Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Τα θέματα εσωτερικής πολιτικής.
vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό vallon » 11 Νοέμ 2022, 14:49

pluton έγραψε:
vallon έγραψε:αμα ο πλούτωνας έχει ξεφτιλιστεί στο γλύψιμο του κούλη για να διορίσει την κόρη του , τότε φαντάζομαι ότι η κόρη του , σαν γνήσιο τέκνο του πλούτωνα θα διαπρέψει στην καριέρα της σαν εκπαιδευτικός...!!!!!!
Αχχχ εκπαίδευση τι χάνεις...
κεραμέως



Ναι μαλακοπιτουρ@ για να διορίσω τον άνεργο γιο μου και την συμβασιούχο κόρη μου που κάθε Ιούνιο απολύεται.

Κουκιά φάγατε κουκιά μαρτυρατε.


ναι αλλά εσύ όμως κρατάς ψηλά τη σημαία του εθνικοσοσιαλισμού οπότε ...δεν σε αγκίζουν τέτοια πράγματα

εσύ...ψηφίζεις μητσοτάκη γιατί έτσι πρέπει και έχετε τα ίδια συμφέροντα
κοινώς
μαζί τα τρώτε
τι έγινε;
δεν τα τρώτε μαζί;
ε τότε πόσο στόκος είσαι και τον ψηφίζεις;
:laugh1:
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47365
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Νοέμ 2022, 08:57

pluton έγραψε:Ναι μαλακοπιτουρ@ για να διορίσω τον άνεργο γιο μου και την συμβασιούχο κόρη μου που κάθε Ιούνιο απολύεται.

Κουκιά φάγατε κουκιά μαρτυρατε.


Αν το ενα μου παιδι ηταν ανεργο και το αλλο βρισκοταν σε εργασιακη ανασφαλεια θα με απασχολουσαν πιο σοβαρα πραγματα απο το να κανω τον δικηγορο του Κουλη ή να συζηταω για γεγονοτα που εγιναν πριν εναν αιωνα.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15438

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό pluton » 13 Νοέμ 2022, 12:44

Λαχουρένιος έγραψε:
pluton έγραψε:Ναι μαλακοπιτουρ@ για να διορίσω τον άνεργο γιο μου και την συμβασιούχο κόρη μου που κάθε Ιούνιο απολύεται.

Κουκιά φάγατε κουκιά μαρτυρατε.


Αν το ενα μου παιδι ηταν ανεργο και το αλλο βρισκοταν σε εργασιακη ανασφαλεια θα με απασχολουσαν πιο σοβαρα πραγματα απο το να κανω τον δικηγορο του Κουλη ή να συζηταω για γεγονοτα που εγιναν πριν εναν αιωνα.


Η ζωή είναι ρόδα, αυτά που φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος, και στο φινάλε κανείς δεν χάνεται, αργά η γρήγορα όλοι βρίσκουν τον δρόμο τους.

Εμείς οι χριστιανοί ξέρουμε ότι στα ζητήματα των παιδιών μας, πρέπει να κάνουμε αυτό που πρέπει και να αφήσουμε τον Θεό με το κατσαβίδι του να ρυθμίσει τις βίδες της πορείας του ανθρώπου. Λίγη προσευχή χρειάζεται....

Εσείς οι κομματικοί έχετε αποθέσει την μοίρα σας στην πρόνοια των κομμισαριων... Κάντε όπως νομίζετε.... Τα πάντα τα αποφασίζει ο Θεός.... Και θες να σου πω κάτι στο φινάλε; Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, ο Θεός γελάει.

Αυτό μου θύμισε την παραβολή του αφρονα πλούσιου.

«
ἀνθρώπου τι­νὸς πλουσίου εὐφό­ρησεν ἡ χώρα· καὶ δι­ελο­γίζετο ἐν ἑαυτῷ λέ­γων· τί ποιήσω, ὅτι οὐκ ἔχω ποῦ συνάξω τοὺς καρπούς μου; καὶ εἶπε· τοῦτο ποιήσω· καθελῶ μου τὰς ἀ­ποθήκας καὶ ­μείζονας οἰκοδο­μήσω, καὶ συ­­νά­ξω ἐκεῖ πάντα τὰ γε­­νήμα­τά μου καὶ τὰ ἀγαθά μου, καὶ ἐρῶ τῇ ψυχῇ μου· ψυχή, ἔ­­­χεις πολ­­λὰ ἀγαθὰ ­κείμενα εἰς ἔτη πολλά· ἀναπαύου, φάγε, πίε, εὐφραίνου. εἶπε δὲ αὐ­τῷ ὁ Θεός· ἄ­­φρον, ταύτῃ τῇ νυ­­­κτὶ τὴν ψυχήν σου ­ἀ­­­παιτοῦσιν ἀπὸ σοῦ· ἃ δὲ ἡτοίμα­σας τίνι ἔσται;»
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47365
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Νοέμ 2022, 13:13

pluton έγραψε:Η ζωή είναι ρόδα, αυτά που φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος, και στο φινάλε κανείς δεν χάνεται, αργά η γρήγορα όλοι βρίσκουν τον δρόμο τους.

