Ηλεκτροθεραπεία

Χειροποίητες κατασκευές.
Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 28 Σεπ 2019, 02:19

σχολιο 5

............ωστοσο το Υπουργειο Υγειας έχει αναγνωρισει την υπαρξη των συσκευων αυτων και δεν τις χΑρακτηριζει απατες ΑΛΛΑ ΜΕΣΗς ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗς ΓΕΝΙΑΣ.. παραλληλα θεωρωντας οτι δεν υπαρχουν επιστημονικα τεκμηρια για τις διαγνωστικες και θεραπευτικες ιδιοτητες τους διαβασε .......
https://www.yumpu.com/xx/document/view/55880911/-

...πιστευω Σπαρκ οτι σιγουρα πανε πιο περα τις συκευες τις δικες σου που παραγουν μονο ηλεκτρικα σηματα και μαλιστα διαταρακτικα ασχετα με τις συχνοοτητες του σωματος οσο διαταρακτικα ειναι τα ηλεκτρονικα γενικα κυκλωματα κια ο συμβατικος ηλεκτρισμως των κυκλωματων που μπλκαρουν τα φυσικα μας πεδια .....οι συσκευες βιοσυντονισμου ισως λεω ισως να εινα εξελιξη τους καθως παραγουν σηματα ηλεκτρομαγνητικα πολυ χαμηλης συχνοτητας συμβατης με τις ανθρωπινε ςσυχνοτητες (ετσι ισχυριζονται )...πιο κοντα αρα στην ηλιακη εποχη και την τεχνουργια της...

πραγματκα δεν εχω ιδια αποψη καθως δεν εχω ερθει σε συνομιλια με ειδικους της τεχνολογιας αυτης ουτε εχω εφαρμοσει την τεχνολογια αυτη πανω μου..
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 29 Σεπ 2019, 08:18

σχολιο 6

.....σπαρκ ολε ςαυτες οι ηλεκρομαγνητικες ενεργειες απο τα κυκλωμτα αυτα ..αν δεν ειναι συμβατες με τις φυσικες μας ενεργειες αποτελουν ""θορυβο"" για το σωμα μας ..σαν εμπειρος ηλεκτρονικος ξερεις τι σημαινει αυτο ...μαλιστα επειδη εφαρμοζεται εστιασμενα σε αυτο μας βαζουν σε κινδυνο διαταραχη ςτης φυσικου ηλεκτρικου μας σηματος και αυτο γαι την καρδια σημαινει σοβαρες αρρυθμιες και ακραιες οπως οι ανακοπες ..
σημειωτεον ..
...οι βιοσυντονιστες εκει ακριβως στηριζονται οτι ανιχνευουν πρωτα τις φυσικες ενεργειες και μετα στελνουν τα τους κυματο παλμους τους που ειναι ιδιας συχνοτητας ενεργειας στο σωμα ..
το να βορβαδιζεις γενικα κι αοριστα με συχνοητες το σωμα σου με διαφορες
εντασεις ειναι ακρως ςδιαταρακτικο
να γιατι πιστευω οτι οι Βιοσυντονιστες εχουν σε σωστη βαση την αντιληψη τους για ο τι ειναι ηλεκτρομαγνητικη θεραπεια

σου λειπειι θεωρητικη γνωση .. μη παιζεις με τα καλωδια ...αν οι θεωριες περι μαγνητικων πεδιων σου φαινονται καρακιστικα .. ο κινσυνος σνα πρακτικος να κανεις ζημια στο ευατο σου καταρχην ειναι μεγαλος !!!
:ototriftis:
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 29 Σεπ 2019, 10:01

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:το να βορβαδιζεις γενικα κι αοριστα με συχνοητες το σωμα σου με διαφορες
εντασεις ειναι ακρως ςδιαταρακτικο
να γιατι πιστευω οτι οι Βιοσυντονιστες εχουν σε σωστη βαση την αντιληψη τους για ο τι ειναι ηλεκτρομαγνητικη θεραπεια ...
ο κινδυνος να κανεις ζημια στο ευατο σου καταρχην ειναι μεγαλος !!!
:ototriftis:


ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. να πας εσυ σε βιοσυντονιστές εαν το θέλεις.
εγω παρουσίασα στο πρωτο ποστ βιβλιογραφία και βασίζομαι σε έρευνες και ηλεκτροθεραπεία που προσφέρουν πολλά χρόνια ιταλικά ιστιτούτα. η κάθε μέθοδος είναι διαφορετική.

