Ηλεκτροθεραπεία

Χειροποίητες κατασκευές.
Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 01 Φεβ 2019, 09:11

Η θεραπεία μαγνητικών πεδίων είναι μια αποδεδειγμένη ιατρική προσέγγιση που χρησιμοποιείται για τη θεραπεία του πόνου και την επιτάχυνση της επούλωσης των ιστών .

Στο περιοδικό Τεχνική Εκλογή του Ιούλιου 1986 (πριν 33 χρόνια) παρουσιάζεται η κατασκευή που φαίνεται στις φωτο απο το περιοδικό. Οκτώ χρόνια μετά στο περιοδικό Ηλεκτρονικές Επιλογές (smartkit) παρουσιάζεται άλλη κατασκευή με τίτλο "Μαγνητοθεραπεία". τα περιοδικά αυτά βρήκα στο αρχείο ενος φίλου που μου χάρισε παλαιά περιοδικά.
Για την ηλεκτροθεραπεία και την μαγνητοθεραπεία μπορείτε να διαβάσετε απο τις φωτο κάνοντας ζουμ.
(βλέπε παρακάτω βιβλιογραφία).

Η κατασκευή μου είναι παρόμοια με αυτή της Τεχνικής Εκλογής που φαίνεται με όλα τα στοιχεία στις φωτο. η διαφορά του δικού μου κυκλώματος είναι πως έχω προσθέσει ένα στάδιο που διαφοροποιεί την κυματομορφή, αυτό το έκανα γιατί διάβασα πως τα κύτταρα δεν φορτίζονται όλα στην ίδια συχνότητα.
ακόμα μια διαφορά είναι πως δεν χρησιμοποιώ την τηλεφωνική βεντούζα που γράφει το περιοδικό.
θεωρώ δύσκολο να βρει κάποιος τέτοια τηλεφωνική βεντούζα σήμερα, οπότε έφτιαξα τα δικά μου πηνία. στην κατασκευή μου έχω ένα πηνίο επάνω στην πλακέτα και ένα μεγαλύτερο σε μέγεθος πηνίο τυλιγμένο επάνω σε ένα CD, είναι ένα πηνίο τύπου Τέσλα - pancake Tesla coil.

Η κατασκευή λειτουργεί με μπαταρία 9V που μπαίνει στο κουτί αλλά και με εξωτερικό τροφοδοτικό DC εως 15V και 600mA κατανάλωση στα 9W.
μπορεί να λειτουργεί μόνο με το πηνίο που έβαλα μέσα στο κουτί αλλά και με το εξωτερικό πηνίο που συνδέεται με καρφί ήχου. το εξωτερικό πηνίο έχει μεγαλύτερη διάμετρο και επηρεάζει περιοχή με μεγαλύτερο εύρος.

Αποφάσισα να κάνω αυτή την κατασκευή διότι ήθελα να δοκιμάσω τα αποτελέσματα που μπορεί να έχει στα ανθρώπινα κύτταρα και γενικά ως αναλγητικό πόνων. διαπίστωσα πως η κατασκευή αυτή προκαλεί υπεραιμία που σε κάποιες περιπτώσεις ειναι ωφέλιμη δράση.
Η εφαρμογή της ηλεκτροθεραπείας μπορεί να ανακουφίσει απο μυικούς πόνους, αρθρίτιδες, να προκαλέσει καλύτερη κυκλοφορία του αίματος και άλλα αποτελέσματα τα οποία γράφουν τα περιοδικά.
Πιστεύω πως προκαλεί τόνωση όταν χρησιμοποιείται στις περιοχές των τσάκρας.

Ακόμα γράφω πως η συσκευή αυτή μπορει να λειτουργεί ως "σύριγγα" αφου έχει την ικανότητα να διοχετεύει ηλεκτρομαγνητική ενέργεια. αυτή η ιδιότητα μπορεί να κάνει την συσκευή χρήσιμη αλλά και επικίνδυνη εάν χρησιμοποιηθεί με λανθασμένο τρόπο.

