5G

Υπολογιστές, κινητά τηλέφωνα, λογισμικά, γκάτζετ κλπ.
Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Spark » 27 Απρ 2019, 14:49

Οργισμένος έγραψε:Επισης με την ακτινοβολια που εκπεμπεται απο το εσωτερικο ηλεκτρολογικο δικτυο του σπιτιού ΤΙ ΘΑΚΑΜΕΙΣ;;;
Η οποία ειναι πιο επικίνδυνη απο την μικροκυμματικη καθως δημιουργεί μεγαλύτερα επαγωγικά ρέυματα.


θα εχω ένα τέτοιο να μετράω παντού EMF meter
https://www.zipy.gr/p/ali/electromagnetic-field-radiation-tester-emf-meter-handheld-counter-digital-dosimeter-lcd-detector-measurement-for-computer-phone/32907723037/

δεν μιλάω με το κινητό στο υπνοδωμάτιο, εκει μέσα γλυτώνω απο τις ηλεκτρομαγνητικές τις ώρες που κοιμάμαι. δεν κοιμάμαι όλη μέρα, μόνο την νύχτα...
0 .

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 27 Απρ 2019, 15:02

Καλυτερη λύση είναι η θωρακιση του κρεβατιού σου. Με καποιο είδος μεταλλικης κουνουπιερας.
Ακομα καλυτερο βεβαια θα ηταν να τοποθετησεις μεταλλικα πανελ σε ολους τους τοίχους του δωματιου που θελεις να θωρακισεις.
Προσεξε ομως καθως οποιαδηποτε εκπομπη ηλεκτρ. ακτινοβολιας εντος του δωματιου θα είναι πολυ πιο επιβαρυντικη ετσι.
Απο την απλή λειτουργία λάμπας μέχρι κινητο κτλ.
Αλλα και παλι υπαρχει παραθυρο, υπαρχουν οι πριζες ρευματος.
Στο δωματιο πχ που εχεις φτιαξει τρως ισως μεγαλυτερη ακτινοβολια ειδικα αν το κρεβατι σου ειναι τοποθετημενο κεντρικα καθως η εισερχομενη ακτινοβολια αντανακλάται εσωτερικα του δωματιου και αυτο προκαλεί μεγαλυτερη εκθεση σου σε αυτην.

Γενικα δεν νομιζω οτι γλυτωνεις κατι αλλα πολυ φοβαμαι οτι απλα αυξανεις την εκθεση σου στην ακτινοβολια.

Επισης επελεξε εναν πολυ πιο αξιοπιστη μετρητή πεδίου απο αυτες τις ψευτοκινεζιες που παραθετεις οι οποιες ειναι παντελως αναξιοπιστες. Επισης προσεξε καλα στα σπεσιφικαησονς της συσκευης το φασμα συχνοτητας πεδιου που μπορει να μετρησει . Οι φθηνες συσκευες συνηθως δεν φτανουν καν σε επιπεδο μικροκυμάτων αλλα παρακατω σε καποια λιγα εκατοντάδες Mhz. Αν ισχυει αυτο τοτε περα απο την τεραστια αναξιοπιστια της συσκευης αυτης , δεν θα σου ειναι χρηστικη καθως δεν θα σου δειχνει την ενταση των μικροκυμματικων πεδιων.
1 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 27 Απρ 2019, 15:07

Οριστε:
Test Bandwidth: 30Hz-300Hz δλδ SLF.
Η συσκευη που επελεξες μπορει να μετρησει πεδια πολυ χαλημων συχνοτητων εως 300 κυκλους δλδ ουσιαστικα μονο το ηλεκτρικο δικτυο.
Μην πετας τα λεφτα σου.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Spark » 27 Απρ 2019, 15:14

ναι, θα κάνω όπως με συμβουλεύεις, θα βάλω μεταλλική κουνουπιέρα, ευχαριστώ.
το ξέρω και εγω πως το υπνοδωμάτιο μου μπάζει, απο την μπαλκονόπορτα, απο τις πόρτες, απο το ταβάνι,
αλλά με γλυτώνει απο πολλά ανεπιθύμητα εισερχόμενα που καταλήγουν στην γη.
οι ηλεκτρικές συσκευές έχουν γείωση και δεν εκπέμπουν υψηλές συχνότητες (όχι αυτές που έχω).
0 .

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 27 Απρ 2019, 15:16

Na μια χαμηλου κοστους λυση που θα σου δειξει μερος της αληθειας.

https://www.aaronia.com/products/spectr ... -Analyzer/

Καποτε στα νιατα μου δουλευα μια αντιστοιχη μεγεθους μπαουλου αλλα με πολυ πολυ μεγαλυτερα ορια συχνοτητων. Τωρα ουτε που θυμαμαι...
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 27 Απρ 2019, 15:20

Spark έγραψε:ναι, θα κάνω όπως με συμβουλεύεις, θα βάλω μεταλλική κουνουπιέρα, ευχαριστώ.
το ξέρω και εγω πως το υπνοδωμάτιο μου μπάζει, απο την μπαλκονόπορτα, απο τις πόρτες, απο το ταβάνι,
αλλά με γλυτώνει απο πολλά ανεπιθύμητα εισερχόμενα που καταλήγουν στην γη.
οι ηλεκτρικές συσκευές έχουν γείωση και δεν εκπέμπουν υψηλές συχνότητες (όχι αυτές που έχω).

