Επικίνδυνα Εμβόλια

Τα πάντα σχετικά με τη νόσο Covid19.
Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό Adminović » 01 Αύγ 2021, 12:41

bizeli έγραψε:Δε νομίζω ότι κανείς ρεαλιστής περίμενε κάποια μαγική λύση που θα τα άλλαζε όλα από τη μια μέρα στην άλλη.
Επίσης, δε θυμάμαι ποτέ καμιά έρευνα που να μιλούσε για 100% αποτελεσματικότητα.
Αυτή τη στιγμή το εμβόλιο είναι το μόνο διαθέσιμο μέσο προστασίας. Από το τίποτα.
Προσωπικά, αν το εμβόλιο μπορεί να μου εξασφαλίσει να μην πεθάνω μου αρκεί.

Επίσης, επειδή σε βλέπω συνεχώς να αναφέρεσαι στις παρενέργειες του εμβολίου, θα ήθελα να σου επισημάνω ότι παραβλέπεις το εξής γεγονός.
Ότι και άμα κολλήσεις κόβιντ μπορεί να σου αφήσει μελλοντικές παρενέργειες και κουσούρια.
Just saying.


Κοίτα, ωραία όλα αυτά εφόσον γίνονται κατόπιν ελεύθερης συναίνεσης και ο καθένας αποφασίζει μόνος του τί θέλει και τί δεν θέλει να κάνει.
Όταν κάποιος σου βάζει το πιστόλι στον κρόταφο για να το κάνεις ή όταν προπαγανδίζεται διαρκώς από το κράτος ότι κάνεις το «εμβόλιο» και γλιτώνεις από πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν, τότε δεν μπορεί να λέμε μετά ότι «δεν τρέχει τίποτα» που τα «εμβόλια» δεν λειτουργούν και δεν προσφέρουν αυτά που ισχυρίζονταν αυτοί που τα επέβαλαν. :pardon:

Υπόψιν ότι η γνωστή μου που λέω ότι έκανε το Τζόνσον και μετά κάνα μήνα κόλλησε τον ιό, το έκανε μόνο και μόνο γιατί είχε να ταξιδέψει και έλεγαν ότι δεν θα αφήνουν μη εμβολιασμένους να μπαίνουν σε αεροπλάνα. Η ίδια ποτέ δεν ήταν «ζεστή» να κάνει κανένα εμβόλιο από αυτά. Το έκανε μόνο και μόνο για το ταξίδι που είχε να κάνει (επαγγελματικό).
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό bizeli » 01 Αύγ 2021, 14:13

Adminović έγραψε:
Κοίτα, ωραία όλα αυτά εφόσον γίνονται κατόπιν ελεύθερης συναίνεσης και ο καθένας αποφασίζει μόνος του τί θέλει και τί δεν θέλει να κάνει.
Όταν κάποιος σου βάζει το πιστόλι στον κρόταφο για να το κάνεις ή όταν προπαγανδίζεται διαρκώς από το κράτος ότι κάνεις το «εμβόλιο» και γλιτώνεις από πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν, τότε δεν μπορεί να λέμε μετά ότι «δεν τρέχει τίποτα» που τα «εμβόλια» δεν λειτουργούν και δεν προσφέρουν αυτά που ισχυρίζονταν αυτοί που τα επέβαλαν. :pardon:

Υπόψιν ότι η γνωστή μου που λέω ότι έκανε το Τζόνσον και μετά κάνα μήνα κόλλησε τον ιό, το έκανε μόνο και μόνο γιατί είχε να ταξιδέψει και έλεγαν ότι δεν θα αφήνουν μη εμβολιασμένους να μπαίνουν σε αεροπλάνα. Η ίδια ποτέ δεν ήταν «ζεστή» να κάνει κανένα εμβόλιο από αυτά. Το έκανε μόνο και μόνο για το ταξίδι που είχε να κάνει (επαγγελματικό).


Σε μια τόσο ειδική κατάσταση κανείς δεν ξέρει 100% αν πήρε τη σωστή απόφαση. Και οι εμβολιασμένοι και οι ανεμβολίαστοι παίρνουν τα ρίσκα τους.
Το χειρότερο που βλέπω να συμβαίνει όμως είναι πως και οι μεν και οι δε, χαίρονται όταν συμβεί κάποιο κακό που βολεύει τις απόψεις τους με τη λογική "νια νια στα έλεγα εγώ".

