28χρονος με 12χρονη

Κοινωνικά θέματα.
Άβαταρ μέλους
ILIAS GR
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 253
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (ΜΕΤΟΙΚΟΣ)

Re: 28χρονος με 12χρονη

Δημοσίευσηαπό ILIAS GR » 09 Φεβ 2019, 18:47

Βέβαια! Εισέβαλε στο σπίτι του τον εξαπάτησε, τον αποπλάνησε, τον βίασε και να φανταστείτε ότι δεν είχε κλείσει ούτε τα τριάντα ακόμα…..
Μου θυμίζετε το ανέκδοτο με τον Ταρζάν και τη κατσίκα.

Έρχεται λέει ο Ταρζάν εδώ στην Ελλάδα, βρίσκει ένα βοσκό με τα ζωντανά του πάει κοντά στο γάιδαρο, γκαρ γκαρ, γουρλώνει τα μάτια οΤαρζάν, ρε δε ντρέπεσαι έχεις το φουκαρά το ζώο να σου δουλεύει όλη μέρα με λίγο άχυρο και πολύ ξύλο;
Να Ταρζάν μου, φτωχός άνθρωπος είμαι καλά καλά εγώ δεν έχω να φάω στο καλό μου το γαϊδουράκι τι να δώσω;
Πάει δίπλα του ο σκύλος γαβ γαβ αρχίζει να τα παίρνει ο Ταρζαν πιάνει το μαχαίρι του κοιτάει το βοσκό, ΡΕ! Του λέει και το σκύλο γιατί τον αφήνεις έξω από το σπίτι στο κρύο και νηστικό; Ενώ σου δουλεύει σχεδόν όλο το 24ρο;
Έχω μικρό σπίτι και τα παιδιά έχουν αλλεργία στα σκυλιά….
Μια κατσίκα από την πλαγιά αρχίζει να τρέχει προς τον Ταρζάν… μπε μπε μπε….
Μην την ακούς την πο@τ@να Ταρζάν αυτή μου ρίχτηκε πρώτη!
1 .
Κανένα παιχνίδι δε θεωρείται χαμένο όσο αυτό εξακολουθεί να παίζεται !...

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: 28χρονος με 12χρονη

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 09 Φεβ 2019, 18:54

vallon έγραψε:Να βλέπεις τώρα το δεκαπεντάχρονο και να κάνει πράγματα εκτός λογικής,
εμείς είχαμε στο σχολείο μας μια ομάδα από είκοσι άτομα που μπαίνανε μέσα στις τάξεις και πετάγανε καπάκια απο μπουκάλια πλαστικά και μπαταρίες, ξέρετε αυτά που μαζεύουν τα σχολεία σαν κίνηση ανακύκλωσης.
Την παρασκευή που μας πέρασε πήγαν και κάναν αυτή την πλάκα στον επιστάτη που ο άνθρωπος είχε πάθει εγκεφαλικό πριν δυο χρόνια και του είχε αφήσει πρόβλημα. Είδαμε και πάθαμε να τον συνεφέρουμε,,, παρά λίγο να μας μείνει ο φουκαράς, λίγο πριν την σύνταξη με την ¨πλάκα¨που του κάνανε..


Τι πλακα του εκαναν του κυριου, δεν καταλαβα?

Οντως τα παιδια ειναι πολυ σκληρα ειδικα στην εφηβεια. Ισως το χω ξαναγραψει αλλα την σκληροτητα των γυμνασιοπαιδων και λυκειοπαιδων δεν την συναντησα ουτε στο στρατο ή στα πιο ανταγωνιστικα επαγγελματικα περιβαλλοντα.

Στελνει ο γονιος το παιδι στο σχολειο το πρωι και δεν μπορει να ξερει αν θα εχει κακοποιηθει σωματικα ή ψυχολογικα μεχρι το μεσημερι.