Εικόνα

Εικόνα

βιβλιογραφία
http://i.imgur.com/HHg7GQh.jpg
http://i.imgur.com/cZ2lO1R.jpg
http://i.imgur.com/E9sdiIx.jpg
http://i.imgur.com/iWtHuPy.jpg
http://i.imgur.com/9egjUVV.jpg
http://i.imgur.com/BajoGKG.jpg

πληροφορίες Wikipedia περι ηλεκτρομαγνητικών πεδίων
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%97%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CF%80%CE%B5%CE%B4%CE%AF%CE%BF
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 03 Φεβ 2019, 09:46

3D απεικόνιση της επίδρασης ηλεκτροθεραπείας - δείχνει πως φορτίζονται ενεργειακά τα κύτταρα,
πως αυξάνεται η ροή στα αιμοφόρα αγγεία.
Παρότι αρκετά ινστιτούτα προσφέρουν τέτοιου είδους υπηρεσίες η ηλεκτρομαγνητική φόρτιση των κυττάρων είναι αμφιλεγόμενη θεραπευτική μέθοδος.

0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 26 Φεβ 2019, 07:19

Spark έγραψε:Η θεραπεία μαγνητικών πεδίων είναι μια αποδεδειγμένη ιατρική προσέγγιση που χρησιμοποιείται για τη θεραπεία του πόνου και την επιτάχυνση της επούλωσης των ιστών .

Στο περιοδικό Τεχνική Εκλογή του Ιούλιου 1986 (πριν 33 χρόνια) παρουσιάζεται η κατασκευή που φαίνεται στις φωτο απο το περιοδικό. Οκτώ χρόνια μετά στο περιοδικό Ηλεκτρονικές Επιλογές (smartkit) παρουσιάζεται άλλη κατασκευή με τίτλο "Μαγνητοθεραπεία". τα περιοδικά αυτά βρήκα στο αρχείο ενος φίλου που μου χάρισε παλαιά περιοδικά.
Για την ηλεκτροθεραπεία και την μαγνητοθεραπεία μπορείτε να διαβάσετε απο τις φωτο κάνοντας ζουμ.
(βλέπε παρακάτω βιβλιογραφία).

Η κατασκευή μου είναι παρόμοια με αυτή της Τεχνικής Εκλογής που φαίνεται με όλα τα στοιχεία στις φωτο. η διαφορά του δικού μου κυκλώματος είναι πως έχω προσθέσει ένα στάδιο που διαφοροποιεί την κυματομορφή, αυτό το έκανα γιατί διάβασα πως τα κύτταρα δεν φορτίζονται όλα στην ίδια συχνότητα.
ακόμα μια διαφορά είναι πως δεν χρησιμοποιώ την τηλεφωνική βεντούζα που γράφει το περιοδικό.
θεωρώ δύσκολο να βρει κάποιος τέτοια τηλεφωνική βεντούζα σήμερα, οπότε έφτιαξα τα δικά μου πηνία. στην κατασκευή μου έχω ένα πηνίο επάνω στην πλακέτα και ένα μεγαλύτερο σε μέγεθος πηνίο τυλιγμένο επάνω σε ένα CD, είναι ένα πηνίο τύπου Τέσλα - pancake Tesla coil.

Η κατασκευή λειτουργεί με μπαταρία 9V που μπαίνει στο κουτί αλλά και με εξωτερικό τροφοδοτικό DC εως 15V και 600mA κατανάλωση στα 9W.
μπορεί να λειτουργεί μόνο με το πηνίο που έβαλα μέσα στο κουτί αλλά και με το εξωτερικό πηνίο που συνδέεται με καρφί ήχου. το εξωτερικό πηνίο έχει μεγαλύτερη διάμετρο και επηρεάζει περιοχή με μεγαλύτερο εύρος.

