Τάφος

Κατασκευές που δεν εμπίπτουν στις παραπάνω κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 12 Μαρ 2015, 10:33

Δεν εννοώ να το κάνεις εσύ προσωπικά, αλλά να αφήσεις τέτοιες εντολές .

Ο λόγοι για κάτι τέτοιο, διάφοροι. Πχ μπορεί να σε βρούν μετά απο εκατοντάδες ή ακόμη και χιλιάδες χρόνια αρχαιολόγοι και να σε εκθέσουν σε κάποιο μουσείο.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
White
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 293

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό White » 12 Μαρ 2015, 10:37

Τι να εκθέσουν πουλάκι μου;
Στάχτες ή τα αγαπημένα μου αντικείμενα;

Η εντολή οπότε θα γίνει μαζί με εμένα να καούν και τα αγαπημένα μου αντικείμενα.
Το κακό είναι ότι αγαπάω και το αμαξάκι μου!
0 .
Κοιτάζοντας το είδωλο μου στον καθρέπτη, ένα πράγμα μπορώ να πω:
"Μέγας είσαι Κύριε και θαυμαστά τα έργα σου!!!"

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 12 Μαρ 2015, 11:27

Χτίσε μεγαλούτσικο μαυσωλείο και βάλτο μέσα. Την λάρνακα με τις σκάχτες βάλτην στην θέση του οδηγού (φόρα της και ζώνη). Στους τοίχους του μαυσωλείου μπορεί να έχεις ψηφιδωτά με τα οδηγικά σου κατορθώματα.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
White
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 293

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό White » 12 Μαρ 2015, 11:44

Diadochos έγραψε:Χτίσε μεγαλούτσικο μαυσωλείο και βάλτο μέσα. Την λάρνακα με τις σκάχτες βάλτην στην θέση του οδηγού (φόρα της και ζώνη). Στους τοίχους του μαυσωλείου μπορεί να έχεις ψηφιδωτά με τα οδηγικά σου κατορθώματα.



χαχαχα
Αυτό μάλιστα! μου αρέσει...
*Έχω προκαλέσει τρεις καραμπόλες...
*Το δίπλωμα οδήγησης έκλεισε χρόνο στην τροχαία...
*Όταν είχα το "Ν" στο αυτοκίνητό μου, ένας φορτηγατζής κόρναρε να φύγω από το φανάρι, ενώ ήταν κόκκινο. Περίμενα μέχρι το μεθεπόμενο πράσινο φανάρι, αφού φυσικά τον ενημέρωσα!
*Μια φίλη μου, είχε κολλήσει ένα post it στο τιμόνι, το οποίο έγραφε "ΑΝΑΨΕ ΤΑ ΦΩΤΑ", επειδή ξεχνούσα να τα ανάψω...
*Ένα βράδυ, ενώ έκανα τις πρώτες μου βόλτες με το αυτοκίνητο, όλοι στο δρόμο με χαιρετούσαν! (έτσι νόμιζα τουλάχιστον). Κοιτάζω την ξαδέρφη μου που είχε έρθει μαζί μου για συμπαράσταση και της λέω "Μα καλά, τόσο κόσμο ξέρουμε;" Τελικά δεν ήταν χαιρετισμοί... αυτό το καταλάβαμε επειδή πέρασε απο δίπλα μας ένας νέος με μηχανάκι και μου είπε: " άναψε μ**ή @#$%^%$#@#$% να φώτα σου. θα σκοτώσεις κανένα άνθρωπο!!!"
0 .
Κοιτάζοντας το είδωλο μου στον καθρέπτη, ένα πράγμα μπορώ να πω:
"Μέγας είσαι Κύριε και θαυμαστά τα έργα σου!!!"

Άβαταρ μέλους
White
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 293

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό White » 12 Μαρ 2015, 11:47

Τώρα βέβαια, μετά απο 11 χρόνια, έχω γίνει καλή οδηγός.
0 .
Κοιτάζοντας το είδωλο μου στον καθρέπτη, ένα πράγμα μπορώ να πω:
"Μέγας είσαι Κύριε και θαυμαστά τα έργα σου!!!"

Χαοτικός

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό Χαοτικός » 12 Μαρ 2015, 11:51

Το κάψιμο οικολογικά δεν είναι λάθος; Γιατί να μη γυρίσουν τα οργανικά συστατικά στη φύση;
0 .

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 12 Μαρ 2015, 12:18

White έγραψε: *Έχω προκαλέσει τρεις καραμπόλες...
*Το δίπλωμα οδήγησης έκλεισε χρόνο στην τροχαία...
*Όταν είχα το "Ν" στο αυτοκίνητό μου, ένας φορτηγατζής κόρναρε να φύγω από το φανάρι, ενώ ήταν κόκκινο. Περίμενα μέχρι το μεθεπόμενο πράσινο φανάρι, αφού φυσικά τον ενημέρωσα!
*Μια φίλη μου, είχε κολλήσει ένα post it στο τιμόνι, το οποίο έγραφε "ΑΝΑΨΕ ΤΑ ΦΩΤΑ", επειδή ξεχνούσα να τα ανάψω...
*Ένα βράδυ, ενώ έκανα τις πρώτες μου βόλτες με το αυτοκίνητο, όλοι στο δρόμο με χαιρετούσαν! (έτσι νόμιζα τουλάχιστον). Κοιτάζω την ξαδέρφη μου που είχε έρθει μαζί μου για συμπαράσταση και της λέω "Μα καλά, τόσο κόσμο ξέρουμε;" Τελικά δεν ήταν χαιρετισμοί... αυτό το καταλάβαμε επειδή πέρασε απο δίπλα μας ένας νέος με μηχανάκι και μου είπε: " άναψε μ**ή @#$%^%$#@#$% να φώτα σου. θα σκοτώσεις κανένα άνθρωπο!!!"

0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
White
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 293

Re: Τάφος

Δημοσίευσηαπό White » 12 Μαρ 2015, 12:23

Τι γλυκός!!!
χαχαχα
0 .
Κοιτάζοντας το είδωλο μου στον καθρέπτη, ένα πράγμα μπορώ να πω:
"Μέγας είσαι Κύριε και θαυμαστά τα έργα σου!!!"


Επιστροφή σε “Διάφορα”