15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Κοινωνικά θέματα.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Σεπ 2021, 09:49

ΣΟΚ: Εμβολιάστηκε πριν λίγες μέρες με Pfizer ο 16χρονος που πέθανε στην Αρκαδία

https://www.pronews.gr/ygeia/1017155_so ... in-arkadia




Εικόνα


Εικόνα

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Σεπ 2021, 15:48

Δυο νεκροι σε δυο μερες.

Για το περιστατικο του Εισαγγελεα ειχε εκδοθει κιτρινη καρτα.



Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Εισαγγελέας Εφετών Γ.Τσιρώνης - Είχε πέσει σε κώμα μετά τον εμβολιασμό του

Την τελευταία του πνοή άφησε σε ηλικία 60 ετών ο Εισαγγελέας Εφετών Πάτρας, Γιώργος Τσιρώνης, ο οποίος σύμφωνα με τις πληροφορίες είχε πέσει σε κώμα μετά τον εμβολιασμό του με AstraZeneca.

Ο Γ.Τσιρώνης, σύμφωνα με πληροφορίες, αντιμετώπιζε έναν πραγματικό Γολγοθά μετά τον εμβολιασμό του κατά του κορωνοϊού. Ο εκλιπών είχε κάνει το εμβόλιο της AstraZeneca πριν από το Πάσχα.

Εν συνεχεία σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες υπέστη θρόμβωση και έπεσε σε κώμα. Νοσηλευόταν μέχρι σήμερα σε ιδιωτικό θεραπευτήριο της Πάτρας. Για το περιστατικό είχε εκδοθεί κίτρινη κάρτα προκειμένου να διερευνηθεί.

Ο εκλιπών ήταν ένας αξιοσέβαστος εισαγγελικός λειτουργός, με ήθος και συνέπεια, ενώ λάτρευε την ποίηση και είχε εκδώσει ποιητικές συλλογές.

Βαρύ το πένθος για τη σύζυγό του Τασία, τον γιο του Ανδρέα και τον πατέρα του, τα αδέλφια του, συγγενείς και φίλους. Η αναγγελία του θανάτου του σκόρπισε θλίψη στον νομικό κόσμο της Πάτρας. Εισαγγελικοί και δικαστικοί λειτουργοί, δικηγόροι και δικαστικοί υπάλληλοι είχαν μόνο καλά λόγια να πουν για τον εκλιπόντα.

Η κηδεία του θα γίνει σήμερα Τετάρτη στις 11 το πρωί από τον Ιερό Ναό Αγίου Ανδρέου Πατρών και η ταφή του θα γίνει στο κοιμητήριο στο Βραχναιϊκων.

https://www.pronews.gr/koinonia/1017147 ... a-meta-ton

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Σεπ 2021, 19:35

Η ξαδελφη του τον μοιρολογει, λεει πως ηταν υγιεστατος και πεθανε δυο μερες μετα την πρωτη δοση.




Εικόνα

Ευγενια Γεωργακοπουλου
10 ώρ. ·
Εχτες τα ξημερωματα.Εφυγε ο ξαδερφος μου,ενα υπεροχο παιδι,γλυκιτατο,καλοσυνατο.Παντα ολοι μας οτι και να του λεγαμε δεν μας χαλαγε χατιρι.Δεν τον εζησα πολυ καιρο,παρα μονο 2 χρονια.Δεν ξερουμε απο τι εφυγε.Αλλα εκανε την Παρασκευη την πρωτη δοση του εμβολιου.Για να παει σχολειο.Και να ειναι καλυμμενος εστω και λιγο απο τον Κωρονοιο.Και ο ξαδερφουλης μου.Εφυγε απο το εμβολιο.Γιατι ητανε υγιεστατος δεν ειχε κατι.Ας ελπισουμε οτι θα εχουν τα κοτσια,να μας πουν απο τι εφυγε.Καλο παραδεισο ξαδερφουλη μου και το χωμα που θα σε σκεπασει να ειναι ελαφρυ.Παντα θα βρισκεσαι στης καρδιες μας.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 834&type=3

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13123
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 14 Σεπ 2021, 19:47

Αρίστο την τετράχρονη Kali Cook στην Αμερική που πέθανε από κορονοϊό δε θα την μνημονεύσεις;
Αντιεμβολιάστρια ήταν η μάνα της που την κόλλησε αυτήν τον αδελφό της και την πέντε μηνών αδελφή της και τώρα λέει δηλώνει μετανιωμένη.
Ή επιλέγουμε ό,τι υποστηρίζει το ψεκ αντιεμβολιαστικό αφήγημα;
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Σεπ 2021, 20:05

Ψεκ οι συγγενεις του νεκρου;

Αφου εμβολιασαν το παιδι οι γονεις του.

