Τεσλα

Αυτοκίνητα, μηχανές, μηχανοκίνητος αθλητισμός.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Βαλκάνιος Κούρος
Βαλκάνιος Κούρος
Δημοσιεύσεις: 5605
Τοποθεσία: Μνημονιακή Διασπορά.

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Μαρ 2018, 12:52

Είναι πράγματι λίγο περίεργα, φαίνονται λιγότερο στιβαρά από τα στάνταρ, δεν ξέρω πώς θα νιώθεις σε πολύωρο ταξίδι, αλλά δεν τα λες και άσχημα. Ίσως να θέλανε να περιορίσουν το βάρος, λόγω του βάρους των μπαταριών. Α, να πω επίσης ότι έχει τεράστιους χώρους σε πορτ μπαγκάζ και πίσω καθίσματα. Τελικά είναι θέμα του τί περιμένεις να δεις από ένα αυτοκίνητο. Σίγουρα δεν είναι λάξαρι όχημα στυλ ες κλας. Αν το δεις σαν medium-high end sedan, τότε είναι οκ.
0 .
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Καταυλισμός

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό Ερμής » 23 Μαρ 2018, 13:14

ναι αλλα τα 110Κ που κοστίζει παραπέμπουν σε high οχημα.
0 .

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Βαλκάνιος Κούρος
Βαλκάνιος Κούρος
Δημοσιεύσεις: 5605
Τοποθεσία: Μνημονιακή Διασπορά.

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Μαρ 2018, 13:17

Σίγουρα δεν είναι τέτοια κατηγορία από πλευράς φινιρίσματος και κομφόρ. Υποτίθεται ότι τα 110 τα δίνεις για την τεχνολογία, αλλά είναι πάμπολα, αν σκεφθεί κανείς τί μπορείς να πάρεις με τέτοια χρήματα
0 .
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
stergiosbik
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 69
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » 23 Μαρ 2018, 13:36

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:Σίγουρα δεν είναι τέτοια κατηγορία από πλευράς φινιρίσματος και κομφόρ. Υποτίθεται ότι τα 110 τα δίνεις για την τεχνολογία, αλλά είναι πάμπολα, αν σκεφθεί κανείς τί μπορείς να πάρεις με τέτοια χρήματα




alfa-romeo-giulia.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
0 .

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Καταυλισμός

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό Ερμής » 23 Μαρ 2018, 13:41

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:Σίγουρα δεν είναι τέτοια κατηγορία από πλευράς φινιρίσματος και κομφόρ. Υποτίθεται ότι τα 110 τα δίνεις για την τεχνολογία, αλλά είναι πάμπολα, αν σκεφθεί κανείς τί μπορείς να πάρεις με τέτοια χρήματα


ναι ρε ουτε καν, μιλάγαμε χθες στο τηλ με μβ και έβαλε τα γέλια με το πόσο παλτό είναι για 110Κ το γκικουλοοχημα, όπως του τα περιέγραφα.
0 .

Άβαταρ μέλους
Nito
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 300

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό Nito » 23 Μαρ 2018, 13:46

Η τέσλα είναι η apple των ιχ.
Βέβαια από ένα σημείο τα ηλεκτρικά θα κυριαρχήσουν, αλλά μόνο όταν θα είναι οικονομικά ασύμφορα τα βενζινοκίνητα.
0 .

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό itteithe » 23 Μαρ 2018, 13:52

Ερμής έγραψε:παιδιά τι να σας πω, αυτο που είδα λέω.
Μα είναι δυνατόν τώρα τα καθίσματα να είναι όπως του αεροπλάνου; Για μια αυτοκινητοβιομηχανία που υποτίθεται θέλει να χτυπήσει τον ανταγωνισμό; Το όλο εσωτερικό βγάζει απίστευτη φτήνια που κάπως το σώζει η κεντρική κονσολα.
Κάρα που απευθύνονται σε γκίκουλες, κομπιουτερ ντιβελοπερς που τη βρίσκουν με σταργουορς και φωτοσπαθα. Οι πιθανότητες να είναι βέγκαν δε μπαίνουν καν για στοιχηματισμό.