Αποφάσισα να κάνω αυτή την κατασκευή διότι ήθελα να δοκιμάσω τα αποτελέσματα που μπορεί να έχει στα ανθρώπινα κύτταρα και γενικά ως αναλγητικό πόνων. διαπίστωσα πως η κατασκευή αυτή προκαλεί υπεραιμία που σε κάποιες περιπτώσεις ειναι ωφέλιμη δράση.
Η εφαρμογή της ηλεκτροθεραπείας μπορεί να ανακουφίσει απο μυικούς πόνους, αρθρίτιδες, να προκαλέσει καλύτερη κυκλοφορία του αίματος και άλλα αποτελέσματα τα οποία γράφουν τα περιοδικά.
Πιστεύω πως προκαλεί τόνωση όταν χρησιμοποιείται στις περιοχές των τσάκρας.

Ακόμα γράφω πως η συσκευή αυτή μπορει να λειτουργεί ως "σύριγγα" αφου έχει την ικανότητα να διοχετεύει ηλεκτρομαγνητική ενέργεια. αυτή η ιδιότητα μπορεί να κάνει την συσκευή χρήσιμη αλλά και επικίνδυνη εάν χρησιμοποιηθεί με λανθασμένο τρόπο.

Εικόνα

Εικόνα

βιβλιογραφία
http://i.imgur.com/HHg7GQh.jpg
http://i.imgur.com/cZ2lO1R.jpg
http://i.imgur.com/E9sdiIx.jpg
http://i.imgur.com/iWtHuPy.jpg
http://i.imgur.com/9egjUVV.jpg
http://i.imgur.com/BajoGKG.jpg

πληροφορίες Wikipedia περι ηλεκτρομαγνητικών πεδίων
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%97%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CF%80%CE%B5%CE%B4%CE%AF%CE%BF



σχολιο 1

...καταρχην να πουμε οτι δεν υπαρχει στην φυση αλλα και στην τενχολογια πεδιων ηλεκτρικο ανεξαρτητο απο το μαγνητικο πεδιο .. αυτα τα δυπ πεδια εινα αλληλενδετα κι τ ενα παραγει το αλλο...κακως στις εγκυκλιες γνωσεις μας τα διαχωριζουμε ...

ομως ομως προσοχη ..αλλο τα φυσικα πεδια αλλο τα τεχνητα ... σου εχω στειλει νομιζω ενα αρχειο με τα ΗΜ ΠΕΔΙΑ δες το ...
διαφερουν ως προ ςτ ην
ενταση
συχνοτητες και μηκη κυματος
σχημα..

...η επιδραση με ενεργειες ακτινοβολιες πανω σε βιολογικους ιστους με τεχντα κυματα με τις συχνοτητες και τι εντασεις και τα σχηματα τα πολωτικα που παραγουν τα γνωστα κυκλωματα μ ετους μεταλλικους αγωγους η και ημιαγωγους ειναι καταστρφη για τα κυτταρα ...


οι εντασεις των βιολογικων κυτταρων ειναι πολυ χαμηλες , ειναι πολυ χαμηλων συχνοτητων που τετοιεςκαμμια τεχνολογικη εφαρμογη δεν προσφερει ...ειναι επισης πολυκατευθυντικες αρα με περιπλοκα σχηματα οχι τετραγωνικες οπως τα τεχνητα αναλογικα και ψηφιακα η/μ πεδια .. να γιατι μιλαμε για ηλεκτρομαγνητικη ρυπανση.. που προκαλει ο τεχνολογικος μας πολιτισμος μια ρυπανση που συνδεεται με ολε ςτι αλλες ρυπανσεις και ειναι η πιο υπουλη κι ανεπαισθητη..

...τα κυτταρας στην κυριολεξια αποσυντονιζονται ειναι σα να τα βγαζεις εξω απο τα νερα τους εννοω τις βιολογικες αναγκαιες για αυτα εντασεις συχνοτητες και σχηματα πεδιου ...

...οι συσκευες σου μαλλον κανουν κακο οπως κακο κανει καθε ηλεκτρικη συσκευη η μαγνητικη που προσεγγιζει το σωμα...και το πιο σημαντικο εινα η επεμβαση στον κυκλο του κυτταρου και ο εξαναγκασμο του να διαιρειται ακαταπαυστα χωρις να ωριμαζει ... αυτο σημαινει αναπτυξη ογκων μαζας δηλαδη περιττων κυτταρων ανωριμων δυσλειτουργικων κι αχρηστων ...διαβασε εγια τις φασεις που διερχονατι τα κυτταρα ...αναμεσα σε δυο διαιρεσεις ... τα τεχνητα πεδια δεν αφηνουν το κυτταρο να ωριμασει κια τα αναγκαζουν σε συνεχη διαιρεση ...


