Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Κοινωνικά θέματα.
Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 03 Νοέμ 2018, 15:32

Κυρίως εσείς που ζείτε στην Αθήνα, πως βλέπετε την κατάσταση;

Kυκλοφορούν πολυθνικά ζευγάρια στους δρόμους, πχ Ελληνίδες με Αλβανούς, Αφρικανούς ή Άραβες, ή Έλληνες με Αλβανίδες, Βουλγάρες, Μολδαβές, Αφρικανές, Φιλιππινέζες, κλπ;

Απ ότι ακούω, δεν ξέρω αν είναι φήμες, οι Ελληνίδες του δίνουν και καταλαβαίνει.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό vallon » 03 Νοέμ 2018, 15:49

Σέρβες...

:heartbeat: :heartbeat:
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό '71 » 03 Νοέμ 2018, 16:09

Υπάρχουν τέτοια ζευγάρια,τι ερώτηση είναι αυτή.Προσωπικά στην οικογένειά μου με τη σχετικά στενή έννοια του όρου συναντάς γάμους ανδρών τόσο με γυναίκες από τη δυτική/βόρεια ευρώπη όσο και το παλιό ανατολικό μπλοκ.Στο μοντέλο άνδρας έλληνας και γυναίκα από χώρα "δυτική" -ακόμα και πρώην κομμουνιστική αλλά δυτική όπως πολωνία τσεχοσλοβακία- τα 3 στα 4 απότύχανε ως ζευγάρια.Ειδικά πολωνο-τσεχίες και κάτι σκανδιναβίες από τους συγγενείς ακούω τα χειρότερα.Γενικά όμως έχω δει καλά αντρόγυνα με γυναίκες από την ιβηρική,τη γερμανία,την αγγλία,τη γαλλία και πάει λέγοντας.

Για να πάει ελληνίδα με μετανάστη συνήθως είναι άσχημη ή πολύ κάτω του μετρίου,με παραπάνω κιλά ή γενικά από προβληματικό οικογενειακό περιβάλλον.Δεν έχω δει ελληνίδα από φυσιολογική οικογένεια και να έχει πχ ένα σπίτι,να πηγαίνει με μετανάστη,ενώ εμφανισιακά να είναι αυτό που λέμε κυκλοφορίσιμη.Έχω συναντήσει δηλαδή από περίπατο σε αττικά άλση μέχρι τον υπόγειο σιδηρόδρομο γυναίκες που προσωπικά δε θα άγγιζα να είναι με πακιστανούς.Ελληνίδα με Αλβανό έχω ένα παράδειγμα από την περιοχή που ζω,αλλά γενικά δεν είναι υγιές το περιβάλλον που μεγάλωσε.Με αφρικανό έχω δει μια με μεγάλο κώλο στο δρόμο άγνωστη.Με άραβες δεν έχω δει καμία.
Έλληνες που πάνε με γυναίκες από ανατολικό μπλοκ τύπου βουλγάρες,μολδαβές είναι συνήθως άντρες μπακαλιάροι.Αν μιλάμε ομως για άνδρα που παντρεύεται Ρωσσίδα από τη Μόσχα πχ. τότε είναι διαφορετικό το πράγμα.Τώρα μαύρες και από να ασία τις παίρνουν κάποιοι,αλλά προσωπικά δεν έτυχε να γνωρίζω κάποιον.

Το ότι οι ελληνίδες του δίνουν και καταλαβαίνει είναι ανάλογα το ποιες συναναστρέφεσαι.Για παράδειγμα κάτι γιατρίνες στα 24-25,οι μισές απέχουν από την γενετήσια πράξη.Αν πας στο μέσο λύκειο όμως,ένα ποσοστό που ξεκινά από το 35% και σε περιπτώσεις αγγίζει το 50% γαμιέται κανονικά.Μιλάω γενικά πάντως.
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47349
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 03 Νοέμ 2018, 16:17

Το πιο συνηθισμενο μικτο ζευγαρι ειναι αλβανοι/ιδες με ελληνες/ιδες. Ειδικα στην επαρχια λογω ελλειψης γυναικων πολλοι παιρνουν αλβανιδες. Οι αλβανιδες εν τω μεταξυ εμφανισιακα μοιαζουν με τις ελληνιδες, τα νεα κοριτσια δεν ξεχωριζουν σε αντιθεση με τους αντρες αλβανους.

Οι αλλοι συνδιασμοι ειναι πολυ σπανιοτεροι και ειδικα σχεση αραβα με ελληνιδα ή ελληνα με γυναικα απο αραβικη χωρα δε θα δουμε στην Ελλαδα παρα μονο μετα απο δεκαετιες λογω ισλαμ.