Τωρα λοιπον τι θα γινει;

Δεν πρεπει να ακουστει η οργη τους γιατι θα πουλησει λιγοτερα εμβολια ο Κτηνιατρος;

.
1 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

Άβαταρ μέλους
ВладимирВладимирович
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 9706
Τοποθεσία: ГуляйПоле

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό ВладимирВладимирович » 14 Σεπ 2021, 20:09

Ο Αριστος γαμα και δερνει :yesyes:
1 .
ΤΣΠΡΤΚ ΓΜΣ

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό vallon » 14 Σεπ 2021, 21:16

πόσο τραγικό για το νεαρό που έφυγε απο τη ζωή..

για τους γονείς του που πήγαν το παιδάκι τους να εμβολιαστεί

ο κούλης έχει μπολιάσει τον γιόκα του;

ξέρει κανείς;


κάνα νεοφίλι έχει πληροφόρηση;
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
ВладимирВладимирович
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 9706
Τοποθεσία: ГуляйПоле

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό ВладимирВладимирович » 14 Σεπ 2021, 21:45

vallon έγραψε:
ο κούλης έχει μπολιάσει τον γιόκα του;



Με το νερακι ίσως, οπως και ο ιδιος :nono:
0 .
ΤΣΠΡΤΚ ΓΜΣ

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό Spark » 14 Σεπ 2021, 21:54

vallon έγραψε:ο κούλης έχει μπολιάσει τον γιόκα του;
ξέρει κανείς;


ο κούλης "εμβολιάστηκε" με ορό και πολλοί βουλευτές το ίδιο.
σκέψου τι θα γινόταν εάν πρωθυπουργός έκανε εμβόλιο και μετά εμφάνιζε παρενέργειες ή θρόμβωση ή εγκεφαλικό ή ανακοπή.
θα ήταν πρώτη είδηση σε όλο την ευρώπη, όλο το σύστημα επιβολής εμβολιασμών θα κατάρρεε, δεν θα εμβολιαζόταν κανείς.

και βέβαια το ίδιο κόλπο έκαναν και άλλοι βουλευτές, όπως ο αδωνις που "εμβολιάστηκε" με ορό και μετά νόσησε αφού δεν είχε αντισώματα.
όλοι οι πονηροί "εμβολιάζονται" με ορό και οι πολίτες-θύματα ρίχνουν μέσα τους φαρμάκι..
0 .

Άβαταρ μέλους
denplirono
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3289

Re: 15χρονος στην Αρκαδία πέθανε μετά από εμβολιασμό με Pfizer

Δημοσίευσηαπό denplirono » 14 Σεπ 2021, 23:39

https://www.zougla.gr/greece/article/ek ... -perpatisi

Έκανε το εμβόλιο της Johnson και δεν μπορεί να περπατήσει
Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 14 Σεπτεμβρίου 2021, 22:55
Την περιπέτειά του μετά από τον εμβολιασμό του με το σκεύασμα της Johnson & Johnson περιγράφει μέσω του Instagram o Γιώργος Βαγιαννίδης. Όπως αναφέρει στην ανάρτησή του, έκανε το εμβόλιο την 1η Σεπτεμβρίου και σήμερα νοσηλεύεται σε νοσοκομείο αφού δεν μπορεί να σταθεί όρθιος, ούτε να περπατήσει. Μάλιστα δημοσιεύει και φωτογραφίες από το νοσοκομείο.
Δείτε αναλυτικά όλα όσα αναφέρει στην ανάρτησή του:

«Καλησπέρα σας, ονομάζομαι Γεώργιος Βαγιαννίδης.
Επειδή τον τελευταίο καιρό έχουν ακουστεί πολλά, οφείλω να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, για να μην υπάρχουν περαιτέρω αερολογίες,σχετικά με την κατάσταση της υγείας μου.
Τετάρτη, 1 Σεπτεμβρίου, έκλεισα το ραντεβού για τον εμβολιασμό μου (Johnson’s and Johnson’s). Να τονίσω πως ήταν καθαρά δική μου επιλογή και ΚΑΝΕΝΑΣ δε μου προέτρεψε να το κάνω. Πήγα λοιπόν στο ΓΝ Κατερίνης και το έκανα. Όλα αυτά γύρω στις 16.00. Πολύ τυπικά τα πράγματα. Το μόνο που μου είπαν είναι «Περίμενε ένα 15’ & άμα αισθανθείς το ο,τιδήποτε ενημέρωσε μας». Δεν αισθάνθηκα. Έφυγα.

Γύρω στις 23.00, όντας ξαπλωμένος, άρχισα να μην αισθάνομαι καλά. Κρύωνα πολύ, ένιωθα αδυναμία. Οξύνονται τα συμπτώματα.Ρίγος,ζαλάδα,αδυναμία,πιο έντονος πυρετός.
Φτάνω 39,9. Φεύγω σφαίρα για νοσοκομείο. Ώρα 4.00 το χάραμα.
Η αναμονή για να εισέλθω στα επείγοντα κράτησε πάνω κάτω ένα 45’. Στο διάστημα αυτό της αναμονής, άρχισα να μη νιώθω τα πόδια μου. Για να μην τα πολυλογώ, χρειαζόμουν νευρολόγο για να εξετάσει τα πόδια μου & επειδή δεν υπήρχε, μεταφέρθηκα έκτακτα στο Παπανικολάου,Θεσσαλονίκη που εφημέρευε.

Με εξετάζουν εξονυχιστικά νευρολόγοι.
Βγαίνουν όλα καθαρά.
Οι μέρες περνάνε.
Οι εξετάσεις συνεχίζουν.
«Δεν έχεις κάτι παθολογικό βάσει των εξετάσεων που σου έχουμε κάνει έως τώρα.»
Δεν είναι αυτό.
Δεν είναι εκείνο.
«Μπορεί να ναι ψυχολογικό», είπαν.
Άκυρο.
Ούτε αυτό είναι τελικά.
Αυτό που Δ Ε Ν έχουν πει σίγουρα πάντως, είναι ότι μπορεί να οφείλεται στο ΕΜΒΟΛΙΟ!
«Δεν έχει βρεθεί τέτοια παρενέργεια στο εμβόλιο.»
«Το αποκλείουμε, καθώς θα είχαν βρεθεί παρόμοια περιστατικά με το δικό σου, πράγμα που δεν έχει συμβεί έως τώρα.»
Σήμερα. Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου. Έχει πλέον έρθει η 12η μέρα που βρίσκομαι στο νοσοκομείο, δεν μπορώ να σταθώ όρθιος, ούτε να περπατήσω, τα πόδια μου κάνουν ελάχιστες βασικές κινήσεις, τα νιώθω και τα αισθάνομαι όμως κανονικά. Κάνουν συσπάσεις οι μύες, οπότε δε θεωρούμαι παράλυτος.
Κάνω φυσικοθεραπείες καθημερινά, έχω δει βελτίωση σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες.
Έχω θετικές σκέψεις.
Δεν το βάζω κάτω.
Θα το παλέψω.
Θα προσπαθήσω.
Θα κουραστώ.
Θα τα καταφέρω.»
0 .
Θα γινει πολιτειακη ανωμαλια.Μολις γινει πολιτειακη ανωμαλια,αμεσως θα τραβηξει πισω το κεφαλαιο και θα απολυθουν ολοι οι υπαλληλοι. "Όταν αρχίσει απ΄τη Συρία...θα γενικευτεί"
Я не голосовал за Мицотакиса - εγω δεν ψηφισα Μητσοτακη


Επιστροφή σε “Κοινωνία”