Δλδ κι εσείς οι αντιεμβολιαστές εύχεστε όλοι όσοι έχουμε εμβολιαστεί να πεθάνουμε από μυοκαρδίτιδα (το λιγότερο) μόνο και μόνο για να πάρετε την ικανοποίηση ότι είχατε δίκιο αλλά και οι εμβολιαστές περιμένουν να πεθάνουν ανεμβολίαστοι από κοβιντ μόνο και μόνο για να λένε "ας πρόσεχαν,ας έκαναν το εμβόλιο".

Όσοι έχουν φτάσει σε τέτοια επίπεδα τα λεβελ αυτής της διαμάχης, ελπίζοντας να πάθει κάποιος κακό για να αποδειχθεί "πόσο δίκιο είχαν" είναι το λιγότερο θλιβεροί.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό Adminović » 01 Αύγ 2021, 14:52

bizeli έγραψε:Το χειρότερο που βλέπω να συμβαίνει όμως είναι πως και οι μεν και οι δε, χαίρονται όταν συμβεί κάποιο κακό που βολεύει τις απόψεις τους με τη λογική "νια νια στα έλεγα εγώ".

Δλδ κι εσείς οι αντιεμβολιαστές εύχεστε όλοι όσοι έχουμε εμβολιαστεί να πεθάνουμε από μυοκαρδίτιδα (το λιγότερο) μόνο και μόνο για να πάρετε την ικανοποίηση ότι είχατε δίκιο αλλά και οι εμβολιαστές περιμένουν να πεθάνουν ανεμβολίαστοι από κοβιντ μόνο και μόνο για να λένε "ας πρόσεχαν,ας έκαναν το εμβόλιο".


Μάλλον κρίνεις εκ των εμβολιαστών περί των αντιεμβολιαστών. :pardon:
Ποτέ δεν έχω δει αντιεμβολιαστή να εύχεται να πάθει κακό όποιος κάνει το εμβόλιο. Για όσους επιβάλλουν το εμβόλιο ίσως εύχονται διάφορα, αλλά αυτό είναι γιατί τους το επιβάλλουν.

Από την άλλη έχω δει άπειρες φορές να πετάγονται τρολ εμβολιαστές και να εύχονται ψόφους ή να καταλήξει σε μεθ όποιος δηλώνει ότι δεν προτίθεται να εμβολιαστεί.
Μην πιάσουμε κι αυτούς που κάνουν χαρούλες με όσα μέτρα επιβάλλονται αντισυνταγματικά και παράνομα κατά όσων δεν εμβολιαστούν. Ένα απλό search στα τελευταία ποστ του φόρουμ αρκεί για να δεις τέτοια ποστ.

Άλλο θέμα το να πεις σε κάποιον που έπαθε ζημιά από το εμβόλιο ότι του τα έλεγες και άλλο να εύχεσαι να πάθει κάτι κακό. Δηλαδή αν ένας φίλος μου τρέχει με τη μηχανή και χτυπήσει, ενώ εγώ του έλεγα να μην τρέχει, σημαίνει ότι χαίρομαι που τον βλέπω χτυπημένο; :pardon: :rolleyes:


Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας εδώ.
Εδώ προπαγανδίζεται με ευθύνη και χρήματα του κράτους ότι κάποιο φαρμακευτικό προϊόν είναι απολύτως ασφαλές (που δεν προκύπτει αυτό) και ότι αυτό σε κάνει να μην νοσήσεις από covid (που αυτό κι αν είναι ανέκδοτο).
Όταν λοιπόν επιβεβαιώνεται ότι όλα αυτά είναι μπαρμπούτσαλα, πώς είναι δυνατόν να λέμε ότι είναι απλά Κυριακή;; :rolleyes: :hmmm
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό bizeli » 01 Αύγ 2021, 16:46

Adminović έγραψε:Ποτέ δεν έχω δει αντιεμβολιαστή να εύχεται να πάθει κακό όποιος κάνει το εμβόλιο.

Εικόνα

viewtopic.php?f=2&t=4475&start=4650

Adminović έγραψε:Από την άλλη έχω δει άπειρες φορές να πετάγονται τρολ εμβολιαστές και να εύχονται ψόφους ή να καταλήξει σε μεθ όποιος δηλώνει ότι δεν προτίθεται να εμβολιαστεί.