* το αρθρο αυτο στη Βικιπαιδεια το εγραψα εγω....οι ταξινομησει αυτες δνε υπαρχουν στην επισημη καθιερωμενη βιβλιογραφια για τα πεδια ...το υπολοιπο μερος του αρθρου θα το βρεις στο αρχειο που σου εχω στειλει ...νομιζω δηλάδη να στο εστειλα ...θα κοιταξω ...αλλιως θα στο στειλω στο εμαιλ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 26 Φεβ 2019, 10:59

ΜΥΘΗΡΑ δεν σχολίασα τα συγγράμματα σου, αρκούμαι στην βιβλιογραφία και τις μελέτες ινστιτούτων που εφαρμόζουν ηλεκτρο-μαγνητοθεραπεία περισσότερα απο 40 χρόνια.

η συσκευή μου δεν πωλείται απο εμένα, τα σχέδια και η βιβλιογραφία παρέχονται ελεύθερα στην παρούσα κατασκευή, η συχνότητα λειτουργίας είναι ρυθμιζόμενη και μπορεί να έχει εύρος απο 400Ηz εως 600Hz είναι η επιλεγμένη ρύθμιση, η κυματομορφή στο πηνίο εξόδου δεν είναι τετραγωνική, δεν είναι παλμοδότης αλλα διαμορφωτής συχνοτήτων.
για τις ιδιότητες των συχνοτήτων 432Hz μπορείτε να μάθετε απο το δίκτυο όπως
https://www.youtube.com/watch?v=D2KRO0qRDhU

και αναφέρω πως είναι αμφιλεγόμενη θεραπεία, δηλαδή, κάθε θεραπεία θα πρέπει να επιλέγεται και να προτείνεται απο ειδικευμένους γιατρούς και μόνο.
δεν προτρέπω κανέναν να ακολουθήσει ηλεκτρο-μαγνητοθεραπεία διχως ιατρική συμβουλή. όπως και τα φάρμακα δεν είναι όλα κατάλληλα για όλες τις παθήσεις έτσι και οι ηλεκτρομαγνητικές συχνότητες μπορούν να έχουν οφέλη αλλά και παρενέργειες. γνωρίζω για τις διαιρέσεις και μεταλλάξεις κάποιων κυττάρων, δεν συμπεριφέρονται όλα τα κύτταρα με τον ίδιο τρόπο.

που γράφεις ότι οι συσκευές μου μάλλον κακό κάνουν είναι γνώμη σου σεβαστή, μην εφαρμόσεις ηλεκτρο-μαγνητοθεραπεια.
ανάπτυξη όγκων παρατηρήθηκε σε πειραματόζωα-ποντίκια απο ηλεκτρομαγνητικές ακτινοβολίες υψηλής συχνότητας άνω του 1GHz δηλαδή απο τα κινητά τηλέφωνα και τους πομπούς 3G, 4G, 5G που για τις βλαβερές συνέπειες τους μπορεις να διαβάσεις στο δικτυο.
θα έπρεπε να σας απασχολούν περισσότερο οι ακτινοβολίες που εκπέμπουν συσκευές που έχετε σπίτι σας αλλά και που βρίσκονται ολόγυρα μας.

Εικόνα
https://www.home-biology.gr/5g
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 26 Φεβ 2019, 15:09

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:* το αρθρο αυτο στη Βικιπαιδεια το εγραψα εγω....οι ταξινομησει αυτες δνε υπαρχουν στην επισημη καθιερωμενη βιβλιογραφια για τα πεδια ...το υπολοιπο μερος του αρθρου θα το βρεις στο αρχειο που σου εχω στειλει ...νομιζω δηλάδη να στο εστειλα ...θα κοιταξω ...αλλιως θα στο στειλω στο εμαιλ...


