• Ενεργά Θέματα 
Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Φυσική, Χημεία, Αστρονομία, Βιολογία κλπ.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 16 Σεπ 2018, 15:49

και συγκεκριμενα στη νοτια σουηδία στο φημισμένο πανεπιστημιο τοπ100 του Lund.
Τωρα πουμεταναστευω στη σουηδια, σκεφτομαι αντι να ασχοληθω με εκμαθηση γλώσσας κι επειτα εργασια, να επιχειρησω να εισαχθω στο PhD τμηματος οικονομικων του Lund.
O καθαρός μιστός είναι γύρω στα 1900€ , πιθανοτητες επιτυχιας είναι 1/12 , γλωσσα αγγλικα.
Εχω πτυχιο και μαστερ στα οικονομικα αλλα ειμαι λιγο μεγαλουλης , 43 ετων , παρολα αυτα σκέφτομαι να το επιχειρήσω.
Οση έχετε άποψη καταθεστε την παρακαλώ.



Βαζω στις θετικες επιστημες το νημα καθως ο μαρξιστικος δακτυλος δεν εμπεριεχει τα οικονομικα στον τομεα επιστημων του λεφτερου.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό vallon » 16 Σεπ 2018, 20:06

;)
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 16 Σεπ 2018, 20:39

Ωχ, ο ΔΥ ψάχνει να βρει δικαιολογία για να μην βγεί στην ελεύθερη αγορά εργασίας.
1 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό vallon » 16 Σεπ 2018, 21:11

Διάδοχος έγραψε:Ωχ, ο ΔΥ ψάχνει να βρει δικαιολογία για να μην βγεί στην ελεύθερη αγορά εργασίας.


γιατί;
και να βγει, έμαθε ποτέ τι σημαίνει ελεύθερο επάγγελμα, ιδιωτικός τομέας
:laugh1:
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 16 Σεπ 2018, 21:17

Εγώ γι αυτό νόμιζα ότι πάει, για να διαπρέψει στον ιδιωτικό τομέα, αγοράς εργασίας χωρίς στρεβλώσεις.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό '71 » 16 Σεπ 2018, 22:25

Οργισμένος έγραψε:και συγκεκριμενα στη νοτια σουηδία στο φημισμένο πανεπιστημιο τοπ100 του Lund.
Τωρα πουμεταναστευω στη σουηδια, σκεφτομαι αντι να ασχοληθω με εκμαθηση γλώσσας κι επειτα εργασια, να επιχειρησω να εισαχθω στο PhD τμηματος οικονομικων του Lund.
O καθαρός μιστός είναι γύρω στα 1900€ , πιθανοτητες επιτυχιας είναι 1/12 , γλωσσα αγγλικα.
Εχω πτυχιο και μαστερ στα οικονομικα αλλα ειμαι λιγο μεγαλουλης , 43 ετων , παρολα αυτα σκέφτομαι να το επιχειρήσω.
Οση έχετε άποψη καταθεστε την παρακαλώ.



Βαζω στις θετικες επιστημες το νημα καθως ο μαρξιστικος δακτυλος δεν εμπεριεχει τα οικονομικα στον τομεα επιστημων του λεφτερου.

Το πιο γραφικό είναι η δήλωση που έκανες σε άλλο νήμα την οποία και παραθέτω δια της μεθόδου κόπυ-πάστε:"Μπα, δω μεσα πραγματικο νεοφιλι και οχι λαικοδεξιος με ολιγη απο φιλελευθερισμο, ειμαι μονο εγω, εκτος κι αν υπαρχει καποιομελος που δεν γνωριζω τις αποψεις του.''
Μάλλον έχεις μεγαλώσει σε οίκο με νοσταλγία για το παλιό καλό κράτος της δεξιάς,που είχε στην κρατική υπαλληλία μόνο δεξιούς.Έχει πολλούς τέτοιους τύπους η αστοφιλελεύθερη (λέμε τώρα) τάση της νδ,όπως και ο άλλος ο αργυρώνητος που γράφει στο κάπιταλ και έχει γυναίκα δεητζού όπως λένε οι φήμες.Παρόλαυτά εγώ σου εύχομαι να δοκιμάσεις και να πετύχεις στο σουηδικό πανεπιστήμιο,να σου πάρουν και καμιά συνέντευξη οι πορνοφυλλάδες του γκούλη σχετικά με το πως λειτουργούν οι λαμπροί έλληνες στο εξωτερικό.
0 .