Εχετε ευθυνες Βαλλον, αν κρινω απο το τι εβλεπα στο σχολειο μου και τι ακουγα για αλλα, δεν επεφταν καμπανες αμα δεν εχει ανοιξει καποια μυτη. Το λεκτικο bullying και τα πιο light κλωτσομπουνιδια δεν τιμωρουνταν ουτε με επιπληξη.

Μονο αν κυνηγουσε ενας γονιος το ζητημα μπορουσε να γινει κατι αλλα και παλι στην καλυτερη ετρωγε ο αλλος αποβολη 2-3 μερες.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: 28χρονος με 12χρονη

Δημοσίευσηαπό vallon » 10 Φεβ 2019, 08:39

ναι να ξανά ισχύσει ο θεσμός του ...παιδονόμου...!!!!!!!!!!

μα τι λες τώρα;
τα σχολεία δεν είναι τόπος πάρκινγκ παιδιών
τα σχολεία έχουν σκοπό να δώσουν γνώσεις όχι να υποκαθιστούν την οικογένεια που σε πολλές περιπτώσεις το κάνουν σήμερα, όχι όμως ότι είναι το πιο λογικό.
Από το να πρέπει να μαζεύω το δεκαπεντάχρονο του καθενός μέχρι να πρέπει να το μάθει κάποιες γνώσεις υπάρχει μια απόσταση,

ας αποφασίσει αυτή η κοινωνία τι θέλει να κάνω και ας μου το πει....
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: 28χρονος με 12χρονη

Δημοσίευσηαπό '71 » 10 Φεβ 2019, 12:41

Δε νομίζω ότι είναι θέμα εκπαιδευτικών το συγκεκριμένο,μιας και το παιδί θεωρώ ότι διαμορφώνεται κυρίως από τα μμε και την οικογένεια.Καλώς-κακώς τα σχολεία εγώ τα βίωσα σαν εξεταστικά κέντρα και ειλικρινά ποτέ μου δεν τα είδα σαν κέντρα κοινωνικής και πολιτικής αγωγής.Υπάρχει τρόπος ο καθηγητής να επιβληθεί στην αίθουσα και γνώρισα τέτοιους που δεν τολμούσαν να τους κάνουν μαλακίες,απλά υπάρχουν πολλοί καλοπροαίρετοι άνθρωποι που δε μπορούν να επιβληθούν σαν χαρακτήρες στα παιδιά,όπως δεν το καταφέρνουν και στις προσωπικές τους σχέσεις.Συνήθως οι αλητάμπουρες με τα τσιγάρα και τους πεοθηλασμούς στην τουαλέτα κάποιον "άμοιρο επιστάτη" βρίσκουν και τα κάνουν.Και στο σχολείο προσπάθησαν να με πειράξουν αλλά όταν άσκησα βία πάνω τους τελείωσαν όλα.
0 .

ελληνας
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 234

Re: 28χρονος με 12χρονη

Δημοσίευσηαπό ελληνας » 10 Φεβ 2019, 18:00

ρε προβληματικοι ολοι σας
αλλο ειναι το θεμα του νηματος
0 .

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13107
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: 28χρονος με 12χρονη

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 10 Φεβ 2019, 21:10

ελληνας έγραψε:ρε προβληματικοι ολοι σας
αλλο ειναι το θεμα του νηματος


Το καταλάβαμε ρε. Μια 12χρονη ασέλγησε σε 28χρονο.:fico:
1 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 921
Τοποθεσία: Ἀθήνα

Re: 28χρονος μὲ 12χρονη

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 13 Φεβ 2019, 18:20

Βρήκαμε νὰ λέμε.
Προχθὲς μοῦ ἔκανε ἄσχημη ἐντύπωση ποὺ μιὰ γυναίκα (70 χρόνων σήμερα; 15 τότε...) καυχήθηκε σὲ ἐφημερίδα
πὼς τὴν ξεπαρθένεψε γνωστὸς ἠθοποιός, ὁ ὁποῖος ὅμως τὸ σκέφτηκε πολὺ πρίν, ἐπειδὴ σεβόταν τὴν ἡλικία της. Ἡ
ἴδια καμαρώνει πάντως ποὺ πῆγε μαζύ του. Βγάλε ἄκρη.
Θὰ μοῦ πεῖς: ἦταν ἄντρας καὶ πῆγε μὲ γυναίκα.
Γιὰ μένα, μετράει τὸ ἐνήλικος, ἐνήλικη μὲ τὸ ἀνήλικος, ἀνήλικη.
1 .
https://www........../images/smilie ... klinoi.gif
* Ἠθοποιοί εἴμαστε, ὅ,τι πιό ἀέρινο, φίλε!

