Συζητηση περι trans και αλλων LGBTQ+ (transgender, transexual, non binary κλπ)

Κοινωνικά θέματα.
Άβαταρ μέλους
Alien_ex_forums
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 914

Re: Συζητηση περι trans και αλλων LGBTQ+ (transgender, transexual, non binary κλπ)

Δημοσίευσηαπό Alien_ex_forums » 14 Μαρ 2022, 13:48

Η εμμονή της δύσης με το ζήτημα των τρανς δημιουργεί υποψίες ότι υποκρύπτει άλλου τύπου ατζέντες. Αυτό είναι εμφανές από το γεγονός ότι ήδη στα σόσιαλ και στο youtube υπάρχουν τρανς αναλυτές και ινφλουένσερς, επομένως θεωρητικά δεν υπάρχει λόγος για μια τέτοια εμμονή. Τουλάχιστον ο νεαρός κόσμος, τους αποδέχεται ως ισότιμα μέλη της κοινωνίας.

Επιπλέον όλη αυτή η φάση με τα 75 φύλα, τα ιδιαίτερα pronouns κλπ, θυμίζει περισσότερο κοινωνικό πείραμα, παρά δικαιωματισμό.
0 .

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16513

Re: Συζητηση περι trans και αλλων LGBTQ+ (transgender, transexual, non binary κλπ)

Δημοσίευσηαπό nemo » 14 Μαρ 2022, 14:10

Alien_ex_forums έγραψε:Η εμμονή της δύσης με το ζήτημα των τρανς δημιουργεί υποψίες ότι υποκρύπτει άλλου τύπου ατζέντες. Αυτό είναι εμφανές από το γεγονός ότι ήδη στα σόσιαλ και στο youtube υπάρχουν τρανς αναλυτές και ινφλουένσερς, επομένως θεωρητικά δεν υπάρχει λόγος για μια τέτοια εμμονή. Τουλάχιστον ο νεαρός κόσμος, τους αποδέχεται ως ισότιμα μέλη της κοινωνίας.

Επιπλέον όλη αυτή η φάση με τα 75 φύλα, τα ιδιαίτερα pronouns κλπ, θυμίζει περισσότερο κοινωνικό πείραμα, παρά δικαιωματισμό.


ειναι απλο βρε γιδια ...θελουν να εξαφανιστει η κατανοηση η κουλτουρα
του πολιτη με δικαιωματα ... θελουν να μεταβαλουν τους πολιτες
σε μια μαζα ... το εχουν πει και το εχουν προβλεψει πολλοι
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16513

Re: Συζητηση περι trans και αλλων LGBTQ+ (transgender, transexual, non binary κλπ)

Δημοσίευσηαπό nemo » 31 Μαρ 2022, 18:39

ειμαστε σοβαροι;

Y.N.Harari σε Α.Παπαχελά: «Ένας αλγόριθμος της κυβέρνησης θα μας λέει από τα 12 μας αν είμαστε ομοφυλόφιλοι»
Newsroom | email: info@pronews.gr
Σόκαρε εκ νέου ο σύμβουλος του Κ.Σβαμπ - «Δεν έχουμε δει τίποτε ακόμα»


Δηλώσεις-σοκ έκανε ο ιστορικός και συγγραφέας Yuval Noah Harari, κορυφαίος σύμβουλος του Παγκόσμιου Οικονομικού Φόρουμ και του Κλάους Σβαμπ ενώπιον του Έλληνα δημοσιογράφου Αλέξη Παπαχελά.

Ο Harari μίλησε για την πανδημία του Covid-19 και το πώς αυτή αλλάζει τον κόσμο μας και αφού απέρριψε την πιθανότητα να έχει δημιουργηθεί σε εργαστήριο, «είναι εύκολο να λες ότι ο Covid-19 δημιουργήθηκε σε εργαστήριο από δισεκατομμυριούχους», είπε χαρακτηριστικά, έριξε… «βόμβες».

Ο Yuval Noah Harari είπε ότι «πρέπει να παρακολουθούμε τους ανθρώπους κάτω από το δέρμα τους» και μέσα από αυτό τον τρόπο θα μπορούν να τους δίνουν χρήσιμα δεδομένα για τη ζωή τους.

Ποια είναι αυτά; Ο ίδιος ανέφερε ένα παράδειγμα λέγοντας: «Εγώ κατάλαβα ότι είμαι ομοφυλόφιλος στα 21 μου και σκέφτομαι πώς δεν το είχα καταλάβει όταν ήμουν 15-16 ετών. Σε λίγα χρόνια ένας αλγόριθμος της Microsoft, της Amazon ή της κυβέρνησης θα μπορεί να το γνωρίζει από τα 12-13 μας».



Ο συγγραφέας πρόσθεσε επίσης ότι «σε μερικές δεκαετίες θα λέμε ότι ο κορωνοϊός ήταν η στιγμή που ο κόσμος έγινε ψηφιακός και συμφωνήσαμε να μας παρακολουθούν όλη την ώρα, όχι μόνο σε αυταρχικά καθεστώτα, αλλά και στις δημοκρατίες. Είναι η στιγμή που η παρακολούθηση πέρασε κάτω από το δέρμα. Δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα.

Η μεγάλη εικόνα αυτού που συμβαίνει είναι ότι πλέον μπορείς να χακάρεις τους ανθρώπους. Το πιο σημαντικό δεδομένο είναι αυτό που σκέφτεσαι».
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου


Επιστροφή σε “Κοινωνία”