Εμείς οι χριστιανοί ξέρουμε ότι στα ζητήματα των παιδιών μας, πρέπει να κάνουμε αυτό που πρέπει και να αφήσουμε τον Θεό με το κατσαβίδι του να ρυθμίσει τις βίδες της πορείας του ανθρώπου. Λίγη προσευχή χρειάζεται....

Εσείς οι κομματικοί έχετε αποθέσει την μοίρα σας στην πρόνοια των κομμισαριων... Κάντε όπως νομίζετε.... Τα πάντα τα αποφασίζει ο Θεός.... Και θες να σου πω κάτι στο φινάλε; Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, ο Θεός γελάει.

Αυτό μου θύμισε την παραβολή του αφρονα πλούσιου.

«
ἀνθρώπου τι­νὸς πλουσίου εὐφό­ρησεν ἡ χώρα· καὶ δι­ελο­γίζετο ἐν ἑαυτῷ λέ­γων· τί ποιήσω, ὅτι οὐκ ἔχω ποῦ συνάξω τοὺς καρπούς μου; καὶ εἶπε· τοῦτο ποιήσω· καθελῶ μου τὰς ἀ­ποθήκας καὶ ­μείζονας οἰκοδο­μήσω, καὶ συ­­νά­ξω ἐκεῖ πάντα τὰ γε­­νήμα­τά μου καὶ τὰ ἀγαθά μου, καὶ ἐρῶ τῇ ψυχῇ μου· ψυχή, ἔ­­­χεις πολ­­λὰ ἀγαθὰ ­κείμενα εἰς ἔτη πολλά· ἀναπαύου, φάγε, πίε, εὐφραίνου. εἶπε δὲ αὐ­τῷ ὁ Θεός· ἄ­­φρον, ταύτῃ τῇ νυ­­­κτὶ τὴν ψυχήν σου ­ἀ­­­παιτοῦσιν ἀπὸ σοῦ· ἃ δὲ ἡτοίμα­σας τίνι ἔσται;»


Ανθρωπε μου τι απαντηση ειναι αυτη? Με προσευχες θα αποκατασταθουν τα παιδια? Εισαι εντελως στον κοσμο σου. Κριμα για τα παιδια σου.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15438

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό pluton » 13 Νοέμ 2022, 14:11

Λαχουρένιος έγραψε:
pluton έγραψε:Η ζωή είναι ρόδα, αυτά που φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος, και στο φινάλε κανείς δεν χάνεται, αργά η γρήγορα όλοι βρίσκουν τον δρόμο τους.

Εμείς οι χριστιανοί ξέρουμε ότι στα ζητήματα των παιδιών μας, πρέπει να κάνουμε αυτό που πρέπει και να αφήσουμε τον Θεό με το κατσαβίδι του να ρυθμίσει τις βίδες της πορείας του ανθρώπου. Λίγη προσευχή χρειάζεται....

Εσείς οι κομματικοί έχετε αποθέσει την μοίρα σας στην πρόνοια των κομμισαριων... Κάντε όπως νομίζετε.... Τα πάντα τα αποφασίζει ο Θεός.... Και θες να σου πω κάτι στο φινάλε; Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, ο Θεός γελάει.

Αυτό μου θύμισε την παραβολή του αφρονα πλούσιου.

«
ἀνθρώπου τι­νὸς πλουσίου εὐφό­ρησεν ἡ χώρα· καὶ δι­ελο­γίζετο ἐν ἑαυτῷ λέ­γων· τί ποιήσω, ὅτι οὐκ ἔχω ποῦ συνάξω τοὺς καρπούς μου; καὶ εἶπε· τοῦτο ποιήσω· καθελῶ μου τὰς ἀ­ποθήκας καὶ ­μείζονας οἰκοδο­μήσω, καὶ συ­­νά­ξω ἐκεῖ πάντα τὰ γε­­νήμα­τά μου καὶ τὰ ἀγαθά μου, καὶ ἐρῶ τῇ ψυχῇ μου· ψυχή, ἔ­­­χεις πολ­­λὰ ἀγαθὰ ­κείμενα εἰς ἔτη πολλά· ἀναπαύου, φάγε, πίε, εὐφραίνου. εἶπε δὲ αὐ­τῷ ὁ Θεός· ἄ­­φρον, ταύτῃ τῇ νυ­­­κτὶ τὴν ψυχήν σου ­ἀ­­­παιτοῦσιν ἀπὸ σοῦ· ἃ δὲ ἡτοίμα­σας τίνι ἔσται;»


Ανθρωπε μου τι απαντηση ειναι αυτη? Με προσευχες θα αποκατασταθουν τα παιδια? Εισαι εντελως στον κοσμο σου. Κριμα για τα παιδια σου.