ελληνας
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 234

Re: 28χρονος με 12χρονη

Δημοσίευσηαπό ελληνας » 13 Φεβ 2019, 23:05

Ο Μπαρκουλης Κλινο;
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: 28χρονος μὲ 12χρονη

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 14 Φεβ 2019, 08:22

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε:Βρήκαμε νὰ λέμε.
Προχθὲς μοῦ ἔκανε ἄσχημη ἐντύπωση ποὺ μιὰ γυναίκα (70 χρόνων σήμερα; 15 τότε...) καυχήθηκε σὲ ἐφημερίδα
πὼς τὴν ξεπαρθένεψε γνωστὸς ἠθοποιός, ὁ ὁποῖος ὅμως τὸ σκέφτηκε πολὺ πρίν, ἐπειδὴ σεβόταν τὴν ἡλικία της.
ἴδια καμαρώνει πάντως ποὺ πῆγε μαζύ του
. Βγάλε ἄκρη.
Θὰ μοῦ πεῖς: ἦταν ἄντρας καὶ πῆγε μὲ γυναίκα.
Γιὰ μένα, μετράει τὸ ἐνήλικος, ἐνήλικη μὲ τὸ ἀνήλικος, ἀνήλικη.


Ετσι κανουν οι γυναικες, νιωθουν παιρνουν αξια οταν πηγαινουν με καποιον σημαντικο. Αυτο συμβαινει γιατι στην κοινωνια η γυναικα δεν εχει αξια απο μονη της.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 921
Τοποθεσία: Ἀθήνα

Re: 28χρονος μὲ 12χρονη

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 23 Φεβ 2019, 14:54

Λαχουρένιος έγραψε:
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε:Βρήκαμε νὰ λέμε.
Προχθὲς μοῦ ἔκανε ἄσχημη ἐντύπωση ποὺ μιὰ γυναίκα (70 χρόνων σήμερα; 15 τότε...) καυχήθηκε σὲ ἐφημερίδα
πὼς τὴν ξεπαρθένεψε γνωστὸς ἠθοποιός, ὁ ὁποῖος ὅμως τὸ σκέφτηκε πολὺ πρίν, ἐπειδὴ σεβόταν τὴν ἡλικία της.
ἴδια καμαρώνει πάντως ποὺ πῆγε μαζύ του
. Βγάλε ἄκρη.
Θὰ μοῦ πεῖς: ἦταν ἄντρας καὶ πῆγε μὲ γυναίκα.
Γιὰ μένα, μετράει τὸ ἐνήλικος, ἐνήλικη μὲ τὸ ἀνήλικος, ἀνήλικη.


Ετσι κανουν οι γυναικες, νιωθουν παιρνουν αξια οταν πηγαινουν με καποιον σημαντικο. Αυτο συμβαινει γιατι στην κοινωνια η γυναικα δεν εχει αξια απο μονη της.
Δηλαδή, πρᾶγμα ποὺ τ' ἀναγνωρίζει καὶ ἡ ἴδια!...
Ὅταν ὁ ἕνας ἀπὸ τοὺς δύο δὲν ἀξίζει, τότε δὲν ἔχει ἀξία καὶ ὁ ἆλλος, ποὺ πάει μαζύ.
0 .
https://www........../images/smilie ... klinoi.gif
* Ἠθοποιοί εἴμαστε, ὅ,τι πιό ἀέρινο, φίλε!


Επιστροφή σε “Κοινωνία”