μην με κάνεις να γράφω πάλι πως τα μηχανήματα τυπου ΜΟRA κάνουν άσχετες μετρήσεις, δεν είναι εγκεκριμένα απο ευρωπαϊκους οργανισμούς και στην αμερική τα θεωρούν άχρηστα.
Pseudoscience involving quantum scanners? Bioresonance therapy should be banned in the US

δεν έχω κίνδυνο, μόνο όφελος έχω απο την θεραπεία που έκανα στον βραχίονα μου που είχα πάθει θλάση μυός.
και όποιος δεν πιστεύει την βιβλιογραφία που παρουσίασα ας μην κάνει ηλεκτροθεραπεία.
γνώμη μου είναι πως όσοι πάνε να κάνουν βιοσυντονισμό εξαπατούνται, πληρώνουν για άχρηστες μετρήσεις.

και τέλος εδω η συζήτηση για την απάτη του βιοσυντονισμού. αυτό είναι θέμα ηλεκτροθεραπείας.
εάν έχεις άποψη για τον βιοσυντονισμό να ανοίξεις θέμα στην ενότητα 'υγεία'
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 02 Οκτ 2019, 13:21

σχολιο 7

...γιατι τσαντιστηκες? ..γνωμες λεμε στα φορουμ .. τιποτε δεν ειναι υπερανω υποψιας για ανακριβεια και αναληθεια ...ολα συζητιουνται εξαλλου γιαυτο δνε ανοιγουμε τα θεματ δημοσια θεα ?
...και εννοειται οτι συμφωνω οτι τα θεματα αυτα των ηλεκτρομαγνητικων θεραπειων εχουν μεγαλο τσαρλατανισμο ακομη μεσα τους και ειναι κι επικινδυνα..οπως επικινδυνο ειναι να διοχετευουμε εξ επαφης ηλεκτρικο η μαγνητικο πεδιο στο σωμα μας μας ..και μαλιστα κατα εξακολουθηση ...δεν εχουμε επαρκη γνωση των ηλεκτρομαγνητικων μας σωματων και η διοχετευσεις αυτε ςμπορουν να μας βαλουν σε αμεσο κινδυνο ..
πχ αρρυθμιες ανακοπες κτλ
..μη ξεχναμε οτι ενα ηλεκτρικο ρυθμος κραταει το κυκλο της καρδιας ..δνε εινα να παιζεις με τα ηλεκτρικα πεδια αν δεν εχιες πειραματιστει επαρκως για τις συνεπειες τους ...εννοειταιοχι πανω στο σωμα σου πειραματα ..


επισης Σπαρκ... η "ντοπα" εχει πολλες εκδοχες .. υπαρχει η χημικη ντοπα ,, η ιδεοληπτκη αλλα και χμ... η ηλεκτρο μαγνητικη ντοπα .

οσο επικινδυνο ειναι να βαζεις ναρκωτικες διεγρετικες χαλαρωτικες ουσιες στο σωμα σου αλλο τοσο να βαζει ξενες συχνοτητεες ηλεκτρικα και μαγνητικα πεδια ..
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 02 Οκτ 2019, 13:38

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχολιο 7

...γιατι τσαντιστηκες? ..γνωμες λεμε στα φορουμ ..
επισης Σπαρκ... η "ντοπα" εχει πολλες εκδοχες .. υπαρχει η χημικη ντοπα ,, η ιδεοληπτκη αλλα και χμ... η ηλεκτρο μαγνητικη ντοπα .

οσο επικινδυνο ειναι να βαζεις ναρκωτικες διεγρετικες χαλαρωτικες ουσιες στο σωμα σου αλλο τοσο να βαζει ξενες συχνοτητεες ηλεκτρικα και μαγνητικα πεδια ..