Σου είπα αυτό το κάνουν και οι μεν και οι δε. Είναι εξίσου θλιβεροί.

Adminović έγραψε:Μην πιάσουμε κι αυτούς που κάνουν χαρούλες με όσα μέτρα επιβάλλονται αντισυνταγματικά και παράνομα κατά όσων δεν εμβολιαστούν. Ένα απλό search στα τελευταία ποστ του φόρουμ αρκεί για να δεις τέτοια ποστ.

Κοίτα να σου πω τη δική μου άποψη κι εγώ θα χαιρόμουν αλλά θεωρώ τα μέτρα φάουλ, οπότε δεν έχει νόημα να χαρώ ή να λυπηθώ.
Εφόσον και οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν τον ιό είναι το ίδιο και το αυτό. Το εμβόλιο προσφέρει μόνο αυτοπροστασία σε αυτόν που το κάνει, όχι στους άλλους.
ΑΛΛΑ αν το εμβόλιο εμπόδιζε και τη μετάδοση θα έπρεπε να πάρουν τα σκαλπ σε όσους δεν το κάνουν. Εκεί ναι θα με έβλεπες να χαίρομαι χαιρέκακα κιόλας.


Adminović έγραψε: Άλλο θέμα το να πεις σε κάποιον που έπαθε ζημιά από το εμβόλιο ότι του τα έλεγες και άλλο να εύχεσαι να πάθει κάτι κακό. Δηλαδή αν ένας φίλος μου τρέχει με τη μηχανή και χτυπήσει, ενώ εγώ του έλεγα να μην τρέχει, σημαίνει ότι χαίρομαι που τον βλέπω χτυπημένο; :pardon: :rolleyes:

Όχι αντμίν, έχω δει πολλές φορές να βάζετε γελάκια και να χαίρεστε σε όποιον έτυχε κάτι που πιθανώς να συνδέεται με το εμβόλιο.




Adminović έγραψε:Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας εδώ.
Εδώ προπαγανδίζεται με ευθύνη και χρήματα του κράτους ότι κάποιο φαρμακευτικό προϊόν είναι απολύτως ασφαλές (που δεν προκύπτει αυτό) και ότι αυτό σε κάνει να μην νοσήσεις από covid (που αυτό κι αν είναι ανέκδοτο).
Όταν λοιπόν επιβεβαιώνεται ότι όλα αυτά είναι μπαρμπούτσαλα, πώς είναι δυνατόν να λέμε ότι είναι απλά Κυριακή;; :rolleyes: :hmmm

Θα πω κάτι χιλιοειπωμένο αλλά η πανδημία είναι μια δυναμική διαδικασία. Τα δεδομένα αλλάζουν ταχύτατα.
Οι επιστήμονες κάνουν το καλύτερο που μπορούν με τα δεδομένα που έχουν εκείνη τη στιγμή στη διάθεσή τους.
Υπάρχουν άνθρωποι που πασχίζουν στην πρώτη γραμμή (γιατροί, νοσοκόμοι) αλλά και στα μετόπισθεν (ερευνητές), υπάρχουν πολλοί αφανείς ήρωες σε όλη αυτή την ιστορία κι εσείς τους περιγελάτε γιατί δεν κατάφεραν να βρουν το μαγικό χάπι to save your ass έτσι όπως το φαντάζεστε εσείς.
Αυτή τη στιγμή το εμβόλιο είναι το μοναδικό μέσο που προσφέρει κάποια προστασία.
Take it or leave it.
Εκτός αν έχετε περισσότερες γνώσεις επί του θέματος και θέλετε να αντικαταστήσετε όλους αυτούς τους επιστήμονες.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό Adminović » 01 Αύγ 2021, 17:15

bizeli έγραψε:Όχι αντμίν, έχω δει πολλές φορές να βάζετε γελάκια και να χαίρεστε σε όποιον έτυχε κάτι που πιθανώς να συνδέεται με το εμβόλιο.

