Τί σημαίνει ρατσισμός

Φιλοσοφικές αναζητήσεις.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1242

Re: Τί σημαίνει ρατσισμός

Δημοσίευσηαπό Πασιφάη » 29 Δεκ 2017, 22:11

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:
Πασιφάη έγραψε:
Μύθηρα, εγώ δεν έχω μάθει να παίζω με τις λέξεις. Όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν πως ο τρόπος μου είναι αυτός. Λυπάμαι αλλά δεν κάνω εξαιρέσεις για κανέναν.
Ότι είπα ισχύει. Ξεκάθαρα. Εν τω μεταξύ εσύ προσπαθείς να ''με διαβάσεις'' μπας και εκμαιεύσεις κάτι τις άλλο. Άστο. Απλά κονόμησες από σβέρκο.


σχολιο 7

.........δεν παιζω με τις λεξεις ..απλα οδηγω τα λεγομενα σου μεχρι εκει που πανε λογικα .. κια αποδεικνυω μια αντιφατικοτητα κι ασυνεπεια στην σκεψη και τα εργα σου και μια συγχυση ...

...η σταση σου η ειρωνευτικη απεναντι σε ψωναρες σαν εμενα πχ δηλωνει καθαρη απαξιωση ,,, απο την αλλη αυτο ερχεται σε αντιφαση με την γενικη κουστουματη θεωρηση σου περι ισαξιας ολων των ανθρωπων ...
...αρα δυο τινα συμβαινουν ή υποκρινεσαι στα κουστουματα θεωρητικα λεγομενα σου ή βρισκεσαι ασυνειδητα σε νοητικη συγχυση και αντιφαση αναμεσα στα λογια και τις συμπεριφορες ...άλλα λες αλλιως κι ασυμβατα με αυτα που λες συμπεριφερεσαι ..


**χμμ παιδια ειπα να ασκησω την σωκρατικη μεθοδο που ειναι και μεθοδος γενικα των ρητορων και δουλευει μια χαρα


Φρονώ πως έχεις θέματα να διαχειριστείς. Ήμουν απόλυτα σαφής. Όσο για την Σωκρατική μέθοδο που προσπαθείς επίμονα να εφαρμόσεις σε μένα, μάλλον έχει κενά. Καλή συνέχεια στην όποια προσπάθειά σου με άλλους. Εδώ, δεν κολατσίζεις.
0 .
Επίτιμη stalker του Ελεύθερου, παγάνι, ακομμάτιστη και μη με ζαλίζετε διότι μπινελικώνω.

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Τί σημαίνει ρατσισμός

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 30 Δεκ 2017, 09:27

σχολιο 8

........οχι μονο κολατσιζω αγαπητη αλλα ηδη γευματισα ...αποδειξα τι σημαινει να εχιε κανεις γενικα κι αοριστα ανθρωπιστικες ιδεες περι ισοτητας .. αλλα στην πραξη να αποδεικνυνεται .. χμμ..μπουλιστας ...ειρωνευτης κι απαξιωτης των ιδεων των αλλων που δεν συναδουν με τις δικες του ιδεες ...γιατι τετοια εινα η δραση σου μεσα στα φορουμς ....εισαι μια φορουμιστρια που ουδεποτε χει μπει στην διαδικασια να ανοιξει ενα δικο της θεμα ( γιατι προφανως καρφακι δεν της καιγεται για να επικοινωνησει τις ιδεες της ή γιατι ιδεες δεν εχει ) μια δηθεν ανθρωπιστρια της ισοπεδωτικης ισαξιας αλλα στην πραξη μια ανορθολογη ρατσιστρια ....γιατι υπαρχει κι ορθολογικος ρατσισμος ..χμμμ.. κι εγω μπορω να σε κρινω ως προς αυτο καθως εχουμε ιστορικο εμεις οι δυο.... με εχεις ακολουθησει σα την μυγα και με κοροιδεψες ασυστολα... παρα τον ανθρωπιστικη σου μοστρα και τις γενικολογες θεωρησεις σου περι ισαξιας ολων των ανθρωπων ...

...εισαι μια σχισματικη προσωπικοτητα που αλλα λες οτι πιστευεις κι αλλιως αντιδρας και συμπεριφερεσαι ..αν οντως λοιπον πιστευεις οτι ολοι εχουν μια ανθρωπινη αξια ιδια .. εσυ γιατι την καταπατας αυτη την αξια με εκεινους που θεωρεις οτι ειναι ψωναρες ...γιατι δεν εχεις το στοιχειωδη ανθρωπισμο που δηλωνεις θεωρητικα ,,,να κατσεις και να δεις τι ακριβως λενε οι ψωναρες ??

