Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.
Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 30 Ιουν 2018, 16:13

Πολύ μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου. Ούτε να σας φτύσω δεν θέλω, όπως και το κάθε αλαζονικό δίποδο. Εδώ μου προκαλούν αηδία αρχηγοί κρατών και το κάθε δίποδο που με πονηρία έφτασε σε θέση εξουσίας. Απορώ κιόλας γιατί σας ανεβάζουν και σας ανέχονται. Εκείνο που θα ήθελα είναι να σας σαπίσω στο ξύλο, μπας και γίνει ο κόσμος καλύτερος. Τα παράσιτα είστε εσείς.
0 .

Love Ready's

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 30 Ιουν 2018, 17:12

Mira έγραψε:Πολύ μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου. Ούτε να σας φτύσω δεν θέλω, όπως και το κάθε αλαζονικό δίποδο. Εδώ μου προκαλούν αηδία αρχηγοί κρατών και το κάθε δίποδο που με πονηρία έφτασε σε θέση εξουσίας. Απορώ κιόλας γιατί σας ανεβάζουν και σας ανέχονται. Εκείνο που θα ήθελα είναι να σας σαπίσω στο ξύλο, μπας και γίνει ο κόσμος καλύτερος. Τα παράσιτα είστε εσείς.


Το αντίθετο ,συχνά υποτιμώ τον εαυτό μου. Καλή ώρα με το να σου χαρίζω μερικά λεπτά ενδιαφέροντος εντελώς ανθρωπιστικά ,μήπως και λειτουργήσει κάτι μέσα στο τιγκαρισμένο από ζήλια και μίσος κεφάλι σου.
Ρεαλιστικά δεν είσαι σε θέση ούτε να καθαρίσεις τα παπούτσια οποιουδήποτε νορμάλ ανθρώπου γι αυτό και αισθάνεσαι αηδία.
Θανάσιμος φθόνος λέγεται.
Απορείς γιατί προκόβουμε οι νορμάλ άνθρωποι? Μα απλούστατα γιατί έχουμε δεξιότητες και προσόντα που αποκτήσαμε σε βάθος χρόνου με κόπο.
Το ξέρουμε ότι άθλια ανθρωποειδή με μαύρη ψυχή θέλετε να μας φτύσετε ,να μας χτυπήσετε και γενικά να κάνετε οτιδήποτε μπορείτε για να μας ρίξετε στην άθλια κατάσταση σας. Πάντα έτσι γινόταν. Αλλά τον 21ο αιώνα στον πρωτο κόσμο ,δεν μπορείτε.
Σε βλέπω περιοδικά πάνω απο 10 χρόνια να κλαψουρίζεις σε φόρα γεμάτη αχαριστία για την κατάσταση που βρίσκεσαι αντι να ευχαριστείς που το πάλαι ποτέ κράτος πρόνοιας σου έχει δώσει μια θέση και ένα μισθό δε θα σου έδινε κανένας εργοδότης ,πουθενά στον πλανήτη.
Ε αυτή η κακία και ο φθόνος ποτέ δε χαρίζεται.
Θα πληρώνεις το βαρύ τίμημα που υποχρέωσες τον εαυτό σου μέχρι τελευταία ανάσα ενώ παράλληλα εμείς που φθονείς θα ζούμε ,απολαμβάνουμε καριέρες ,οικογένειες ,ταξίδια , σπίτια ,αυτοκίνητα και ότι ωραίο υπάρχει στον κόσμο αυτό ,ώσπου να ολοκληρώσουε υπερπλήρεις το υπέροχο αυτό ταξίδι.
Ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει.
0 .

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό vallon » 30 Ιουν 2018, 17:34

υπερασπίζομαι το δικαίωμα του κλαψομουνιάσματος καθώς λειτουργεί ψυχοθεραπευτικά
Μίρα , τζένεσις κλπ μην μασάς αγαπητή μου
συνέχισε και μην πτοείσαι

αυτοί όλοι είναι ρεμάλια

μαλλιάδες

αναρχικοί

κομουνιστές προπάντων
και ολίγον λαστώστρες
βεζιβεζούκοι
κνώδαλα
και άλλα ωραία που δεν αναφέρομαι γιατί δεν το επιτρέπει η ευγενής καταγωγή μου
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 30 Ιουν 2018, 17:53

Δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο. Αν ο άλλος δεν μπορεί να δει ότι η ζωή δεν είναι αιώνια και να αλλάξει λίγο προς το ταπεινότερο, δεν μπορεί να τον αναγκάσει κανείς.
Και εγώ έχω ζήσει σε κόσμους που εσείς δεν γνωρίζετε, ούτε πρόκειται να γνωρίσετε με αυτή την νοοτροπία ποτέ. Δεν ζηλεύω καθόλου την γήινη ζωή. Ένα στουκάρισμα με την αυτοκινητάρα και αντιός.
Επίσης δεν είπα ότι θέλω να δείρω τον οποιονδήποτε. Μόνο αυτούς που κάνουν κακό σε μένα και άλλους ανθρώπους προκειμένου να αποκτήσουν αυτά τα υλικά αγαθά. Δεν φθονώ τους Γερμανούς, Αμερικανούς κλπ. αν και θα έπρεπε.
Σιγά που θα μας πεις ότι μας έκανε και χάρη το κράτος. Βέβαια ο νομοθέτης αυτό είχε στο μυαλό του, να βοηθήσει αυτούς που δεν έχουν τίποτα, αλλά ποιος τους χέζει τους νόμους στην Ελλάδα. Θα βάλουμε εδώ τη ΝΔτισσα και χωρίς ένα πτυχίο θα την κάνουμε διευθύντρια να προκόψει.
Σκεφτείτε και λίγο αν συμβεί το μοιραίο (σε εσάς γιατί στους οικείους είναι πιο οδυνηρό) που θα πάτε μετά; Εμένα όταν κινδύνευσα μου έδειχνε μια άλλη ζωή, καλή, αλλά στη Γη. Τώρα που έζησα το μυαλό μου γεμίζει με εικόνες όμορφων κόσμων, τεχνολογία αφάνταστη, αγάπη και ηρεμία. Σε σύγκριση η τεχνολογία της Γης είναι μπαγκατέλες, συν ότι έχετε κάνει τον πλανήτη μπάχαλο και σκοτώνετε παιδιά και αθώους καθημερινά.
0 .

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό vallon » 30 Ιουν 2018, 18:20

δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα
έχεις υπ όψιν το ποινικό δίκαιο δημοσίων υπαλλήλων;
δεν έχεις ιδέα πόσο εύκολα ξεκινάει μια ΕΔΕ
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 30 Ιουν 2018, 18:27

vallon έγραψε:δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα
έχεις υπ όψιν το ποινικό δίκαιο δημοσίων υπαλλήλων;
δεν έχεις ιδέα πόσο εύκολα ξεκινάει μια ΕΔΕ


Τι ΕΔΕ να ξεκινήσει; Εγώ δεν έχω να κρύψω τίποτα. Γι' αυτά που γράφω διαμαρτύρονται και άλλοι, είτε μεμονωμένα είτε μέσω συλλόγων.
Στην οικονομική αδυναμία του άλλου βασίζονται να έχει νομική εκπροσώπηση. Αλλιώς θα είχα δικηγόρο τώρα. Επίσης είναι δικαίωμα του καθενός να ξέρει τι συμβαίνει στη ζωή του. Εγώ δεν ξέρω γιατί το Θριάσιο νοσοκομείο αφού με περιέθαλψε με πέταξε στον δρόμο μισολιπόθυμη. Έχουν αλλάξει βιβλίο μέσα στο σπίτι μου που μόλις το είχα παραλάβει. Ακόμη και η κουρτίνα να έχει κουνηθεί το αντιλαμβάνομαι, όχι να αλλάξουν ολόκληρο βιβλίο. Αυτό σημαίνει ότι κάποιοι εισέρχονται στην οικία μου όποτε θέλουν.
Αν τους φταίει η θέση μου και ο μισθός μου στην επιχείρηση, ας μου το έλεγαν νωρίτερα που ήμουν πιο νέα, να παραιτηθώ, απέρριψα και μια θέση που διορίσθηκα με διαγωνισμό. Να πουν από που προέρχεται ο χλευασμός που βιώνω σαν άτομο από την πρώτη μέρα διορισμού, δεν διορίσθηκα σαν ΑΜΕΑ, ποτέ δεν είχα ψυχικό νόσημα.
0 .

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 30 Ιουν 2018, 18:51

Να κλειδωθεί το νήμα.

Έλεος.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Love Ready's

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 30 Ιουν 2018, 19:08

Οντως
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47359
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 30 Ιουν 2018, 19:10

Mira έγραψε:Και εγώ έχω ζήσει σε κόσμους που εσείς δεν γνωρίζετε, ούτε πρόκειται να γνωρίσετε με αυτή την νοοτροπία ποτέ. Δεν ζηλεύω καθόλου την γήινη ζωή.


Δεν υπαρχει αλλη ζωη περα απο την γηινη. Τι εννοεις εχεις ζησει σε κοσμους που δεν γνωριζουμε?
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Love Ready's

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 30 Ιουν 2018, 19:13

Λαχουρένιος έγραψε:
Mira έγραψε:Και εγώ έχω ζήσει σε κόσμους που εσείς δεν γνωρίζετε, ούτε πρόκειται να γνωρίσετε με αυτή την νοοτροπία ποτέ. Δεν ζηλεύω καθόλου την γήινη ζωή.


Δεν υπαρχει αλλη ζωη περα απο την γηινη. Τι εννοεις εχεις ζησει σε κοσμους που δεν γνωριζουμε?


Είναι οι κόσμοι που βλέπουν όσοι κάνουν βαριά χειρουργεία ή είναι στο τελικό στάδιο του καρκίνου. Καλή ώρα ο παππούς μου τις μέρες πριν πεθάνει έβλεπε τηλεόραση συνέχεια και παντού.....
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE ... E%BD%CE%B7
0 .


Επιστροφή σε “Μετανάστευση”