φαίνομαι τσαντισμένος; ε δε τσαντίζομαι έτσι - είμαι ήρεμος και δεν με ζορίζει τίποτα - όλα μπορώ να τα αντιμετωπίσω με υψηλή τάση :)

Εικόνα

ειδικά σε εσένα προσφέρω δωρεάν "ντοπα" - έλα να σου κάνω ηλεκτροθεραπεία και μετά να γράψεις εάν σου αρέσει.
έχω και ειδικά όργανα που δείχνουν τα ηλεκτρικά φαινόμενα όπως βολτόμετρα, αμπερόμετρα, παλμογράφο, συχνόμετρο και μαγνητόμετρο EMF.

μπορώ να φορτίσω τα κύτταρα και να ελέγξω την κατάσταση του Η2Ο που περιέχεις.
εάν είναι επικίνδυνο μπορεί και να σου αρέσει..
και μια αφιέρωση
https://elefthero.net/viewtopic.php?f=24&t=9364
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 11 Οκτ 2019, 08:24

Spark έγραψε:
ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχολιο 7

...γιατι τσαντιστηκες? ..γνωμες λεμε στα φορουμ ..
επισης Σπαρκ... η "ντοπα" εχει πολλες εκδοχες .. υπαρχει η χημικη ντοπα ,, η ιδεοληπτκη αλλα και χμ... η ηλεκτρο μαγνητικη ντοπα .

οσο επικινδυνο ειναι να βαζεις ναρκωτικες διεγρετικες χαλαρωτικες ουσιες στο σωμα σου αλλο τοσο να βαζει ξενες συχνοτητεες ηλεκτρικα και μαγνητικα πεδια ..


φαίνομαι τσαντισμένος; ε δε τσαντίζομαι έτσι - είμαι ήρεμος και δεν με ζορίζει τίποτα - όλα μπορώ να τα αντιμετωπίσω με υψηλή τάση :)

Εικόνα

ειδικά σε εσένα προσφέρω δωρεάν "ντοπα" - έλα να σου κάνω ηλεκτροθεραπεία και μετά να γράψεις εάν σου αρέσει.
έχω και ειδικά όργανα που δείχνουν τα ηλεκτρικά φαινόμενα όπως βολτόμετρα, αμπερόμετρα, παλμογράφο, συχνόμετρο και μαγνητόμετρο EMF.

μπορώ να φορτίσω τα κύτταρα και να ελέγξω την κατάσταση του Η2Ο που περιέχεις.
εάν είναι επικίνδυνο μπορεί και να σου αρέσει..
και μια αφιέρωση
https://elefthero.net/viewtopic.php?f=24&t=9364


σχολιο 8

...τα πεδια που παραγεις ειναι τεχνητα δεν εχουν σχεση με τις συχνοτητε ςτις βιοσυχνοτητες ...ουσιαστικα φορτωνεις τα βιολογικα σου συστηματα με "ηλεκτρομαγνητικο θορυβο "" γιατι οτι ειναι ξενο σ ε ενα βιολογικο συστημα αποτελει πηγη διαταραχης ...και πιεση μεταλλαξη των κυτταρων κια των ιστων σου ...

...η "θεραπευση" που διαπιστωνεις ειναι απλα μπλοκαρισμα του φυσικου ηλεκτρικο παλμου που παραγει τον πονο μεσο απο τις νευρικες αποληξεις στα μυικα σου κυτταρα απλα νεκρωνει το σημα τους .. ουσιατικα εινα σαν να βαρας μια ενεση κορτιζολης σε καθημερινη βαση ...ομως αυτο διαταρασσει επικινδυνα κινδυνα τις φυσικες βιοσχυνοτητες σου ...αν συνεχισεις κινδυνευεις με καλπαζουσα καρκινογενεση ...δηλαδη τα κυτταρα θα τρελαθουν και θα αρχισουν να διαιρουνται ακαταπαυστα πριν ολοκληρωσουν τον κυκλο τους κατα την μεσοφαση ..διβασε για τον κυτταρικο κυκλο .. αυτο ειναι η αρχη της ογκογενεσης ...