...εεε τι λες γευματισα η οχι μαζι σου ?? :pardon:
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1242

Re: Τί σημαίνει ρατσισμός

Δημοσίευσηαπό Πασιφάη » 30 Δεκ 2017, 17:20

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχολιο 8

........οχι μονο κολατσιζω αγαπητη αλλα ηδη γευματισα ...αποδειξα τι σημαινει να εχιε κανεις γενικα κι αοριστα ανθρωπιστικες ιδεες περι ισοτητας .. αλλα στην πραξη να αποδεικνυνεται .. χμμ..μπουλιστας ...ειρωνευτης κι απαξιωτης των ιδεων των αλλων που δεν συναδουν με τις δικες του ιδεες ...γιατι τετοια εινα η δραση σου μεσα στα φορουμς ....εισαι μια φορουμιστρια που ουδεποτε χει μπει στην διαδικασια να ανοιξει ενα δικο της θεμα ( γιατι προφανως καρφακι δεν της καιγεται για να επικοινωνησει τις ιδεες της ή γιατι ιδεες δεν εχει ) μια δηθεν ανθρωπιστρια της ισοπεδωτικης ισαξιας αλλα στην πραξη μια ανορθολογη ρατσιστρια ....γιατι υπαρχει κι ορθολογικος ρατσισμος ..χμμμ.. κι εγω μπορω να σε κρινω ως προς αυτο καθως εχουμε ιστορικο εμεις οι δυο.... με εχεις ακολουθησει σα την μυγα και με κοροιδεψες ασυστολα... παρα τον ανθρωπιστικη σου μοστρα και τις γενικολογες θεωρησεις σου περι ισαξιας ολων των ανθρωπων ...

...εισαι μια σχισματικη προσωπικοτητα που αλλα λες οτι πιστευεις κι αλλιως αντιδρας και συμπεριφερεσαι ..αν οντως λοιπον πιστευεις οτι ολοι εχουν μια ανθρωπινη αξια ιδια .. εσυ γιατι την καταπατας αυτη την αξια με εκεινους που θεωρεις οτι ειναι ψωναρες ...γιατι δεν εχεις το στοιχειωδη ανθρωπισμο που δηλωνεις θεωρητικα ,,,να κατσεις και να δεις τι ακριβως λενε οι ψωναρες ??

...εεε τι λες γευματισα η οχι μαζι σου ?? :pardon:



Είμαι πολυσχιδής προσωπικότητα, είναι η αλήθεια. Σε εξιτάρει να ''γευματίσεις ''μαζί μου; Το λιμπίζεσαι; ;)
0 .
Επίτιμη stalker του Ελεύθερου, παγάνι, ακομμάτιστη και μη με ζαλίζετε διότι μπινελικώνω.

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: Τί σημαίνει ρατσισμός

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 31 Δεκ 2017, 11:19

σχολιο 9

......εισαι σχισματικη προσωπικοτητα ( σχιζο) κι οχι πολυπλευρη ..σχιζο προσωπικοτηα ειναι αυτη που αλλα λεει κι αλλα πρατει η αλλα λεει τη μια κια αλλα την αλλη ...βρισκετα ισε συγχυση και διασχιση αντιφαση λεγομενων ,μεταξυ τους αλλα κια λεγομενων κα πραξεων ..

..να γευματισω ??χεχε .. μα ηδη γευματισα .. ...κι οχι μονο εγω .. αποκτησαμε πολλοι μια γευση απο την Πασιφαη την κυριουλα της διπλανης πορτας ..την σχιζοεπαναστατρια του γλυκου νερου...που στα φορυμ μπαινει γαι να κουτσουλισει αποψεις και να αφησει μυγοχεσμα της ....αλλα ποτε για να ανοιξει θεμα δικο της ...

...ευχομαι απο αυτος ο εκμαιευτικος διαλογος να λειτουργησει για την ανασυγκροτηση :tourtaface: σου ως προσωπικοτητα ... και το 2018 να ειναι η χρονια για σενα του ελεγχου των αντιφασεων σου στα λεγομενα και στα πεπραγμενα ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1242

Re: Τί σημαίνει ρατσισμός

Δημοσίευσηαπό Πασιφάη » 01 Ιαν 2018, 10:46

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχολιο 9

......εισαι σχισματικη προσωπικοτητα ( σχιζο) κι οχι πολυπλευρη ..σχιζο προσωπικοτηα ειναι αυτη που αλλα λεει κι αλλα πρατει η αλλα λεει τη μια κια αλλα την αλλη ...βρισκετα ισε συγχυση και διασχιση αντιφαση λεγομενων ,μεταξυ τους αλλα κια λεγομενων κα πραξεων ..