Εντάξει, κακία θα βρεις σε όλες τις πλευρές.
Εγώ προσωπικά ποτέ δεν χαίρομαι όταν ακούω ότι κάποιος εμβολιασμένος πέθανε από πιθανές παρενέργειες. Σκέφτομαι κρίμα ο άνθρωπος και μακάρι να μην το είχε κάνει. :pardon:

Κι αν ποστάρω τα σχετικά με τις παρενέργειες είναι για να τα διαβάζουν όσοι θέλουν να ενημερωθούν αλλά και γιατί -στην Ελλάδα τουλάχιστον- το σύστημα καταγραφής παρενεργειών είναι έτσι δομημένο που δεν αφήνει να καταγράφεται κάθε τί που θα παρουσιάσεις μετά το εμβόλιο (γι’ αυτό και στην Ελλάδα καταγράφονται πολύ λιγότερες παρενέργειες σε σχέση με άλλες χώρες).

Το θέμα είναι ότι εσένα κανένας δεν σου επέβαλε να μην κάνεις το εμβόλιο. Ούτε πήγαν τίποτα αντιεμβολιαστές να σε εμποδίσουν να το κάνεις. Εμάς κάποιοι πάνε να μας το επιβάλλουν με το ζόρι, παράνομα και αντισυνταγματικά. Οπότε, αν κάποιος έχει λόγους να εξοργίζεται είναι κυρίως αυτός που καταπατώνται τα ατομικά του δικαιώματα. :pardon:


Θα πω κάτι χιλιοειπωμένο αλλά η πανδημία είναι μια δυναμική διαδικασία. Τα δεδομένα αλλάζουν ταχύτατα.
Οι επιστήμονες κάνουν το καλύτερο που μπορούν με τα δεδομένα που έχουν εκείνη τη στιγμή στη διάθεσή τους.
Υπάρχουν άνθρωποι που πασχίζουν στην πρώτη γραμμή (γιατροί, νοσοκόμοι) αλλά και στα μετόπισθεν (ερευνητές), υπάρχουν πολλοί αφανείς ήρωες σε όλη αυτή την ιστορία κι εσείς τους περιγελάτε γιατί δεν κατάφεραν να βρουν το μαγικό χάπι to save your ass έτσι όπως το φαντάζεστε εσείς.


Οι «επιστήμονες» μπορεί για χίλιους λόγους να κάνουν κάτι, με πρώτο και καλύτερο το συμφέρον τους.
Προτιμώ να ακούσω κάποιον που δεν είχε ποτέ δοσοληψίες με το κράτος ή τις φαρμακευτικές από κάποιον περιφερόμενο τηλεμαϊντανό που μπορεί να πληρώνεται από το κράτος ή τις φαρμακευτικές. :pardon:

Αυτή τη στιγμή το εμβόλιο είναι το μοναδικό μέσο που προσφέρει κάποια προστασία.
Take it or leave it.
Εκτός αν έχετε περισσότερες γνώσεις επί του θέματος και θέλετε να αντικαταστήσετε όλους αυτούς τους επιστήμονες.


Έχουμε πει τόσες φορές ότι υπάρχουν διάφορα φάρμακα που έχουν εγκαταλειφθεί προς χάριν των «εμβολίων».
Έχουμε πει τόσες φορές ότι σε μεγάλο ποσοστό πεθαίνεις από όσα συμβαίνουν μέσα στις μεθ κι όχι από τον ίδιο το ιό.
Εάν δεν έχεις πάει ποτέ σε μεθ ίσως φαντάζεσαι ότι είναι σαν τις αμερικάνικες σειρές που βλέπεις. :rolleyes:

Εγώ έχω δικό μου άνθρωπο που ήταν σε μεθ 2 φορές, από μία μέρα κάθε φορά, σε εποχές προ κόβιντ, και έφριξε με τα όσα έζησε και δεν έβλεπε την ώρα να βγει από τη μεθ.
Τώρα με τον τρελό πανικό που γίνεται, δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι πώς θα είναι οι ελληνικές μεθ.
Για την βελτίωση των μεθ βέβαια δεν μιλάει κανείς. Φτου κακά. :D
Ψωμί, ελιά, εμβόλιο και Κούλη πρωθυπουργό! :worship_sq1:
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό bizeli » 01 Αύγ 2021, 18:55

Adminović έγραψε:Το θέμα είναι ότι εσένα κανένας δεν σου επέβαλε να μην κάνεις το εμβόλιο. Ούτε πήγαν τίποτα αντιεμβολιαστές να σε εμποδίσουν να το κάνεις. Εμάς κάποιοι πάνε να μας το επιβάλλουν με το ζόρι, παράνομα και αντισυνταγματικά. Οπότε, αν κάποιος έχει λόγους να εξοργίζεται είναι κυρίως αυτός που καταπατώνται τα ατομικά του δικαιώματα. :pardon:

