Γαλαζαιοnomics

Τα θέματα εσωτερικής πολιτικής.
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 10 Μάιος 2022, 11:23

pluton έγραψε:Δες τα είναι ολοφάνερα η χούντα παρέδωσε χρέος 23 στην πρώτη δεκαετία κυβερνήσεις ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, και συγκυβέρνηση με αριστερά το πήγαν 101....

Επί 14 χρόνια είχαμε μικρή αύξηση και από το 2007 μέχρι το 2011 με κυβερνήσεις ΝΔ και ΠΑΣΟΚ το πήγαν στο 172

Το βέβαιο είναι ότι ο Γ Παπαδόπουλος φρόντισε να μη γίνουν κλοπές και σπατάλες.... Απόδειξη αυτού ότι ΟΛΟΙ οι αξιωματικοί πέθαναν πάμφτωχοι αν και διαχειρίζονταν χωρίς έλεγχο το δημόσιο χρήμα.

Συμπέρασμα το να μη είσαι κλέφτης είναι θέμα φιλότιμου και τσίπας αν δεν τα έχεις αυτά και με ελέγχους κλέβεις.


Δεν με ενδιαφερει ουτε η χουντα ουτε ο Παπαδοπουλος. Μιλαμε για την σπαταλη της ΝΔ το διαστημα 2004-2009. Σταματα τις κουτοπονηριες και συζητα σαν ανθρωπος.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15430

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό pluton » 12 Μάιος 2022, 16:32

Λαχουρένιος έγραψε:
pluton έγραψε:Δες τα είναι ολοφάνερα η χούντα παρέδωσε χρέος 23 στην πρώτη δεκαετία κυβερνήσεις ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, και συγκυβέρνηση με αριστερά το πήγαν 101....

Επί 14 χρόνια είχαμε μικρή αύξηση και από το 2007 μέχρι το 2011 με κυβερνήσεις ΝΔ και ΠΑΣΟΚ το πήγαν στο 172

Το βέβαιο είναι ότι ο Γ Παπαδόπουλος φρόντισε να μη γίνουν κλοπές και σπατάλες.... Απόδειξη αυτού ότι ΟΛΟΙ οι αξιωματικοί πέθαναν πάμφτωχοι αν και διαχειρίζονταν χωρίς έλεγχο το δημόσιο χρήμα.

Συμπέρασμα το να μη είσαι κλέφτης είναι θέμα φιλότιμου και τσίπας αν δεν τα έχεις αυτά και με ελέγχους κλέβεις.


Δεν με ενδιαφερει ουτε η χουντα ουτε ο Παπαδοπουλος. Μιλαμε για την σπαταλη της ΝΔ το διαστημα 2004-2009. Σταματα τις κουτοπονηριες και συζητα σαν ανθρωπος.



Αυτό σε ενδιαφέρει;

Και αυτό είναι η δημοκρατία σας.

FB_IMG_1652362190070.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Μάιος 2022, 13:19

pluton έγραψε:Αυτό σε ενδιαφέρει;

Και αυτό είναι η δημοκρατία σας.

FB_IMG_1652362190070.jpg


Γιατι δυσκολευεσαι τοσο πολυ να δικαιολογησεις την οικονομικη πολιτικη της κυβερνησης που ψηφισες? Οι υπεκφυγες σου ειναι εντελως προβλεψιμες και γελοιες δεδομενου οτι τις εχεις επαναλαβει εκατονταδες φορες ολα αυτα τα χρονια που εισαι μελος εδω.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15430

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό pluton » 13 Μάιος 2022, 16:34

Λαχουρένιος έγραψε:
pluton έγραψε:Αυτό σε ενδιαφέρει;

Και αυτό είναι η δημοκρατία σας.

FB_IMG_1652362190070.jpg


Γιατι δυσκολευεσαι τοσο πολυ να δικαιολογησεις την οικονομικη πολιτικη της κυβερνησης που ψηφισες? Οι υπεκφυγες σου ειναι εντελως προβλεψιμες και γελοιες δεδομενου οτι τις εχεις επαναλαβει εκατονταδες φορες ολα αυτα τα χρονια που εισαι μελος εδω.


