Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Η αγάπη για τα ζώα και το περιβάλλον.
Άβαταρ μέλους
zteo
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 209

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό zteo » 16 Μαρ 2018, 12:36

nid de mare έγραψε:Έχω ένα ημίαιμο ροντβάιλερ με λυκόσκυλο... Πιο χαζό σκυλί δεν έχει... αλλά δεν θα τον πουλούσα με τίποτα.

Εαν εχεις καμια φωτογραφια βαλτην ειμαι πολλη περιεργος να δω πως μοιαζει εναςτετοιος σκυλος.
0 .

Άβαταρ μέλους
nid de mare
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 266

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό nid de mare » 16 Μαρ 2018, 12:44

zteo έγραψε:
nid de mare έγραψε:Έχω ένα ημίαιμο ροντβάιλερ με λυκόσκυλο... Πιο χαζό σκυλί δεν έχει... αλλά δεν θα τον πουλούσα με τίποτα.

Εαν εχεις καμια φωτογραφια βαλτην ειμαι πολλη περιεργος να δω πως μοιαζει εναςτετοιος σκυλος.


Σε τι μπελά με βάζεις, θα το παλέψω :)
0 .
In romine tirmeno, Ne romine to fa, Imaginas per meno per imentira

Ελληγεννής
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 393

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό Ελληγεννής » 16 Μαρ 2018, 14:33

Εννοείται πως θα το πουλούσα. Σε ερωτήσεις με θεωρητικά χρήματα είναι εύκολο να πεις όχι.

Ο σκύλος μου θα ζήσει 10-15 χρόνια, δεν θα είναι για πάντα μαζί μου. Σε 10 χρόνια θα κλαίω έναν σκύλο, σε αντίθετη περίπτωση θα χαίρομαι 100 χιλιάρικα.
0 .

Άβαταρ μέλους
stergiosbik
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 69
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » 24 Μαρ 2018, 18:54

Eννοειται πως ναι.
Ακομα και αν τον αγοραζαν για να τον σφαξουν και να τον φανε,μια χαρα θα τον εδινα.
0 .

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 93

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό Awesomatic » 30 Μαρ 2018, 14:18

Ίσως υπό την προϋπόθεση να τον έχουν τόσο καλά όσο εγώ και με τη λογική ότι με τα χρήματα θα έσωζα άλλα αδέσποτα από τους δρόμους. Απλά για τα λεφτά όχι, ούτε για όλα τα λεφτά του κόσμου.
2 .

Άβαταρ μέλους
Daje
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 58

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό Daje » 30 Μαρ 2018, 15:05

Aλλοι πουλανε το νεφρο τους για 2-3 χιλιαρικα (ή την κωλοτρυπιδα τους για ακομα λιγοτερα) κι εσυ ρωτας αν θα πωλουσαμε για 100 ΧΗΝΕΣ τον σκυλο μας......
Η ερωτηση δεν εχει κανενα νοημα αν δεν συνδυαστει μη συγκεκριμενη οικονομικη κατασταση καθε ανθρωπου ξεχωριστα.
0 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 30 Μαρ 2018, 15:26

bizeli έγραψε:Εγώ no fucking way.

Έβλεπα ένα social experiment (και καλά) που τους έκαναν αυτήν την ερώτηση και είπα να ρωτήσω κι εδώ γνώμες.

Αν έχετε έναν σκύλο και σας έδιναν στα αλήθεια 100.000 ευρώ θα τον πουλούσατε;


Τον σκύλο και τα παιδιά όχι. Θα ζητούσα πιο πολλά. Την γυναίκα μου και την αδερφή μου όμως εντάξει, τις δίνω στα 100. ΄Για τη μητέρα μου όποιος θέλει την αφήνω στα 5 χιλιάρικα. Η προσφορά ισχύει για 2 εβδομάδες.
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
Пэпи
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1202

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό Пэпи » 04 Απρ 2018, 23:57

Ακόμα κι αν δεν είχα να φάω το κορπόσκυλό μου δε θα το πωλούσα για όσα κι αν μου έδιναν.
1 .

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 05 Απρ 2018, 00:06

Άντε πάλι αυτή η ερώτηση.

Ναι θα τον πουλούσα. Επίσης την επόμενη φορά που θα πάω Βιετνάμ, θα δοκιμάσω σουβλιστό σκύλο.
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9636

Re: Θα πουλούσατε το σκύλο σας για 100.000 ευρώ;

Δημοσίευσηαπό bizeli » 05 Απρ 2018, 00:10

Awesomatic έγραψε:Ίσως υπό την προϋπόθεση να τον έχουν τόσο καλά όσο εγώ και με τη λογική ότι με τα χρήματα θα έσωζα άλλα αδέσποτα από τους δρόμους. Απλά για τα λεφτά όχι, ούτε για όλα τα λεφτά του κόσμου.


Σου έβαλα μία θετική κατόπιν πολλής σκέψεως γιατί συμφωνώ με τη φιλοσοφία σου αλλά και πάλι προσωπικά για μένα δεν μπορώ να σκεφτώ καμιά προϋπόθεση που θα μπορούσα να αποχωριστώ τον σκύλο μου.
Για χάρη του θα κοιμόμουν και στα παγκάκια.

Για όλους τους υπόλοιπους που απάντησαν ότι θα πουλούσαν τον σκύλο τους απλά απογοήτευση. Τίποτε άλλο.
0 .


Επιστροφή σε “Ζωοφιλία - Οικολογία”