Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Αγραμματοσύνη

Κοινωνικά θέματα.
Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Crazy poster
Crazy poster

Re: Αγραμματοσύνη

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » 22 Απρ 2019, 00:20

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχολιο 1
αυτο το υπναλεο νεαρ του βλεμμα τα λειε ολα ...

εδω ενα παλιο δημοσιευαμ την εποχη που οΤσιπρας εγινε προεδρος του Συνασπισμου ...33 χρονων τοτε .. με τα χαζουλικο και απλανες βλεμμα χειροκροτει κι αυτος το εαυτο του ..εγκαινιαζοντας στην Ευρωπη μια νεα γεννια πολιτικων στελεχων νεαρων υποχειριων ...αβουλων εγκαθεκτων προορισμενων απο τα γεννοφασκα τους σχεδον για το ρολο που θα παιξουν ....στην γενια αυτη ανηκει κι ο Ζαεφ, ο Μακρον, ο Σαντσεθ, ο Σαλβινι κτλ κτλ ολοι στο ιδιο κουτι γαλουχημενοι ξεπροβαλλουν απο διαφορες πλευρες της πολυκομματικης παρτιερας και με απλες κια συντομες διαδικασιες αναλαμβανουν ηγετικες θεσεις ..σαν να εινα προορισμενοι γγια αυτες χρονια εκπαιδευμενοι για αυτες

σχόλιο 2
Ευτυχώς που υπάρχετε κι εσείς οι γραμματιζούμενοι! :laugh1: :giggle02: :thuuumbsup:
0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 22 Απρ 2019, 00:27

Ο Τσίπρας προσπαθεί να κερδίζει την ψήφο και του τελευταίου χαζού ο οποίος θα δει στον Τσίπρα τη δικαίωσή του.

Ψηφοφόρε, όσες βλακείες και αν εκστομίζεις, μη φοβάσαι ότι θα γελάνε οι άλλοι μαζί σου, ψήφισέ με και γράφε επαινετικά για μένα στα φόρουμς.
2 .
Διαχειριστής κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής Ηράκλειτος σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη ο Ηράκλειτος; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 22 Απρ 2019, 04:37

BaKXOS_Lysios έγραψε:
ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχολιο 1
αυτο το υπναλεο νεαρ του βλεμμα τα λειε ολα ...

εδω ενα παλιο δημοσιευαμ την εποχη που οΤσιπρας εγινε προεδρος του Συνασπισμου ...33 χρονων τοτε .. με τα χαζουλικο και απλανες βλεμμα χειροκροτει κι αυτος το εαυτο του ..εγκαινιαζοντας στην Ευρωπη μια νεα γεννια πολιτικων στελεχων νεαρων υποχειριων ...αβουλων εγκαθεκτων προορισμενων απο τα γεννοφασκα τους σχεδον για το ρολο που θα παιξουν ....στην γενια αυτη ανηκει κι ο Ζαεφ, ο Μακρον, ο Σαντσεθ, ο Σαλβινι κτλ κτλ ολοι στο ιδιο κουτι γαλουχημενοι ξεπροβαλλουν απο διαφορες πλευρες της πολυκομματικης παρτιερας και με απλες κια συντομες διαδικασιες αναλαμβανουν ηγετικες θεσεις ..σαν να εινα προορισμενοι γγια αυτες χρονια εκπαιδευμενοι για αυτες

σχόλιο 2
Ευτυχώς που υπάρχετε κι εσείς οι γραμματιζούμενοι! :laugh1: :giggle02: :thuuumbsup:

..ευτυχως που υπαρχουν και οι τυφλοσορτηδε ςνα κρεμονται απο τα λαθη κα την ασυνταξια μιας περσονας κορακιστικης ... καινα ψανουν το νοημα και την ουσια των λεγομενων της .. εμεμ δνε ειμα και πρωθυπουργος ..οταν προκειται να πω κατι που εχει εισημο χαρακτηρα παντως προσεχω πλυ τα συντακτικα κια ορθογραφικα ..χεχε ..
γενκα ο τυφλοσουρτης δεν εχιε τιποοτε να πει καλο δικο του πρωτοτυπ και κοιτα πως να απο τους αλλους σκαρτο το τυπο τους .

και καλα αν
ξερεις εληνικα καταλαβαινεις οτι τπτ σημαινεινει ""τιποτε""

νενε??????
αλλιως απο μια Μυτθηρα κορακινα του διαδικτυου κιαλλιως απο εναν πρωθυπουτργο χωρας ...κρινει ςτο βαρος τςη ασυνταξιαςκι ανορθογραφιας .. η ακνων λαθος για σενα εινα το ιδιο ...και δεν τον εκρινα ως προς τα γλωσσικα λαθη του αλλ που στο δημοσιο λογο του βγαζει αθελα του τις εσωτερικε ςσκεψεις του και προδιδεται ως προ ςτις διαθεσεις του και τιο ειχε στο νου του την ωρα που μιλαει ....ο Τσιπρας εινα οντως φαοινομενο σε αυτο το ζτημα ...αυτο επεσημανα ...

και η παρτιερα εινα δικη μου λεξη ..κατα το τσαγιερα....εινα ολο το φασμα το πολιτικο ολο το παρτ-κομματικ αυτη η συγχορδια της εξυπηρετησης του συστηματος ..

νεολογιζω για τις αναγκε ςτης κορακιστικης δρση μου εξου και η λεγομενη γλωσσα ¨¨κορακιστικα""
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 22 Απρ 2019, 07:31

NikosVy έγραψε:Ο Τσίπρας προσπαθεί να κερδίζει την ψήφο και του τελευταίου χαζού ο οποίος θα δει στον Τσίπρα τη δικαίωσή του.