αξίζει να σχολιάσω αυτό, πως το άρθρο στη Βικιπαιδεια (που έγραψες) έχει καλή επιλογή λέξεων που αποδίδουν σωστά τα νοήματα στην Ελληνική γλώσσα, άνθρωποι που έχουν ασχοληθεί με την φύση των ηλεκτρομαγνητικών πεδίων καταλαβαίνουν, για τους μη γνώστες-ηλεκτρονικούς είναι σαν κορακίστικα. ειναι δύσκολο να περιγράψεις με κείμενο λίγων σελίδων τα ηλεκτρομαγνητικά φαινόμενα που μπορούν να αναλυθούν σε εργαστήρια με όργανα και δασκάλους να μιλούν γι αυτά πολλές ωρες, γνώση και πρακτική οδηγεί στην κατανόηση και την πνευματική ανύψωση - όπως λένε και στην Ασία.

ευχαριστούμε για τα συγγράμματα. ναι έχω λάβει τα αρχεία, πρόσεξα πως εχουν ομοιότητες με αυτα της wikipedia και το άλλο "Ηλεκρομαγνητικά πεδία, μια άγνωστη δύναμη" εχει αρκετά προειδοποιητικά σημεία,
δεν μπορω να πω οτι συμφωνω 100% με όσα διάβασα, εχει δόση υπερβολής αλλά δεν ειναι κακό, συγκλονιστικό θα έλεγα :yesyes:
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 26 Φεβ 2019, 16:11

σχολιο 2

..δεν ξερω πολλα για τις ειδικες συσκευες ηλεκτρομαγνητικης θεραπειας ...

...εννοειται οτι τα φασματα συχνοτητων αλλα και κυματομορφη των τηλεπικοινωνιων ειναι διαταρακτικη και οχι μονο με εχουν απασχολησει αλλα εχω και ολοκληρη θεωρια για αυτα ..θα στην στειλω στο εμαιλ..

τα διαταρακτικα πεδια δνε ειναι μονο υψηλοσυχνα υπαρχουν και χαμηλοσυχνα πεδια γενικα η συχνοτηα οπως σου ειπα δνε ειναι ο μονο λογος διαταραχης

....και το σχημα και η ενταση μετρα ..

... πραγματι το home biology ειναι ο πιο ενημερωμενος τοπος στα ελληνικα σαιτς για τα τενχητα ηλεκτρομαγνητικα πεδια και τους κινδυνους τους .. τον εχω ψαξει αρκετα ..

με ενδιαφερει το θεμα πολυ οτι εχεις σε συνδεσμο σχετικο αναρτησε το..
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 23 Σεπ 2019, 08:36

στις εικόνες βλέπετε εφαρμογή ηλεκτροθεραπείας σε βραχίονα με μυική θλάση. το χέρι μου χτυπήθηκε απο κοπή-πτώση κλαδιού πρήστηκε και πονούσε εσωτερικά ο μυς.
με εφαρμογή ηλεκτροθεραπείας μία ώρα την ημέρα σε 3 ημέρες επανήλθε σε φυσιολογική κατάσταση.

Εικόνα

Εικόνα
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 25 Σεπ 2019, 10:25

σχολιο 3

....προσφατα εμαθα για την μεθοδο βιοσυντονισμου ΜΟRA...βασικα εινα μια ηλεκτρομαγνητικη θεραπεια .. ...πριν α καλα καλα εκδηλωθει στο φυσικο μας μακρομοριακο σωμα η διαταραχη ... κατα την γνωμη μου το μελλον των θεραπειων και των διαγνωστικων ειναι αυτε ςοι θεραπειες και διαγνωσεις

...βασικα η μεθοδος αυτη μου θυμησε τα ηλεκτρομαγνητο πειραματα σου και τις συσκευες σου .. το ξερεις οτι οι συκευες αυτες εχουν κωδικα επισημο εμπορευσης τους στην αγορα των ιατρικων συσκευων και μαλιστα υπηρξε το 2016 αποφαση του υπουργειου για τον βιοσυντονισμο και τις συσκευες του ??..

