Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Τα θέματα εσωτερικής πολιτικής.
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 17 Ιουν 2019, 20:07

Μια παραλλαγη του ''δεν ειμαι ζαιος αλλα...'' ηταν το ''δεν ειμαι ζαιος, εγω Καμμενο ψηφισα''.

Το ''περιεργο'' σε αυτην την ιστορια ηταν οτι ολοι οι αυτοι οι καμμενιστας δεν εβγαλαν τσιμουδια για τις Πρεσπες και πολλοι μαλιστα ηταν υπερ σε αντιθεση με την γραμμη των ΑΝΕΛ. Οταν τα σπασε ο χοντρος με τον Ποκο, αλλοι πηραν το μερος του Τσιπρα και αλλοι εκαναν το κοροιδο. Πλεον ολοι αυτοι δηλωνουν ΣΥΡΙΖΑ.

Θα ειμαι υπερβολικος αν πω οτι ολοι αυτοι ηταν συριζομποτακια και το γεγονος οτι δηθεν ψηφιζουν Καμμενο ηταν σταχτη στα ματια? :rolleyes:

Οχι πως τσιμπησε κανεις αλλα λεμε τωρα.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2633

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » 17 Ιουν 2019, 20:19

Είσαι τραγικά παπάρας! Αυτό :yesyes:
0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 17 Ιουν 2019, 20:28

Λαχουρένιος έγραψε:Μια παραλλαγη του ''δεν ειμαι ζαιος αλλα...'' ηταν το ''δεν ειμαι ζαιος, εγω Καμμενο ψηφισα''.

Αυτό δεν είναι τίποτα.

Εδώ σου λένε ότι "στη δεκαετία του 30 θα ήταν με το Μεταξά, το Φράνκο και το Χίτλερ" και τώρα είναι με ... τον Τσίπρα.

Εικόνα
1 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό Adminović » 19 Ιουν 2019, 13:46

Εικόνα
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 19 Ιουν 2019, 13:49

Δεν σας κανει εντυπωση που απ'ολους αυτους τους λογαριασμους υπερ του Καμμενου δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ να ακολουθησει τον Καμμενο στην κριτικη του εναντια σε Πρεσπες, ΣΥΡΙΖΑ και Κοτζια? :D

Τι σοι καμμενιστας ηταν αυτοι? :-/
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 19 Ιουν 2019, 17:41

Λαχουρένιος έγραψε:......... δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ να ακολουθησει τον Καμμενο στην κριτικη του εναντια σε Πρεσπες, ΣΥΡΙΖΑ και Κοτζια?


Πότε άσκησε κριτική ενάντια στις Πρέσπες ο Καμμένος;

- Όταν καθόταν αναπαυτικά στην πολυθρόνα του Υπουργού Εθνικής Άμυνας την ίδια στιγμή που ο Υπουργός Εξωτερικών της ίδιας ακριβώς κυβέρνησης πήγαινε στις Πρέσπες να υπογράψει τη Συμφωνία;

- Όταν καταψήφιζε την πρόταση δυσπιστίας που είχε καταθέσει η Νέα Δημοκρατία ακριβώς για να εμπόδιζε η ΝΔ τον Κοτζιά να πάει να υπογράψει;
Λαχουρένιος έγραψε:Τι σοι καμμενιστας ηταν αυτοι? :-/


Ήταν όπως ο .. Κράχτης που αρχικά ήταν οπαδός και θαυμαστής του.

Και καλά, εσύ που ήσουν το 2011-12 τότε που μιλούσε στο βήμα της Παλαιάς Βουλής ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ και μαζεύονταν όλοι να μετάσχουν στο κίνημα που θα γέμιζε την Ελλάδα με λεφτά;

Τώρα όλοι κρύβονται και θυμώνουν που τους το θυμίζω (βάζουν μπροστά και έναν συντονιστή φόρουμ που ήταν πρώην μπροστάρης σε πατάρι για να μου κάνει μπαν στο φόρουμ τους) . Αν δεν τα λέμε όμως θα μένει μετέωρο και το ερώτημά σου, λες και όλοι ξαφνικά προσγειώθηκαν εδώ προερχόμενοι από τον Άρη και δεν ξέρουν τι προηγήθηκε.
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 19 Ιουν 2019, 17:48

NikosVy έγραψε:Πότε άσκησε κριτική ενάντια στις Πρέσπες ο Καμμένος;


Ασκησε αλλα για τα ματια του κοσμου αφου δεν εριξε την κυβερνηση. Οι δηθεν οπαδοι του ουτε αυτο εκαναν.

Ήταν όπως ο .. Κράχτης που αρχικά ήταν οπαδός και θαυμαστής του.

Και καλά, εσύ που ήσουν το 2011-12 τότε που μιλούσε στο βήμα της Παλαιάς Βουλής ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ και μαζεύονταν όλοι να μετάσχουν στο κίνημα που θα γέμιζε την Ελλάδα με λεφτά;

Τώρα όλοι κρύβονται και θυμώνουν που τους το θυμίζω. Αν δεν τα λέμε όμως θα μένει μετέωρο και το ερώτημά σου, λες και όλοι ξαφνικά προσγειώθηκαν εδώ προερχόμενοι από τον Άρη και δεν ξέρουν τι προηγήθηκε.