Ξεμωραμενους μεσηλικες ή γερους που τα μπλεκουν με αλλοδαπες στην ηλικια της κορης τους δεν τους μετραω, εκει μιλαμε για αλλες φασεις. Εγω μιλαω για νορμαλ ζευγαρια.
0 .
Αρίστος έγραψε:Oτι λεω ειναι προιον ενδελεχους μελετης και οχι φαντασιοπληξιας σαν τα φιδια που παραγουν τα εκφυλισμενα δυτικα μιντια.

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 03 Νοέμ 2018, 16:44

Λαχουρένιος έγραψε:ειδικα σχεση αραβα με ελληνιδα ή ελληνα με γυναικα απο αραβικη χωρα δε θα δουμε στην Ελλαδα παρα μονο μετα απο δεκαετιες λογω ισλαμ.

Αυτά συμβαίνουν ήδη. Δεν λέω με φρεσκοφερμένους, αλλά με κάτι Αιγύπτιους, κλπ που μεγάλωσαν εδώ, άνετα ζευγαρώνουν οι Ελληνίδες.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47349
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 03 Νοέμ 2018, 16:48

Διάδοχος έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:ειδικα σχεση αραβα με ελληνιδα ή ελληνα με γυναικα απο αραβικη χωρα δε θα δουμε στην Ελλαδα παρα μονο μετα απο δεκαετιες λογω ισλαμ.

Αυτά συμβαίνουν ήδη. Δεν λέω με φρεσκοφερμένους, αλλά με κάτι Αιγύπτιους, κλπ που μεγάλωσαν εδώ, άνετα ζευγαρώνουν οι Ελληνίδες.


Δεν το εχω πετυχει αυτο. Μιλας για μουσουλμανους ή χριστιανους κοπτες? Αν ειναι χριστιανοι τοτε ΟΚ.

Το βρισκω δυσκολο να μπλεξει μια μη μουσουλμανα με μουσουλμανο.
0 .
Αρίστος έγραψε:Oτι λεω ειναι προιον ενδελεχους μελετης και οχι φαντασιοπληξιας σαν τα φιδια που παραγουν τα εκφυλισμενα δυτικα μιντια.

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 03 Νοέμ 2018, 16:51

Που ζείτε ρε παιδιά;

Στο Αριστοτέλειο είχαμε και μούσλιμς απο Ξάνθη κλπ αλλά και Άραβες φοιτητές (Παλαιστίνιους κυρίως) που σχεδόν όλοι ήταν ενταγμένοι σε ΕΛ φοιτητοπαρέες, έκαναν σχέσεις με Ελληνίδες, κλπ.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47349
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 03 Νοέμ 2018, 16:52

Δεν εχει τυχει στον κυκλο μου κατι τετοιο. Τι να πω.
0 .
Αρίστος έγραψε:Oτι λεω ειναι προιον ενδελεχους μελετης και οχι φαντασιοπληξιας σαν τα φιδια που παραγουν τα εκφυλισμενα δυτικα μιντια.

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 03 Νοέμ 2018, 17:15

Δεν μπορώ να καταλάβω, πως γίνεται να ζεις Αθήνα και να μην έχεις αλλοδαπούς φίλους. Ακόμη χειρότερα, πως γίνεται να μην έχεις φάει ποτέ σε έθνικ εστιατόριο.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47349
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Μικτά ζευγάρια στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 03 Νοέμ 2018, 17:20

Διάδοχος έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω, πως γίνεται να ζεις Αθήνα και να μην έχεις αλλοδαπούς φίλους.


Με αλβανους και σλαβους εχω επαφη, με αφρικανους και ασιατες οχι. Οι βορειοελλαδιτες νομιζετε οτι ολη η Αθηνα ειναι Πατησια και ειναι γεματη πακιστανους και αφρικανους. Εδω που μενω ειναι ελαχιστοι.

Ακόμη χειρότερα, πως γίνεται να μην έχεις φάει ποτέ σε έθνικ εστιατόριο.


Στο φαγητο ειμαι ιδιοτροπος ρε. Δεν τρωω ελληνικη κουζινα, θα φαω ξενη?
0 .
Αρίστος έγραψε:Oτι λεω ειναι προιον ενδελεχους μελετης και οχι φαντασιοπληξιας σαν τα φιδια που παραγουν τα εκφυλισμενα δυτικα μιντια.


Επιστροφή σε “Κοινωνία”