Αυτο σου εξηγω οτι δλδ οι πολυ χαμηλες συχνοτητες του ηκελτρικου δικτυου ειναι χειροτερες απο τις μικροκυμματικες και θα τις δεχεσαι ενισχυμενες κατα τη διαρκεια του υπνου σου.
Μην το γελας με την κουνουπιερα, αν εχεις τετοιες ανησυχιες αυτη ειναι ενδεδειγμενη λυση. Ή εναλλακτικα προμηθευεσαι διοροφο κρεββατι απο τα ικεα και το θωρακιζεις, και το λεω αυτο διοτι η θωρακιση του δωματιου που εχεις καμει ισως τελικα ειναι πιο επιβαρυντικη σε συγκριση με ενα αθωρακιστο δωματιο υπνου.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Spark » 27 Απρ 2019, 21:38

Οργισμένος έγραψε:Ακομα καλυτερο βεβαια θα ηταν να τοποθετησεις μεταλλικα πανελ σε ολους τους τοίχους του δωματιου που θελεις να θωρακισεις.
Προσεξε ομως καθως οποιαδηποτε εκπομπη ηλεκτρ. ακτινοβολιας εντος του δωματιου θα είναι πολυ πιο επιβαρυντικη ετσι.


εχεις δίκιο σε πολλά απο αυτά που γράφεις, συμφωνώ μαζί σου,
η κατασκευή μου για faraday cage

Εικόνα

δεν ειναι ολοκληρωμένη.
το σχέδιο προβλέπει 2 τμήματα με μεταλλικά πανελ, εγω εχω κανει μονο το μισό, δηλαδή όπως φαινεται στο σχέδιο
έχω το τμήμα Α και το τμημα Β δεν εχω ολοκληρώσει, μου πέφτει δύσκολη η τοποθέτηση στο ταβάνι.
ίσως κάποτε όταν εχω χρόνο κ διάθεση να το ολοκληρώσω.
το παρακάτω σχέδιο δείχνει τα τμήματα επένδυσης σε πλευρές δωματίου με χρωμα κόκκινο και πορτοκαλί.

ακολουθεί το σχέδιο συλλογής ενέργειας του Ν.Τεσλα που όταν συνδεθεί με τα τμήματα Α, Β, και Γη
τότε αποδίδει 2-4 Volt με λιγα mA, χαμηλής έντασης ηλεκτρισμό ικανό να μετρηθεί απο βολτόμετρο και να ανάβει ενα λεντάκι. το σημαντικό στοιχείο είναι η μέτρηση της διαφοράς δυναμικού που μπορεί να δείχνει την ένταση της ακτινοβολίας που συλλέγεται, υπάρχει σχετική κατασκευή στο Youtube.
ισως το παρουσιάσω στις κατασκευές όταν τελειώσω με το τμήμα Β.

Εικόνα
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Spark » 04 Ιούλ 2019, 08:27

5G Technology is Coming – Linked to Cancer, Heart Disease, Brain Damage, Alzheimer’s, and Death

Εικόνα
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Spark » 16 Αύγ 2019, 18:50

5G επικίνδυνες βιολογικές επιδράσεις της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας, ένα συγκλονιστικό βιντεο..

0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: 5G

Δημοσίευσηαπό Spark » 17 Οκτ 2019, 17:23

Δεκάδες πουλιά έπεσαν νεκρά από τον ουρανό έξω από νοσοκομείο του Κόβεντρι, με τους συνωμοσιολόγους να ισχυρίζονται πως φταίει το 5G.
Ο Joshua Brown, που επισκεπτόταν τη γιαγιά του στο συγκεκριμένο νοσοκομείο, είδε και βιντεοσκόπησε το μακάβριο θέαμα, με τα πουλιά να πέφτουν νεκρά στην είσοδο του University Hospital Coventry and Warwickshir, είτε από τα δέντρα, είτε ενώ πετούσαν.
Με το που δημοσίευσε το βίντεο στα social media ο Joshua, μάλιστα, εκατοντάδες σχολίασαν πως το μυστηριώδες φαινόμενο οφείλεται στο 5G.
Νωρίτερα φέτος, είχαν πάθει φρενίτιδα, με τις μέλισσες που πέφτουν νεκρές «κοντά στους 5G πύργους»

0 .


Επιστροφή σε “Τεχνολογία”