...στο εργστηριο που επισκεφτηκε γνωστος μου .. βασικα του πηραν αιμα για να διαπιστωσουν το ποσοστο της βιονεργειακης διαταραχης του σε ολο το σωμα ...τρομερο???,, μαλιστα ειπαν οι εξεταστες οτι αν η διαταραχη εινα πανω απο ενα ποσοστο δνε μπορουν να θεραπευσουν τιποτε ...χμμμ τρομερο ... με βαση ποια πειραματα και θεωριες αληθεια ...θα θελα να εχω προσβαση στα συγγραμματα αυτα ...

...καποιοι γνωριζουν να εκτιμουν την ποιοτητα της βιοενεργειας μας λοιπον ..χμμμ...τα ψεμματα τελειωσαν .. αλλα βεβαια κι αυτος ο μεγαλος τομεας της βιοηλεκτρομαγνητικης -βιοηλεμα οπως μπορουμε να την πουμε εν συντομια ..ειναι ακομη σπαργανωδςη για αμς του ανθρωπους της βασης ...ειναι σιγουρα το μελλον της ιασης και τςη διαγνωσης ....και ναι ανηκει στην ηλιακη τεχνουργια .. μιας κια οπως ειπαμε και σε κεινο το θεμα ολα τα οντα και οι καταστασεις ους εχουν τον ηλεκτρομαγνητκο του κωδικα το ιδιοφασμα καλης λειτουργιας τους αρα εινα δυνατη η διαγνωση της καθε διαταραχης σε αυτα ..

...καποιοι μοναχοι κανουν βιονενεργειακες διαγνωσεις και θεραπειες... το ξερεις ???ανιχνευουν το ""θεικο ημαρ "" κατα τη γνωμη μου την πυκνοτητα της ευτακτης βιοενεργειας την θεραπευτικη αρα δυναμη της βιονεργεια μας και την φυση αρα της ψυχης ...

πρεπει να επισκεφτεις οπωσδηποτε ενα βιοσυντονιστικο ινστιτουτο και να μαθεις λεπτομερεις σαν ειδικος στα κυκλωματα θα καταλαβεις πολλα ...
..
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 25 Σεπ 2019, 10:38

Spark έγραψε:
ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:* το αρθρο αυτο στη Βικιπαιδεια το εγραψα εγω....οι ταξινομησει αυτες δνε υπαρχουν στην επισημη καθιερωμενη βιβλιογραφια για τα πεδια ...το υπολοιπο μερος του αρθρου θα το βρεις στο αρχειο που σου εχω στειλει ...νομιζω δηλάδη να στο εστειλα ...θα κοιταξω ...αλλιως θα στο στειλω στο εμαιλ...


αξίζει να σχολιάσω αυτό, πως το άρθρο στη Βικιπαιδεια (που έγραψες) έχει καλή επιλογή λέξεων που αποδίδουν σωστά τα νοήματα στην Ελληνική γλώσσα, άνθρωποι που έχουν ασχοληθεί με την φύση των ηλεκτρομαγνητικών πεδίων καταλαβαίνουν, για τους μη γνώστες-ηλεκτρονικούς είναι σαν κορακίστικα. ειναι δύσκολο να περιγράψεις με κείμενο λίγων σελίδων τα ηλεκτρομαγνητικά φαινόμενα που μπορούν να αναλυθούν σε εργαστήρια με όργανα και δασκάλους να μιλούν γι αυτά πολλές ωρες, γνώση και πρακτική οδηγεί στην κατανόηση και την πνευματική ανύψωση - όπως λένε και στην Ασία.

