Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Στύγιος

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 16 Μάιος 2018, 20:13

Γύπας έγραψε:Θα ήταν κάνα μαλακισμένο και στραβό. Εγώ έχω βαρεθεί το κήρυγμα από διάφορους ρε συ. Να ακούω μαλακίες που δεν ισχύουν. Σε δυο ρόδες είμαστε ρε. Εμένα μου πάει να. Ακόμα και προτεραιότητα να έχω κόβω για να ελέγξω. Δεν οδηγάω με τους κανόνες. Οδηγάω με τη σκέψη ότι έτσι κι αλλιώς με κυνηγούν για να πέσουν πάνω μου. Δεδομένο το έχω. όταν πλησιάζω αμάξι που είναι σε άλλη λωρίδα δεξιά ή αριστερά δεν προσπερνάω αέρα. Κοιτάζω να σιγουρευτώ ότι δεν θα αλλάξει λωρίδα απότομα, ότι με είδε κλπ κλπ.
Είναι δυνατόν εκεί που δεν έχω ορατότητα να πάω άνετος; Εδώ στροφές είναι με μεγάλη κλίση - δηλαδή δεν βλέπεις τι έχει πιο πέρα και πηγαίνω με χιλιόμετρα τέτοια ώστε να το κοκαλώσω αν χρειαστεί.

Ε θα περάσω κόκκινο έτσι για πλάκα; Ποτέ δεν έχω προκαλέσει ατύχημα. Πάντα βλέπω τι κάνω.


Εσύ μπορεί ,ο απέναντι μαλάκας πιωμένος ,βαρεμένος ,αγχωμένος ή με αυτοκτονικές τάσεις όχι.

Μετά από τριαντάχρονη σχεδόν οδηγική εμπειρία με μηδενικά ατυχήματα ,στην Ελλάδα υπολογίζω πρώτα τον απέναντι και μετά τον ΚΟΚ
0 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Μάιος 2018, 20:48

Ακριβώς. Μια φορά μου είχε καεί το λαμπάκι. Το πήγα σπίτι σιγά σιγά με συμπεριφορά πεζού. Ήμουνα σε κεντρική λεωφόρο δεξιά δεξιά και είχα πράσινο. Έκοψα γιατί σκέφτηκα ότι μπορεί κάποιος να φάει φλασιά να περάσει με κόκκινο αφού δεν βλέπει κανέναν. Δεν το συζητάω για άνοιγμα πόρτας ξαφνικά. Σου λέω οδηγώ με δεδομένο ότι θέλουν να πέσουν πάνω μου.
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Στύγιος

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 16 Μάιος 2018, 20:52

Με τον "Χάρο" ήμουν - ρενώ 19 μοντέλο 1992 αναβαθμισμένο - 422.000 χλμ και συνεχίζουμε ...
0 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Μάιος 2018, 20:55

Το είχα μέχρι πριν και πριν λίγα χρόνια. Τι γαμάτο που ήτανε ρε;
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Στύγιος

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 16 Μάιος 2018, 20:59

Γύπας έγραψε:Ακριβώς. Μια φορά μου είχε καεί το λαμπάκι. Το πήγα σπίτι σιγά σιγά με συμπεριφορά πεζού. Ήμουνα σε κεντρική λεωφόρο δεξιά δεξιά και είχα πράσινο. Έκοψα γιατί σκέφτηκα ότι μπορεί κάποιος να φάει φλασιά να περάσει με κόκκινο αφού δεν βλέπει κανέναν. Δεν το συζητάω για άνοιγμα πόρτας ξαφνικά. Σου λέω οδηγώ με δεδομένο ότι θέλουν να πέσουν πάνω μου.


Μλκ Γύπα έχω θάψει 2 μηχανάκια ,Honda Lead 50 και Κeeway 50 (δεν είχα δίπλωμα για παραπάνω) ,το τι καφρίλα έχω βιώσει στο δρόμο δε λέγεται...
0 .

Στύγιος

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 16 Μάιος 2018, 21:03

Γύπας έγραψε:Το είχα μέχρι πριν και πριν λίγα χρόνια. Τι γαμάτο που ήτανε ρε;



2.000 έχω ρίξει σε upgrade κι ας έριχνε παντόφλες η Στύγαινα ,ήταν και είναι υπεργαμάτο :good:
0 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Μάιος 2018, 21:25

Τι ναι το Κeeway ρε; Πάω να δω...

Τα είδα ρε. Μάρκα είναι αυτό; Από που; Από πότε παίζουν;
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Στύγιος

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 16 Μάιος 2018, 21:31

Γύπας έγραψε:Τι ναι το Κeeway ρε; Πάω να δω...


Κινεζοβελγικό 50αρι ,πολύ καλό για τα 3 πρώτα χρόνια, είχε ABS ,συναγερμό, απομεμακρυσμένη εκκίνηση! ,αλλά μετά έβγαλε πολλά μηχανικά και κυρίως ηλεκτρικά
προβλήματα .Στα πρώτα του έπιανε 62 τελική!!
0 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Μάιος 2018, 22:00

Στύγιος έγραψε:
Γύπας έγραψε:Τι ναι το Κeeway ρε; Πάω να δω...


Κινεζοβελγικό 50αρι ,πολύ καλό για τα 3 πρώτα χρόνια, είχε ABS ,συναγερμό, απομεμακρυσμένη εκκίνηση! ,αλλά μετά έβγαλε πολλά μηχανικά και κυρίως ηλεκτρικά
προβλήματα .Στα πρώτα του έπιανε 62 τελική!!


Το είχα δει αυτό και το γουστάρω. :okkey:
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Στύγιος

Re: Ποιος είναι ο ΜΕΒ;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 16 Μάιος 2018, 22:04

Γύπας έγραψε:
Στύγιος έγραψε:
Κινεζοβελγικό 50αρι ,πολύ καλό για τα 3 πρώτα χρόνια, είχε ABS ,συναγερμό, απομεμακρυσμένη εκκίνηση! ,αλλά μετά έβγαλε πολλά μηχανικά και κυρίως ηλεκτρικά
προβλήματα .Στα πρώτα του έπιανε 62 τελική!!


Το είχα δει αυτό και το γουστάρω. :okkey:



Πρωτοποριακό λέμε για 2008! 'Εβαζα τα πιτσιρίκια επάνω και τρελαίνονταν :laugh1:
0 .


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”