Τι να δικαιολογήσω; Εγώ όλο αυτό το σιναφι το έχω γραμμένο στα μεζεα μου, αν άξιζαν αν κάνανε μια κάθαρση και τελειώναμε το σάπιο, ναι ...


Τώρα ποιους θα υπερασπιστώ;

Εντάξει από τους άχρηστους, τους ανίκανους τους διεφθαρμένους αν παρουσιαστεί κάποιος με κάποια αξία να πω μια καλή κουβέντα, αλλά αυταπάτες δεν έχω όλοι το ίδιο σιναφι είναι.
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Μάιος 2022, 17:11

pluton έγραψε:Τι να δικαιολογήσω; Εγώ όλο αυτό το σιναφι το έχω γραμμένο στα μεζεα μου, αν άξιζαν αν κάνανε μια κάθαρση και τελειώναμε το σάπιο, ναι ...


Τώρα ποιους θα υπερασπιστώ;

Εντάξει από τους άχρηστους, τους ανίκανους τους διεφθαρμένους αν παρουσιαστεί κάποιος με κάποια αξία να πω μια καλή κουβέντα, αλλά αυταπάτες δεν έχω όλοι το ίδιο σιναφι είναι.


Αν το εννοουσες τοτε δε θα προσπαθουσες να αλλαξεις την κουβεντα οταν παει στις ευθυνες της ΝΔ
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15430

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό pluton » 13 Μάιος 2022, 22:33

Λαχουρένιος έγραψε:
pluton έγραψε:Τι να δικαιολογήσω; Εγώ όλο αυτό το σιναφι το έχω γραμμένο στα μεζεα μου, αν άξιζαν αν κάνανε μια κάθαρση και τελειώναμε το σάπιο, ναι ...


Τώρα ποιους θα υπερασπιστώ;

Εντάξει από τους άχρηστους, τους ανίκανους τους διεφθαρμένους αν παρουσιαστεί κάποιος με κάποια αξία να πω μια καλή κουβέντα, αλλά αυταπάτες δεν έχω όλοι το ίδιο σιναφι είναι.


Αν το εννοουσες τοτε δε θα προσπαθουσες να αλλαξεις την κουβεντα οταν παει στις ευθυνες της ΝΔ


Όλοι ένα πραμα είναι.... Όλη αυτή την σούπα την λέμε μεταπολιτευση
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Μάιος 2022, 22:35

pluton έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:
Αν το εννοουσες τοτε δε θα προσπαθουσες να αλλαξεις την κουβεντα οταν παει στις ευθυνες της ΝΔ


Όλοι ένα πραμα είναι.... Όλη αυτή την σούπα την λέμε μεταπολιτευση


Ενας κυβερναει καθε φορα και βγαζει τους προυπολογισμους
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15430

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό pluton » 14 Μάιος 2022, 06:36

Λαχουρένιος έγραψε:
pluton έγραψε:
Όλοι ένα πραμα είναι.... Όλη αυτή την σούπα την λέμε μεταπολιτευση


Ενας κυβερναει καθε φορα και βγαζει τους προυπολογισμους


Άσε τώρα σου λέω είναι διεφθαρμένοι πχ ο Άδωνις διόρισε την κόρη του στην ολυμπιακή.
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό vallon » 14 Μάιος 2022, 09:27

Εικόνα
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Γαλαζαιοnomics

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 15 Μάιος 2022, 11:15

pluton έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:
Ενας κυβερναει καθε φορα και βγαζει τους προυπολογισμους


Άσε τώρα σου λέω είναι διεφθαρμένοι πχ ο Άδωνις διόρισε την κόρη του στην ολυμπιακή.


Προσπαθεις να τσουβαλιασεις τους παντες για να βγει εκτος καδρου η ευθυνη της ΝΔ για την χρεοκοπια του '10
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:


Επιστροφή σε “Εσωτερική Πολιτική”