...η τεχνολογια με τα κυκλωματα που γνωριζεις σιγουρα καλα και την χρησιμοποιεις... μονο για ρομποτακια θα ηταν καταλληλη .. για βιολογικους ιστους ειναι σκετη αρρωστεια ..θεραπευτικες συσκευες με κυκλωματα φτιαγμεναα πο αγωγους μεταλλικους και ημιαγωγους δεν εινα δυνατον να υπαρξουν ...μονο για μηχανες θα ηταν αποτελεσματικα ... για το καλο σου αν θες ακουσε με ...

...προσπαθεις με τεχνολογια της εποχη ςτου σιδηρου να επεμβεις σε βιοσυστηματα ...τα βιοσυστηματα θελουν ηλιακη τεχνουργια ..σε επιπεδο η/μ κυματων αυτο θα σημαινει πηγες η/μ πεδιων φτιαγμενες βιοκυκλωματα ... κατι που ακομη ειναι ως τεχνολογια σε σπαργανωδη μορφη ..

ΣΤΑΜΑΤΑ ΑΜΕΣΑ........ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΑΠΟ ΟΓΚΟΥΣ ΣΤΑ ΟΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΥΣ !!! ΞΕΚΙΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΤΡΕΞΙΜΟ ΟΞΥΓΟΝΩΣΗ..ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΡΩΙΜΑ !!! εισαι ιδιοφυες πνευμα και ζεις σε μια χωρα που τετοια πνευματα τα εχει αναγκη ...κια γενικα δεν γεννιονται ακθε μερα τεοια πνευματα που να μπορουν μαλιστα να παρακαμψουν τις χαυνωτικες επιδρασεις του συστηματος και να βγαλουν δημιουργικη διαθεση
...να την ακους τη θειτσα την γραιοΜυθηρα !!
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 11 Οκτ 2019, 11:05

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:...να την ακους τη θειτσα


παρουσίασα τα στοιχεία με 1>φωτογραφίες 2>βιντεο 3>βιβλιογραφία 4>προσωπική εμπειρία χρήσης

στην παγκόσμια αγορά είναι πλήθος συσκευές ηλεκτροθεραπείας που χρησιμοποιούνται για διάφορους σκοπούς.
λογικά θα υπάρχουν και κάποιες συσκευές καλύτερες απο άλλες και κάποιες θα είναι άχρηστες ή επικίνδυνες.

ότι είχα να γράψω για την ηλεκτροθεραπεία έγραψα, αυτές τις συσκευές δεν τις πουλάω, δεν έχω οικονομικό όφελος απο αυτά, και πολύ καλή υγεία έχω δεν χρειάζομαι καμία θεραπεία,
υγεία εύχομαι και σε εσάς.
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Ηλεκτροθεραπεία

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 12 Οκτ 2019, 08:58

σχολιο 9

... μη γινεσαι ανεπιδεκτος μαθησεως ακομη και απο μια περιθωριακη του δαδικτυου...λαβε την γνωση ...και αναπροσαρμοσου ..υπερβολικος στα μεγαλα οια αλλα κια στα μικροψυχα που κλιενουν τις θυρε ςκαι περιχαρακωνουν ..χμμ
...παρακολουθα το θεμα ηλεκτρομαγνητικες ασθενειες ...οτιδνε καταλαβανε ςαπο τηνκορακισια γνωσσα ειμα προθυμη να το εξηγησω ...


...η υγεια μας ειναι εν αμεσο για να ολοκληρωσουμε τον κυκλο ευπρεπως παρουσιας σε αυτη τη διασταση και να φυγουμε πληρεις ημερων σε πληρη συνειδηση και ετοιμοτητα..οχι για να μπαστακωθουμε αναμεσα σε νεαρους κιανα γινουμε βρικολακε ςτη διαστασης αυτης ... ναι αυτη την υγεια τη χρειαζομαι και ευχαριστω για την ευχη ...χωρις ντοπα και παυσ
ιπονα
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429


Επιστροφή σε “Χειροποίητα”