Τα παιδιά μου έχουν κάνει πολύ δυνατές σπουδές και συνεχίζουν να αποκτούν εφόδια. Η οικογένεια μου είναι αυτό που λέμε παιδοκεντρικη.

Να πάω να προσκυνήσω τους πολιτικάντηδες όπως κάνει το δικό σου το συναφι δεν το έκανα ούτε για μένα ούτε για κανένα, άπειρη εμπιστοσύνη έχω στον Θεό.

Όσες φορές πίστεψα ότι εγώ ορίζω και δημιουργώ την πορεία των γεγονότων είδα ότι έπεσα έξω, για άλλου σχεδιάζει ο άνθρωπος και αλλού τα γεγονότα τον οδηγούν, τίποτα δεν πετυχαίνουμε με τις δικές μας δυνάμεις.

ΚΑΤΑ ΛΟΥΚΑΝ 12:7

Αλλα και αι τριχες της κεφαλης υμων πασαι ηριθμηνται μη ουν φοβεισθε πολλων στρουθιων διαφερετε.
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47365
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 14 Νοέμ 2022, 08:43

Θα κελαηδαει στις στεγες σε λιγο :D :D
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13108
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 14 Νοέμ 2022, 10:46

Λαχουρένιος έγραψε:Θα κελαηδαει στις στεγες σε λιγο :D :D


Και πού να δεις τι θα κάνει όταν πάει να βράσει τα φασόλια που αγόρασε από το ''καλάθι''.
Τρεις μέρες βράσιμο και ακόμα θα είναι πέτρες.
Και θα λαλήσει εντελώς όταν βάλει για βράσιμο τα μακαρόνια των 0.62 λεπτών που διαφήμιζε ο Άδωνις.
Μακαρόνια θα βάλει στην κατσαρόλα λάσπη για σοβάντισμα θα βγάλει.
2 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό vallon » 14 Νοέμ 2022, 13:14

Ραν ταν πλαν έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Θα κελαηδαει στις στεγες σε λιγο :D :D


Και πού να δεις τι θα κάνει όταν πάει να βράσει τα φασόλια που αγόρασε από το ''καλάθι''.
Τρεις μέρες βράσιμο και ακόμα θα είναι πέτρες.
Και θα λαλήσει εντελώς όταν βάλει για βράσιμο τα μακαρόνια των 0.62 λεπτών που διαφήμιζε ο Άδωνις.
Μακαρόνια θα βάλει στην κατσαρόλα λάσπη για σοβάντισμα θα βγάλει.


+1000
:laugh1: :laugh1:
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47365
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 15 Νοέμ 2022, 07:30

Ραν ταν πλαν έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Θα κελαηδαει στις στεγες σε λιγο :D :D


Και πού να δεις τι θα κάνει όταν πάει να βράσει τα φασόλια που αγόρασε από το ''καλάθι''.
Τρεις μέρες βράσιμο και ακόμα θα είναι πέτρες.
Και θα λαλήσει εντελώς όταν βάλει για βράσιμο τα μακαρόνια των 0.62 λεπτών που διαφήμιζε ο Άδωνις.
Μακαρόνια θα βάλει στην κατσαρόλα λάσπη για σοβάντισμα θα βγάλει.


Ειναι τοσο γαματη η Ελλαδα του Μητσοτακη που μονο με προσευχες μπορουν να βρουν οι νεοι δουλεια... :laugh1:
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15438

Re: Κοροϊδία το «καλάθι του νοικοκυριού» άλλο ένα κόλπο απο τις Γαλάζιες Ακρίδες..!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό pluton » 15 Νοέμ 2022, 07:45

Λαχουρένιος έγραψε:
Ραν ταν πλαν έγραψε:
Και πού να δεις τι θα κάνει όταν πάει να βράσει τα φασόλια που αγόρασε από το ''καλάθι''.
Τρεις μέρες βράσιμο και ακόμα θα είναι πέτρες.
Και θα λαλήσει εντελώς όταν βάλει για βράσιμο τα μακαρόνια των 0.62 λεπτών που διαφήμιζε ο Άδωνις.
Μακαρόνια θα βάλει στην κατσαρόλα λάσπη για σοβάντισμα θα βγάλει.


Ειναι τοσο γαματη η Ελλαδα του Μητσοτακη που μονο με προσευχες μπορουν να βρουν οι νεοι δουλεια... :laugh1:



Οι δικοί σας νέοι βρίσκουν και με ρουσφέτι, το κανονίζει το σύστημα.
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».


Επιστροφή σε “Εσωτερική Πολιτική”