Με εξαίρεση τους υγειονομικούς σε καμιά άλλη πληθυσμιακή ομάδα δεν επιβλήθηκε το εμβόλιο. Απλά κόπηκαν κάποια προνόμια που υπήρχαν προ εμβολίου και καλώς κόπηκαν.
Το κράτος δεν μπορεί να είναι το ίδιο large όπως ήταν στις αρχές της πανδημίας που δεν είχαμε κανένα όπλο στα χέρια μας.
Δεν μπορεί να συνεχίζει να μοιράζει επιδόματα, δεν μπορεί να συνεχίζει να μοιράζει "ειδικές άδειες" για να στηρίζει ευάλωτες κοινωνικές ομάδες που απουσιάζουν από την εργασία τους, δεν μπορεί να συνεχίσει να κλείνει βασικές δομές της κοινωνίας.
Αυτή τη στιγμή το κράτος σου προσφέρει αυτή την εναλλακτική που είναι και η μοναδική. Δε σε αναγκάζει να την υιοθετήσεις αλλά δεν μπορεί και να εξακολουθεί να σε στηρίζει εφόσον αρνείσαι να ακολουθήσεις την επίσημη γραμμή της πολιτείας.
Απλά σου λέει ανάλαβε το (οικονομικό) κόστος της επιλογής σου με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
Οι διευκολύνσεις που ξέρατε να τις ξεχάσετε. Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για όσους "πλήττονται" πλέον από κόβιντ είτε οικονομικά είτε με οποιονδήποτε άλλον τρόπο.

Σκοπός είναι να εμβολιαστούμε όλοι και να μην υπάρχει κίνδυνος να γεμίσουμε τις ΜΕΘ. Όσο υπάρχουν ακόμα ανεμβολίαστοι μην γκρινιάζετε μετά αν εξακολουθούν και κλείνουν σχολεία, δημόσιες υπηρεσίες και καταστήματα.
Γιατί αυτό θα γίνει για τη δική σας προστασία. Όχι για τη δική μας.



Adminović έγραψε: Οι «επιστήμονες» μπορεί για χίλιους λόγους να κάνουν κάτι, με πρώτο και καλύτερο το συμφέρον τους.
Προτιμώ να ακούσω κάποιον που δεν είχε ποτέ δοσοληψίες με το κράτος ή τις φαρμακευτικές από κάποιον περιφερόμενο τηλεμαϊντανό που μπορεί να πληρώνεται από το κράτος ή τις φαρμακευτικές. :pardon:

Δυο λεπτά λίγο.
Εσύ πώς το φαντάζεσαι δλδ; Ότι όλοι αυτοί οι επιστήμονες δουλεύουν για την ψυχή της μάνας τους αφιλοκερδώς;
Φυσικά και θα δουλεύουν για κάποια φαρμακευτική ή για κάποια κρατική ή ιδιωτική χρηματοδοτούμενη έρευνα. Όπως γίνεται αιώνες τώρα με τόσες θεραπείες και φάρμακα που έχουν σώσει την ανθρωπότητα.
Δλδ εσύ αυτόν τον "ανεξάρτητο" επιστήμονα πώς τον εμπιστεύεσαι; Από πού βρίσκει τους απαραίτητους πόρους και τα εργαστηριακά μέσα να κάνει την έρευνά του;


Adminović έγραψε:Έχουμε πει τόσες φορές ότι υπάρχουν διάφορα φάρμακα που έχουν εγκαταλειφθεί προς χάριν των «εμβολίων».

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε φάει κόλλημα με τα φάρμακα αντί των εμβολίων. Πρώτον για να φτάσεις σε σημείο να πάρεις φάρμακο, σημαίνει ότι έχεις μπει ΜΕΘ.
Δεύτερον, γιατί θεωρείτε τα φάρμακα πιο ασφαλή ενώ και αυτά έχουν παρενέργειες και θα είναι πειραματικού σταδίου;
Και τρίτον, τι φάρμακο τι εμβόλιο; Σημασία έχει να κάνουν δουλειά. Όσα πιο πολλά μέσα έχουμε τόσο καλύτερο.
Γιατί το εμβόλιο το θεωρείτε τόσο κακό πράγμα;


Adminović έγραψε:Εγώ έχω δικό μου άνθρωπο που ήταν σε μεθ 2 φορές, από μία μέρα κάθε φορά, σε εποχές προ κόβιντ, και έφριξε με τα όσα έζησε και δεν έβλεπε την ώρα να βγει από τη μεθ.
Τώρα με τον τρελό πανικό που γίνεται, δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι πώς θα είναι οι ελληνικές μεθ.