Και αν κρινω απο μερικους χρηστες τα καταφερνει πολυ καλα

Κι όμως είναι πολύ καλός ρήτορας, οι λόγοι του μέσα στην βουλή είναι θα έλεγα υποδειγματικοί και σίγουρα, συγκριτικά, κάνουν τον Κούλη να μοιάζει εντελώς καραγκιόζης. Η ρητορεία του εμπνέει ήθος, ωριμότητα, αξιοπρέπεια και ειλικρίνεια. Δεν χρειάζεται τις ειρωνίες και τις ψηλές κορόνες του Κούλη για να σταθεί στο βήμα. :yesyes:

Είδα τον Τσίπρα χτες στο συνέδριο και πραγματικά ο τύπος το έχει,είναι γεννημένος για την πολιτική.Όταν είπε ότι "οι καταβολές μας βρίσκονται στο ΕΑΜ,εκεί βρίσκονται οι ρίζες μας" μου σηκώθηκε η τρίχα.Το πως κατάφερε αυτός ο σχετικά νεαρός μεσοαστός να προσεγγίσει ένα τόσο ευρύ φάσμα της κοινωνίας από παλιούς κομμουνιστές,αριστεριστές,σοσιαλιστές,αριστερούς εθνικιστές στους κεντρώους μέχρι και κομμάτια της κοινωνικής και λαϊκής δεξιάς σαν τον Αρίστο αποτελεί ακόμα και τώρα που μιλάμε αντικείμενο μελέτης από πολλούς ηγέτες στη δυτική ευρώπη και τις ηπα.

Αυτος που λες προδοτη κατεκτησε οικονομικα, στρατιωτικα και σε θεματα παιδειας τα Σκοπια και τα κατεστησε διαδρομο εξαπλωσης της Ελλαδας στα Βαλκανια.

Μην νομιζεις οτι κανω προπαγανδα, αυτο ακριβως εκανε.
0 .

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό nemo » 22 Απρ 2019, 09:38

Απο αντιδραση ; απο μια δικαιολογια; και εγω ψηφισα χα απο αντιδραση αλλα
υπαρχει και οριο στις σκεψεις μου για το τι μπορει και για το τι ειναι ικανη στην πραξη
η χα. Συριζα στα οικονομικα ειναι δεσμιος απο την εε στην εξωτερικη πολιτικη ειναι δεσμιος
απο την αμερικη. Και αντε τωρα να διοικησει την χωρα με ιδεοληψία αριστερη
οπως προσπαθει να μας πεισει ή να το πιστευει κιολας !!

Και εδω να επισημανω και το δικιο της μυθηρας Ειναι πρωθυπουργός και οφειλει
κι ας μην γνωριζει να μιλαει καλυτερα τα ελληνικα
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

'71
Crazy poster
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό '71 » 22 Απρ 2019, 10:19

nemo έγραψε:Απο αντιδραση ; απο μια δικαιολογια; και εγω ψηφισα χα απο αντιδραση αλλα
υπαρχει και οριο στις σκεψεις μου για το τι μπορει και για το τι ειναι ικανη στην πραξη
η χα. Συριζα στα οικονομικα ειναι δεσμιος απο την εε στην εξωτερικη πολιτικη ειναι δεσμιος
απο την αμερικη. Και αντε τωρα να διοικησει την χωρα με ιδεοληψία αριστερη
οπως προσπαθει να μας πεισει ή να το πιστευει κιολας !!

Και εδω να επισημανω και το δικιο της μυθηρας Ειναι πρωθυπουργός και οφειλει
κι ας μην γνωριζει να μιλαει καλυτερα τα ελληνικα

Μια χαρά μιλάει τα ελληνικά ο Τσίπρας και αγορεύει χωρίς χαρτί μπροστά του σε αντίθεση με κάτι βουτυρόπαιδα των κωλ-εγίων.
0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 23 Απρ 2019, 08:55

Είδα τον Τσίπρα χτες στο συνέδριο και πραγματικά ο τύπος το έχει,είναι γεννημένος για την πολιτική.Όταν είπε ότι "οι καταβολές μας βρίσκονται στο ΕΑΜ,εκεί βρίσκονται οι ρίζες μας" ...

Το σκεφτόμουν αυτό χθες την ώρα που έπαιζα μπριτζ και δυσκολευόμουν να συγκεντρωθώ. Ήταν τέτοια η συγκίνησή μου.
1 .
Διαχειριστής κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής Ηράκλειτος σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη ο Ηράκλειτος; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 23 Απρ 2019, 09:24

NikosVy έγραψε:
Είδα τον Τσίπρα χτες στο συνέδριο και πραγματικά ο τύπος το έχει,είναι γεννημένος για την πολιτική.Όταν είπε ότι "οι καταβολές μας βρίσκονται στο ΕΑΜ,εκεί βρίσκονται οι ρίζες μας" ...

Το σκεφτόμουν αυτό χθες την ώρα που έπαιζα μπριτζ και δυσκολευόμουν να συγκεντρωθώ. Ήταν τέτοια η συγκίνησή μου.

Εγω αναρωτιεμαι, στους κλακαδορους που πανε στις συγκεντρωσεις του ΣΥΡΙΖΑ για να βαρανε παλαμακια στον αγραμματο Ηγετη, δινουν εκτος απο καραμουζες και κολλυρια ωστε να φαινονται κλαμενοι?
0 .

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό pluton » 29 Μάιος 2019, 20:19

Εικόνα
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό pluton » 23 Ιούλ 2019, 10:37

Εικόνα
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Επιστροφή σε “Κοινωνία”