ευχαριστούμε για τα συγγράμματα. ναι έχω λάβει τα αρχεία, πρόσεξα πως εχουν ομοιότητες με αυτα της wikipedia και το άλλο "Ηλεκρομαγνητικά πεδία, μια άγνωστη δύναμη" εχει αρκετά προειδοποιητικά σημεία,
δεν μπορω να πω οτι συμφωνω 100% με όσα διάβασα, εχει δόση υπερβολής αλλά δεν ειναι κακό, συγκλονιστικό θα έλεγα :yesyes:


σχολιο 4


,,,εγραψα κατι κιαι ακομη δεν καταλαβ πως ειχα προσβαση σε αυτη τη πλατφορμα .. τελος παντων νοιζω οτι δνε εινα κορακιστικα αλλα απεναντιας κατι πολυ κατανοητο απο ολους ειδικα οι ταξινομησεις ..εννοειται αυτε ςοι ταξινομησειςδεν εινα αναγνωρισμενες επιστημονικα ...ουπαρχε ταξινομικο χαος στα ηλεκτρομαγνητικα πεδια και υπαιτιε ςεινα η κβαντομηψχναικη και η σχετικοτητα . πραγματικοι ανστολεις στην κατανοηση της φυση ςτων η/μ πεδων της διαδοση της στοχωρο ...
βεβαια μονο ενα ανοικτομαυλος μημενος στα πεδια και στην φυσικη των η/μ κυματων θα μπορουσε να εκτημησει την αξια τους ...αρκει να μην εινα πρωμενος με οσα μαθαινει στο πανεπιστημιο και να μην ειναι αδιαφορος για εθεωρητικη ερευνα .
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 25 Σεπ 2019, 11:31

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχολιο 3

....προσφατα εμαθα για την μεθοδο βιοσυντονισμου ΜΟRA...βασικα εινα μια ηλεκτρομαγνητικη θεραπεια .. ...πριν α καλα καλα εκδηλωθει στο φυσικο μας μακρομοριακο σωμα η διαταραχη ... κατα την γνωμη μου το μελλον των θεραπειων και των διαγνωστικων ειναι αυτε ςοι θεραπειες και διαγνωσεις

...βασικα η μεθοδος αυτη μου θυμησε τα ηλεκτρομαγνητο πειραματα σου και τις συσκευες σου .. το ξερεις οτι οι συκευες αυτες εχουν κωδικα επισημο εμπορευσης τους στην αγορα των ιατρικων συσκευων και μαλιστα υπηρξε το 2016 αποφαση του υπουργειου για τον βιοσυντονισμο και τις συσκευες του ??..
......
πρεπει να επισκεφτεις οπωσδηποτε ενα βιοσυντονιστικο ινστιτουτο και να μαθεις λεπτομερεις σαν ειδικος στα κυκλωματα θα καταλαβεις πολλα ...
..


επειδή ασχολήθηκα και έμαθα για την μέθοδο βιοσυντονισμού MORA
βεβαιώνω πως δεν έχει καμία σχέση με την συγκεκριμένη ηλεκτροθεραπεία που παρουσιάζω.


εάν κάνετε αναζήτηση στο δίκτυο θα δείτε πως είναι πολλοί τσαρλατάνοι θεραπευτές-βιοσυντονιστές με γιατρεία και διάφορα μηχανήματα που όμως δεν έχουν διεθνή αναγνώριση και είναι ύποπτοι για εξαπάτηση ασθενών.



απόδειξη πως η μέθοδος MORA είναι καλοστημένη απάτη είναι το παρακάτω βιντεο που ένας ειδικευμένος ηλεκτρονικός κάνει αποσυναρμολόγηση συσκευής MORA και εξηγεί πως τα ηλεκτρονικά κυκλώματα που περιέχει φαίνεται πως δεν κάνουν κάτι χρήσιμο ή αξιόλογο είναι ανεξήγητη η χρησιμότητα τους.
παρακολούθησα το βιντεο προσεχτικά για να καταλάβω και εγω που ειμαι γνώστης του θέματος.
και εγώ δεν μπόρεσα να δώσω λογική εξήγηση για τα ηλεκτρονικά που περιέχει, είναι συσκευή που κάνει μέτρηση αλλά το αποτέλεσμα μπορεί να είναι άχρηστο.



προτείνω να μην επισκεφτεί κανείς βιοσυντονιστικο ινστιτουτο που γράφεις διότι είναι πιθανό να τον παραπλανήσουν και να πέσει θύμα απάτης.
0 .


Επιστροφή σε “Χειροποίητα”