Ε για αυτόν ακριβώς τον λόγο κάνουμε το εμβόλιο. Για να μην καταλήξουμε στις ΜΕΘ.
0 .

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16590

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό nemo » 01 Αύγ 2021, 19:03

οταν ειχα τον πατερα μου στο νοσοκομειο ο γιατρος μου ελεγε οτι υπαρχει μεγαλος κινδυνος απο το μικροβιο
των νοσοκομείων και εχει πεθανει και ενα φιλος μου απο αυτο

επισης ενας συγγενης κοντεψε να πεθανει απο αυτο
τωρα φανταστειτε εναν στην μεθ χωρις κανενα γνωστο του να τον καθαριζει ποσο ευκολο θα ηταν να ψοφησει
οποτε δεν χρειαζονται νουμερα αλλα απλη προσθεση πχ ενας απο τον ιο και εικοσι απο τα μικροβια αυτη και πανω
ειναι η αναλογια και μη μου πει καποιος οτι εχω αδικο γιατι θα γραψω και αλλα
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
ВладимирВладимирович
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 9706
Τοποθεσία: ГуляйПоле

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό ВладимирВладимирович » 02 Αύγ 2021, 21:28

Adminović έγραψε:Μάλλον κρίνεις εκ των εμβολιαστών περί των αντιεμβολιαστών. :pardon:
Ποτέ δεν έχω δει αντιεμβολιαστή να εύχεται να πάθει κακό όποιος κάνει το εμβόλιο. Για όσους επιβάλλουν το εμβόλιο ίσως εύχονται διάφορα, αλλά αυτό είναι γιατί τους το επιβάλλουν.

Από την άλλη έχω δει άπειρες φορές να πετάγονται τρολ εμβολιαστές και να εύχονται ψόφους ή να καταλήξει σε μεθ όποιος δηλώνει ότι δεν προτίθεται να εμβολιαστεί.
Μην πιάσουμε κι αυτούς που κάνουν χαρούλες με όσα μέτρα επιβάλλονται αντισυνταγματικά και παράνομα κατά όσων δεν εμβολιαστούν. Ένα απλό search στα τελευταία ποστ του φόρουμ αρκεί για να δεις τέτοια ποστ.

Άλλο θέμα το να πεις σε κάποιον που έπαθε ζημιά από το εμβόλιο ότι του τα έλεγες και άλλο να εύχεσαι να πάθει κάτι κακό. Δηλαδή αν ένας φίλος μου τρέχει με τη μηχανή και χτυπήσει, ενώ εγώ του έλεγα να μην τρέχει, σημαίνει ότι χαίρομαι που τον βλέπω χτυπημένο; :pardon: :rolleyes:


Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας εδώ.
Εδώ προπαγανδίζεται με ευθύνη και χρήματα του κράτους ότι κάποιο φαρμακευτικό προϊόν είναι απολύτως ασφαλές (που δεν προκύπτει αυτό) και ότι αυτό σε κάνει να μην νοσήσεις από covid (που αυτό κι αν είναι ανέκδοτο).
Όταν λοιπόν επιβεβαιώνεται ότι όλα αυτά είναι μπαρμπούτσαλα, πώς είναι δυνατόν να λέμε ότι είναι απλά Κυριακή;; :rolleyes: :hmmm

Παω στοίχημα οτι η bizeli θα υπέγραφε ενα τετοιο petition χωρις καμια δευτερη σκεψη :yesyes:

0 .
ΤΣΠΡΤΚ ΓΜΣ

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό bizeli » 03 Αύγ 2021, 17:02

ВладимирВладимирович έγραψε:Παω στοίχημα οτι η bizeli θα υπέγραφε ενα τετοιο petition χωρις καμια δευτερη σκεψη :yesyes:


Για το εμβόλιο όχι αλλά φέρνω αρκετούς στο μυαλό μου με αντικοινωνική συμπεριφορά που θα ήθελα να τους περάσουν βραχιολάκια.
Πχ γκαζόβιοι αλητάμπουρες
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Επικίνδυνα Εμβόλια

Δημοσίευσηαπό Adminović » 08 Αύγ 2021, 14:04

bizeli έγραψε:Με εξαίρεση τους υγειονομικούς σε καμιά άλλη πληθυσμιακή ομάδα δεν επιβλήθηκε το εμβόλιο. Απλά κόπηκαν κάποια προνόμια που υπήρχαν προ εμβολίου και καλώς κόπηκαν.


