Συμβουλες-Πληροφοριες

Γενικά θέματα που αφορούν την σχολή και την φοίτηση.
Goji Berry
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 227

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Goji Berry » 28 Αύγ 2018, 19:36

Ναι..είναι πραγματικά παράξενο..απο όσο ξέρω δεν είχε κατακτήσει κάποιο σημαντικό τίτλο στο πινγκ πονγκ με το οποίο υποτίθεται ότι ασχολείται...αλλά σε τελείως άλλη σχολή? Και γιατί όχι Αθήνα? Δεν είναι από Κομοτηνή...
0 .

Goji Berry
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 227

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Goji Berry » 28 Αύγ 2018, 19:37

Επίσης ήθελα να ρωτήσω...εγώ όταν τελειώσω την σχολη, μπορώ με 10% να περάσω στρατιωτική νομική?
0 .

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό itteithe » 28 Αύγ 2018, 19:42

Βασικά θα μπορούσες να ρωτήσεις την ίδια για το πως κατάφερε να μεταπηδήσει σε άλλη σχολή (εκτός και αν δεν διατηρείς σχέσεις). Επιπλέον, δεν είμαι σίγουρος, αλλά έχω την αίσθηση οτι εκτός από τα αθλήματα, ίσως και κάποια πιθανή αναπηρία, ή κάποια ειδική διάταξη για τέκνο αποθανόντος στρατιωτικού εν ώρα υπηρεσίας να τις έδωσε αυτή τη δυνατότητα (που κάνει λίγο πιο ευαίσθητο το ζήτημα και ίσως έρθει/έρθεις σε δύσκολη θέση αν τη ρωτήσεις).
0 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό itteithe » 28 Αύγ 2018, 19:43

Goji Berry έγραψε:Επίσης ήθελα να ρωτήσω...εγώ όταν τελειώσω την σχολη, μπορώ με 10% να περάσω στρατιωτική νομική?


Μέχρι και δύο χρονιές από την χρονιά που έδωσες πανελλήνιες έχεις δικαίωμα να καταθέσεις μηχανογραφικό με 10%. Δεν ξέρω αν μπορείς να δώσεις κατατακτήριες στις στρατιωτικές σχολές, αλλά μπορείς να το ψάξεις.Άκυρο
1 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

stavmanr
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3379

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό stavmanr » 28 Αύγ 2018, 20:22

Goji Berry έγραψε:Καλησπέρα!
Ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο αλλά με απασχολεί εδώ και καιρό.
Μια συμμαθήτριά μου το 2016 πέρασα κοινωνική πολιτική στην Πάντειο. Τον Νοέμβριο όμως στην σελίδα της στο Facebook ανέβασε ότι πέρασε στην νομική Κομοτηνής. Μήπως ξέρετε πώς είναι δυνατόν αυτό, να αλλάζεις σχολή στη μέση της χρονιάς?


Μήπως απλά ντρέπονταν να γράψει στο facebook ότι πέρασε στην Κοινωνική Πολιτική αντί Νομικής; :glasses12:

Εδώ κάποιοι κάνουν διακοπές στα Κάτω Πετράλωνα και βάζουν φωτογραφίες με tags "Σάο Πάολο".
0 .

Goji Berry
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 227

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Goji Berry » 28 Αύγ 2018, 23:50

Αν ντρεπόταν να γράψει κοινωνική πολιτική ..και πάλι γιατί τον Νοέμβριο? Ας έγραφε από την αρχή ότι πέρασε νομική( αν και όλοι ξέραμε πόσα μόρια εγραψε-15.000) ...πραγματικό μυστήριο! Το παράξενο είναι επίσης ότι ο μπαμπάς της , την συνεχαιρε για την εισαγωγή της στη νομική Κομοτηνής...αν τύχει θα την ρωτήσω παντως
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14293
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 29 Αύγ 2018, 06:35

Goji Berry έγραψε:Ναι..είναι πραγματικά παράξενο..απο όσο ξέρω δεν είχε κατακτήσει κάποιο σημαντικό τίτλο στο πινγκ πονγκ με το οποίο υποτίθεται ότι ασχολείται...αλλά σε τελείως άλλη σχολή? Και γιατί όχι Αθήνα? Δεν είναι από Κομοτηνή...

Δεν παίζει ρόλο από πού είναι.
Είχε δηλώσει Κομοτηνή, οπότε έπιασε τη βάση της Κομοτηνής.
Προφανώς θα είχε δηλώσει και Αθήνα, αλλά δεν έφτανε το μπόνους για να μπει Αθήνα.

Μπορεί να ήταν μέλος σε καμιά εθνική ομάδα πινγκ πονγκ (ακόμα και χωρίς ενεργό ρόλο) και να πήρε τα μόρια. :D
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Goji Berry
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 227

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Goji Berry » 13 Σεπ 2018, 19:22

Καλησπέρα!!
Ποια από τα εξής μαθήματα θα προτείνατε: ειδικό διοικητικό, συγκριτικό, ανακριτική, εκκλησιαστικό;
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14293
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Σεπ 2018, 20:42

Goji Berry έγραψε:Καλησπέρα!!
Ποια από τα εξής μαθήματα θα προτείνατε: ειδικό διοικητικό, συγκριτικό, ανακριτική, εκκλησιαστικό;

Ειδικό διοικητικό, ανακριτική (αν έχεις όρεξη να κάνεις εργασία) και εκκλησιαστικό, είναι πολύ καλές επιλογές.

Συγκριτικό μακριά.
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Goji Berry
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 227

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Goji Berry » 13 Σεπ 2018, 21:21

Μάλιστα...Για ανακριτική έχω ακούσει ότι και χωρίς εργασία έγραφαν 9 με αποστήθιση. Για το συγκριτικό , ύλη μικρή 100 σελίδες, ευκολοδιαβαστο και προφορική εξέταση αλλά με αποστήθιση...
0 .


Επιστροφή σε “Γενικά”