..να γευματισω ??χεχε .. μα ηδη γευματισα .. ...κι οχι μονο εγω .. αποκτησαμε πολλοι μια γευση απο την Πασιφαη την κυριουλα της διπλανης πορτας ..την σχιζοεπαναστατρια του γλυκου νερου...που στα φορυμ μπαινει γαι να κουτσουλισει αποψεις και να αφησει μυγοχεσμα της ....αλλα ποτε για να ανοιξει θεμα δικο της ...

...ευχομαι απο αυτος ο εκμαιευτικος διαλογος να λειτουργησει για την ανασυγκροτηση :tourtaface: σου ως προσωπικοτητα ... και το 2018 να ειναι η χρονια για σενα του ελεγχου των αντιφασεων σου στα λεγομενα και στα πεπραγμενα ...




:pardon:
0 .
Επίτιμη stalker του Ελεύθερου, παγάνι, ακομμάτιστη και μη με ζαλίζετε διότι μπινελικώνω.

Άβαταρ μέλους
Χρίστος Έλ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2436

Re: Τί σημαίνει ρατσισμός

Δημοσίευσηαπό Χρίστος Έλ » 02 Ιαν 2018, 07:51

Διακόπτοντας λίγο τα μαλιοτραβήγματα, να πω κάτι που τα συνοψίζει όλα.

Θέλετε όλοι εσείς οι Έλληνες που αποστρέφεστε τον <<ρατσισμό>>, να λέγεστε ΠΡΩΤΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΛΗΝΕΣ. Για πείτε μου ποιος Εβραίος, ποιος Αλβανός, ποιος Σκοπιανός, ποιος Τούρκος, ποιος Αφγανός, ποιος Γερμανός, ποιος Βραζιλιάνος κτλ κτλ θέλει να λέγεται ΠΡΩΤΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Είναι εντελώς παιδαιριώδες να δεχθεί κάποιος τον αντιρατσισμό σε ένα σύμπαν όπου τα πάντα, ακόμα και τα ζώα, πιστεύουν στον ρατσισμό. Κίνηση αυτοκτονίας, μαζοχισμού δεν ξέρω.

Το αστείο είναι πως οι δήθεν <<αντιρατσιστές>> οι αντίφα, οι υπάλληλοι του Σόρος, ΤΟΝΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ εκείνων των λαθρομεταναστών που θεωρούν ότι καταπιέζονται από τους <<φασίστες>>. Λένε οι Αλβανοί, οι Εβραίοι, οι Αφγανοί καταπιέζονται και μπλα μπλα από τους <<φασίστες>> Έλληνες. ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Βλέπετε λοιπόν πόσο ξευτιλισμένοι θα είστε αν δεχθείτε μια τέτοια θεωρία. Γελάνε ακόμα και οι πέτρες μαζί σας με την πνευματική κατάντια των Ελλήνων που νομίζουν ότι είναι και... πολύ σοφοί

Κατάντια.
0 .
..

Άβαταρ μέλους
Χρίστος Έλ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2436

Re: Τί σημαίνει ρατσισμός

Δημοσίευσηαπό Χρίστος Έλ » 02 Ιαν 2018, 11:42

Έτσι που έχει η κατάσταση, μόνο η φυλή των Ελλήνων δέχεται τις αξίες του <<ανθρωπισμού>>, οπότε πάλι στον εθνικισμό και τον ρατσισμό καταλήγουμε αφού μόνο οι Έλληνες μπορούν να τον εφαρμόσουν τον ανθρωπισμό!

Οι βρώμικες φυλές που έχουν εφεύρει την θεωρία του <<αντιρατσισμού>> και <<αντισημιτισμού>> και μας έχουν πρήξει τα @@ στην πολυπαθής Ελλαδίτσα μας, πρέπει να εξαφανιστούν για να μην εξαφανιστεί και όλη η Γη μαζί τους.

Οπότε καμμιά αντίφαση μεταξύ ελληνικού εθνικισμού και ανθρωπισμού. Μόνο οι Έλληνες δέχονται την ανθρωπιά!

Λόγια του αέρα φυσικά, αφού θέλετε να εξαφανιστείτε καλή σας εξαφάνιση από την βαρβαρίλα. Πλέον ο κρυφοφασισμός θα γίνεται όλο και πιο φανερός και θα παίζει με τους φόβους σας.
0 .
..


Επιστροφή σε “Φιλοσοφία”