Ενδιαφέρομαι να σπουδάσω νομική.

Θέματα γενικότερου νομικού ενδιαφέροντος.
Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Ενδιαφέρομαι να σπουδάσω νομική.

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Μαρ 2018, 10:05

MariaT έγραψε:Ο λόγος που σκέφτομαι να σπουδάσω νομική είναι ένα νομικό θέμα που έχει προκύψει. Έχω πάει και έχω συζητήσει με δικηγόρους αλλά δεν καταλαβαίνω αυτά που μου λένε απόλυτα καθώς δεν είμαι δικηγόρος. Νομίζω ότι προσπαθούν να μου πάρουν τα χρήματα χωρίς να ξέρω τι πρόκειται να κάνουν. Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να σε κατατοπίσει σε κάτι τέτοιο; Π.χ. να σε συμβουλέψει σε κάποια θέματα για να ξέρεις αν ο δικηγόρος σου λέει αλήθεια ή σου λέει ότι θέλει για να σου πάρει τα χρήματα;

Υπάρχουν μαθήματα νομικής απογευματινά; ¨Οπως κάποιος μαθαίνει κιθάρα ή μαθαίνει κάποια ξένη γλώσσα.. να μπορεί να μάθει νομική. Ίσως να διαβάσει κάποια βιβλία;

Δεν είναι καλή ιδέα να σπουδάσεις νομική μόνο και μόνο για να αντιμετωπίζεις προσωπικά νομικά σου θέματα.

Δεν υπάρχουν μαθήματα νομικής εκτός των νομικών σχολών. Εκτός αν πας σε κάποιο νομικό φροντιστήριο και μάθεις κάποια βασικά (χωρίς φυσικά να μπορέσεις να έχεις το επίπεδο γνώσεων της σχολής).

Αν θέλεις, γράψε εδώ ποιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, να δούμε πώς μπορούμε να βοηθήσουμε.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:


Επιστροφή σε “Νομική Επιστήμη”