Ου καλα εισαι. Ο Αριστος αναγκαστηκε να απαγορευσει την προσβαση στο μπλογκ των Ελευθερων Χρεοκοπημενων γιατι εγω και ο Γιαννοπουλος βαζαμε παλια του κειμενα απο εκει :D

Δες εδω τι φυκια αρχισε να λεει ενας καμμενικος (εντος ή εκτος εισαγωγικων) οταν του θυμισα οτι πηγαινε στις πλατειες

viewtopic.php?f=5&t=8770&start=1950#p229708

Διαβασε μετα την σελ. 197 και τα δυο πρωτα ποστ της σελ. 198. Τρελο γελιο.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1000

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό Green Dragon » 19 Ιουν 2019, 18:12

Γιατί δεν είχε πια οπαδούς. Αφού στις εκλογές ούτε 1% δεν έπιασε. Ανάμεσα σε αυτούς που τον εγκατέλειψαν (που ήταν πρακτικά σχεδόν όλοι) ήταν και εκείνοι που έγραφαν.

Και εγώ τον είχα ψηφίσει τότε (στις πρώτες εκλογές). Μετά που αποφάσισα ότι δεν θα τον ξαναψηφίσω τι σχόλια να έκανα υπέρ του; Αφού ήμουν αντίθετος.
0 .
Οι πληρωμένοι μπαίνουν στην ignore list γιατί δεν έχει νόημα να διαβάζω τις απόψεις τους αφού στην πραγματικότητα δεν πρόκειται για απόψεις αλλά οδηγίες. Το αυτό και για τον διάλογο με τέτοιους λογαριασμούς.

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 19 Ιουν 2019, 18:48

Green Dragon έγραψε:Και εγώ τον είχα ψηφίσει τότε (στις πρώτες εκλογές). Μετά που αποφάσισα ότι δεν θα τον ξαναψηφίσω τι σχόλια να έκανα υπέρ του; Αφού ήμουν αντίθετος.

Πήγαινες και στο πατάρι;

Τι είχες πιστέψει ότι θα έκανε ο Καμμένος; Ότι θα πλήρωνε τους μισθούς και τις συντάξεις χωρίς περικοπές από τα έσοδα από τις εξορύξεις υδρογονανθράκων;

Ότι θα έγραφε στον προϋπολογισμό ως έσοδα όλα τα ποσά τα οποία θα διεκδικούσαμε από τη Γερμανία ως πολεμικές αποζημιώσεις και ως απόδοση του Κατοχικού Δανείου;

Ένας εκεί μέσα κανένας δεν φώναξε το "Ρε ψευταράδες";
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1000

Re: Οι ψευτοκαμμενιστας του ιντερνετ

Δημοσίευσηαπό Green Dragon » 19 Ιουν 2019, 18:56

NikosVy έγραψε:
Green Dragon έγραψε:Και εγώ τον είχα ψηφίσει τότε (στις πρώτες εκλογές). Μετά που αποφάσισα ότι δεν θα τον ξαναψηφίσω τι σχόλια να έκανα υπέρ του; Αφού ήμουν αντίθετος.

Πήγαινες και στο πατάρι;

Τι είχες πιστέψει ότι θα έκανε ο Καμμένος; Ότι θα πλήρωνε τους μισθούς και τις συντάξεις χωρίς περικοπές από τα έσοδα από τις εξορύξεις υδρογονανθράκων;

Ότι θα έγραφε στον προϋπολογισμό ως έσοδα όλα τα ποσά τα οποία θα διεκδικούσαμε από τη Γερμανία ως πολεμικές αποζημιώσεις και ως απόδοση του Κατοχικού Δανείου;

Ένας εκεί μέσα κανένας δεν φώναξε το "Ρε ψευταράδες";


Μην λες βλακείες. Το σκεπτικό ήταν ότι όταν θα έφτανε ο κόμπος στο χτένι (κόψιμο χρηματοδότησης από την ΕΚΤ) υπήρχε πιθανότητα εξόδου από το ευρώ. Ψάξε και βρες αν θες τι έλεγα πχ το 2014 (δεν υπάρχει αντιμνημόνιο, μόνο ευρώ/δραχμή αλλά και με δραχμή μνημόνιο θα υπάρχει, λίγο διαφορετικό ίσως). Εγώ αυτήν την στόχευση είχα γιατί πιστέυω ότι το σκληρό νόμισμα έρχεται και δένει με την έλλειψη προστατευτισμού, σκοτώνοντάς σου την παραγωγή. Υπάρχουν κάποιες ενδιαφέρουσες συζητήσεις με τον Πατησιώτη στο παλιό φόρουμ.
0 .
Οι πληρωμένοι μπαίνουν στην ignore list γιατί δεν έχει νόημα να διαβάζω τις απόψεις τους αφού στην πραγματικότητα δεν πρόκειται για απόψεις αλλά οδηγίες. Το αυτό και για τον διάλογο με τέτοιους λογαριασμούς.


Επιστροφή σε “Εσωτερική Πολιτική”