Και η ΕΜΑΚ υγειονομικοί είναι;;
Έδιωξε τους ανεμβολίαστους εν μέσω καλοκαιριού και τώρα λέει δεν έχει πυροσβέστες να στείλει στις φωτιές. :haka:


Το κράτος δεν μπορεί να είναι το ίδιο large όπως ήταν στις αρχές της πανδημίας που δεν είχαμε κανένα όπλο στα χέρια μας.


Εδώ συζητούμε για την επικινδυνότητα και αποτελεσματικότητα των ""εμβολίων"".
Αν θες να συζητήσουμε την οικονομική διαχείριση της κρίσης, πολύ ευχαρίστως σε ξεχωριστό νήμα.
Να βάλουμε κάτω και να δούμε τί δαπανήθηκε και πού από το κράτος και τί διαφορετικό μπορούσε ή έπρεπε να είχε γίνει. :D

Σκοπός είναι να εμβολιαστούμε όλοι και να μην υπάρχει κίνδυνος να γεμίσουμε τις ΜΕΘ.

Αυτό να το πεις σε όσους πλήρως εμβολιασμένους νοσηλεύονται σε ΜΕΘ. :pardon:

Όσο υπάρχουν ακόμα ανεμβολίαστοι μην γκρινιάζετε μετά αν εξακολουθούν και κλείνουν σχολεία, δημόσιες υπηρεσίες και καταστήματα.
Γιατί αυτό θα γίνει για τη δική σας προστασία. Όχι για τη δική μας.

Αυτό είναι καθαρά πολιτική απόφαση.
Δεν προκύπτει άλλωστε από πουθενά ότι με τα ""εμβόλια"" θα αποφευχθούν τα παραπάνω.

Δυο λεπτά λίγο.
Εσύ πώς το φαντάζεσαι δλδ; Ότι όλοι αυτοί οι επιστήμονες δουλεύουν για την ψυχή της μάνας τους αφιλοκερδώς;
Φυσικά και θα δουλεύουν για κάποια φαρμακευτική ή για κάποια κρατική ή ιδιωτική χρηματοδοτούμενη έρευνα. Όπως γίνεται αιώνες τώρα με τόσες θεραπείες και φάρμακα που έχουν σώσει την ανθρωπότητα.


Εσύ αυτούς να ακούς. :pardon:
Κατά προτίμηση τους κρατικοδίαιτους περιφερόμενους τηλεμαϊντανούς. :D


Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε φάει κόλλημα με τα φάρμακα αντί των εμβολίων. Πρώτον για να φτάσεις σε σημείο να πάρεις φάρμακο, σημαίνει ότι έχεις μπει ΜΕΘ.

Διότι δρουν στοχευμένα εκεί που χρειάζεται.
Κι όχι, δεν χρειάζεται να είσαι σε ΜΕΘ για να πάρεις φαρμακευτική αγωγή.

Δεύτερον, γιατί θεωρείτε τα φάρμακα πιο ασφαλή ενώ και αυτά έχουν παρενέργειες και θα είναι πειραματικού σταδίου;

Διότι κάποια εξ αυτών κυκλοφορούν χρόνια και δεύτερον το φάρμακο το κόβεις και σταματούν οι παρενέργειες. Το ""εμβόλιο"" επιδρά στα κύτταρα και δεν γίνεται να το "αφαιρέσεις".

Και τρίτον, τι φάρμακο τι εμβόλιο; Σημασία έχει να κάνουν δουλειά. Όσα πιο πολλά μέσα έχουμε τόσο καλύτερο.
Γιατί το εμβόλιο το θεωρείτε τόσο κακό πράγμα;

Κακό;
Όχι.
Κακό είναι όταν παράνομα και αντισυνταγματικά επιβάλλεται στο γενικό πληθυσμό. Μη λέμε όλο τα ίδια.
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:


Επιστροφή σε “Κορωνοϊός - Covid19”