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 16 Σεπ 2018, 23:18

'71 έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:και συγκεκριμενα στη νοτια σουηδία στο φημισμένο πανεπιστημιο τοπ100 του Lund.
Τωρα πουμεταναστευω στη σουηδια, σκεφτομαι αντι να ασχοληθω με εκμαθηση γλώσσας κι επειτα εργασια, να επιχειρησω να εισαχθω στο PhD τμηματος οικονομικων του Lund.
O καθαρός μιστός είναι γύρω στα 1900€ , πιθανοτητες επιτυχιας είναι 1/12 , γλωσσα αγγλικα.
Εχω πτυχιο και μαστερ στα οικονομικα αλλα ειμαι λιγο μεγαλουλης , 43 ετων , παρολα αυτα σκέφτομαι να το επιχειρήσω.
Οση έχετε άποψη καταθεστε την παρακαλώ.



Βαζω στις θετικες επιστημες το νημα καθως ο μαρξιστικος δακτυλος δεν εμπεριεχει τα οικονομικα στον τομεα επιστημων του λεφτερου.

Το πιο γραφικό είναι η δήλωση που έκανες σε άλλο νήμα την οποία και παραθέτω δια της μεθόδου κόπυ-πάστε:"Μπα, δω μεσα πραγματικο νεοφιλι και οχι λαικοδεξιος με ολιγη απο φιλελευθερισμο, ειμαι μονο εγω, εκτος κι αν υπαρχει καποιομελος που δεν γνωριζω τις αποψεις του.''
Μάλλον έχεις μεγαλώσει σε οίκο με νοσταλγία για το παλιό καλό κράτος της δεξιάς,που είχε στην κρατική υπαλληλία μόνο δεξιούς.Έχει πολλούς τέτοιους τύπους η αστοφιλελεύθερη (λέμε τώρα) τάση της νδ,όπως και ο άλλος ο αργυρώνητος που γράφει στο κάπιταλ και έχει γυναίκα δεητζού όπως λένε οι φήμες.Παρόλαυτά εγώ σου εύχομαι να δοκιμάσεις και να πετύχεις στο σουηδικό πανεπιστήμιο,να σου πάρουν και καμιά συνέντευξη οι πορνοφυλλάδες του γκούλη σχετικά με το πως λειτουργούν οι λαμπροί έλληνες στο εξωτερικό.

Α , εσυ παιδακι μου εισαι τελειως μαλακας...
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 16 Σεπ 2018, 23:19

Διάδοχος έγραψε:Εγώ γι αυτό νόμιζα ότι πάει, για να διαπρέψει στον ιδιωτικό τομέα, αγοράς εργασίας χωρίς στρεβλώσεις.

Θα διαπρεψω αφου αποκτησω τα καταλληλα εφοδια.

Παντως δεν νομιζω να μεεπιλεξουν. 1/12 επιλεγεται.
Βεβαια διδουν βαρος στην διπλωματικη , και η δικια μου διπλωματικη οντως γαμαει το συμπαν. Για να δουμε , θα το επιχειρησω και οτι βγει.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 16 Σεπ 2018, 23:21

Και καποια στιγμη θα ερθει το ημεηλ των αποτελεσματων. Θα με παρακαλανε να με δανεισουν παρουν στο προγραμμα τους...
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: PhD οικονομικές σπουδές στη Σουηδία.

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 16 Σεπ 2018, 23:22

vallon έγραψε:;)

:hmmm :hmmm :hmmm
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...


Επιστροφή σε “Θετικές Επιστήμες”