Μπορείς να διαμαρτύρεσαι...

Φιλοσοφικές αναζητήσεις.
Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9636

Re: Μπορείς να διαμαρτύρεσαι...

Δημοσίευσηαπό bizeli » 06 Ιούλ 2022, 16:08

Paspartou έγραψε:Δεν υπάρχει εθελοντισμός στη φύση βρε bizeli. Μπορεί η γελάδα, η κότα στο κοτέτσι, το αρνί, ο ταύρος, το άλογο, να δουλέψει "εθελοντικά" για τον άνθρωπο; Οχι. Μπορεί να είναι μόνο το ζωντανό του.


Αναφερόμουν σε εμάς τα δίποδα...
0 .

Paspartou
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 112

Re: Μπορείς να διαμαρτύρεσαι...

Δημοσίευσηαπό Paspartou » 06 Ιούλ 2022, 16:36

bizeli έγραψε:
Paspartou έγραψε:Δεν υπάρχει εθελοντισμός στη φύση βρε bizeli. Μπορεί η γελάδα, η κότα στο κοτέτσι, το αρνί, ο ταύρος, το άλογο, να δουλέψει "εθελοντικά" για τον άνθρωπο; Οχι. Μπορεί να είναι μόνο το ζωντανό του.


Αναφερόμουν σε εμάς τα δίποδα...


Ενα τίποτα είμαστε μπροστά στη πρόοδο των θεών...
0 .
Fou-Lou: the first emperor

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47359
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Μπορείς να διαμαρτύρεσαι...

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 06 Ιούλ 2022, 21:32

Μιλας με γριφους γεροντα
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Paspartou
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 112

Re: Μπορείς να διαμαρτύρεσαι...

Δημοσίευσηαπό Paspartou » 07 Ιούλ 2022, 01:42

Λαχουρένιος έγραψε:Μιλας με γριφους γεροντα


Είμαι κάπως απογοητευμένος από το κόσμο μας. Ενώ υπάρχει καλή τέχνη, που κάνει καλό στη ψυχή, υπάρχει σταθερότητα, υπάρχει ειρήνη (σε μεγάλη κλίμακα) υγεία που χωρίς αυτή ξέρω 'γω εγώ δε θα μπορούσα να πάρω τα φάρμακα μου και θα ψοφούσα. Υπάρχει μια καλά οργανωμένη οικονομία που επιτρέπει σε πολλούς να ζουν άνετα όμως υπάρχουν κι άλλα. Υπάρχουν τόσοι πολλοί κακοί άνθρωποι που είναι σχεδόν ζούγκλα εκεί έξω. Και πρέπει να κρύβεσαι αν θες να επιβιώσεις. Ως άνθρωπος όχι ως λυκάνθρωπος. Είμαστε εντελώς προσκολλημένοι στα υλικά αγαθά. Και στα λεφτά. Σε βαθμό που δεν πρέπει. Αν τα βάλεις αυτά τα δυο μαζί γίνεται πολύ τοξικό το κοκτέηλ.
0 .
Fou-Lou: the first emperor


Επιστροφή σε “Φιλοσοφία”