Κοίτα κι εγώ που είμαι κομπγιούτερ ντιβέλοπερ, στην αρχή ενθουσιάστηκα με το Tesla, οφείλω να ομολογήσω. Αλλά εκ του αποτελέσματος και έπειτα από πολλά ριβιούζ, φαίνεται πως είναι απλά παπατζηλίκια, από αυτά που μόνο οι Αμερικάνοι ξέρουν να πουλάνε (το έχω δει και σε άλλα αμερικάνικα προϊόντα, νομίζω στο μάκρετινγκ είναι πολύ πιο μπροστά από τους υπόλοιπους).

Όσον αφορά τις τεχνολογίες που ανέφερε και ο ΣΕ, τις παρέχουν και ανταγωνιστικές εταιρείες της Tesla. Τι να πει κανείς για το νέο Audi A8 και τις τεχνολογίες που προσφέρει, που κοστίζει και λιγότερο μάλιστα; Ή για τα αντίστοιχα Μιρτσιντέ και ΜπιΕμΝτάμπλεγιου; Δες εδώ εργαλείο, χάιτεκ και λουξούριους:

0 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

Άβαταρ μέλους
Nito
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 300

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό Nito » 23 Μαρ 2018, 13:52

...
0 .

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Καταυλισμός

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό Ερμής » 23 Μαρ 2018, 15:03

itteithe έγραψε:
Ερμής έγραψε:παιδιά τι να σας πω, αυτο που είδα λέω.
Μα είναι δυνατόν τώρα τα καθίσματα να είναι όπως του αεροπλάνου; Για μια αυτοκινητοβιομηχανία που υποτίθεται θέλει να χτυπήσει τον ανταγωνισμό; Το όλο εσωτερικό βγάζει απίστευτη φτήνια που κάπως το σώζει η κεντρική κονσολα.
Κάρα που απευθύνονται σε γκίκουλες, κομπιουτερ ντιβελοπερς που τη βρίσκουν με σταργουορς και φωτοσπαθα. Οι πιθανότητες να είναι βέγκαν δε μπαίνουν καν για στοιχηματισμό.


Κοίτα κι εγώ που είμαι κομπγιούτερ ντιβέλοπερ, στην αρχή ενθουσιάστηκα με το Tesla, οφείλω να ομολογήσω. Αλλά εκ του αποτελέσματος και έπειτα από πολλά ριβιούζ, φαίνεται πως είναι απλά παπατζηλίκια, από αυτά που μόνο οι Αμερικάνοι ξέρουν να πουλάνε (το έχω δει και σε άλλα αμερικάνικα προϊόντα, νομίζω στο μάκρετινγκ είναι πολύ πιο μπροστά από τους υπόλοιπους).

Όσον αφορά τις τεχνολογίες που ανέφερε και ο ΣΕ, τις παρέχουν και ανταγωνιστικές εταιρείες της Tesla. Τι να πει κανείς για το νέο Audi A8 και τις τεχνολογίες που προσφέρει, που κοστίζει και λιγότερο μάλιστα; Ή για τα αντίστοιχα Μιρτσιντέ και ΜπιΕμΝτάμπλεγιου; Δες εδώ εργαλείο, χάιτεκ και λουξούριους:



Κοιτα εγώ γενικά δεν εντυπωσιάζομαι απο τα πολύ χάιτεκ, άλλα με νοιάζουν.
Σκέψου ψιλοξενέρωσα οταν είδα οτι η 488 δε θα έχει το κλασσικό ferrari Key και όταν η 458 απο αναλογικά είχε μόνο στροφόμετρο :laugh1:
Αλλά όλα και όλα, τι να συγκρίνεις το Τεσλα με το Α8, δεν υπάρχει σύγκριση σε τίποτα.
0 .

Άβαταρ μέλους
stergiosbik
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 69
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Τεσλα

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » 29 Μαρ 2018, 23:29

Να πω οτι δεν τα λεγαμε;


Η Moody’s υποβαθμίζει την πιστοληπτική ικανότητα της Tesla, πρόβλημα ρευστότητας


http://www.drive.gr/news/kosmos/i-moody ... eystotitas
0 .


Επιστροφή σε “Αυτοκίνηση”