Best of anthellinism

Κοινωνικά θέματα.
Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14324
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό Adminović » 11 Μαρ 2021, 18:25

Οργισμένος έγραψε:Ρε μαλακα αντμινοβοτς, μας ταχεις κανει ουμπαλα με την καταγωγη των σημερινων ελληνων. Δεν παιζει ρολο ρε μαλακα το ντιενεη το οποιο αλλωστε σε ολους τους λαους ειναι μπασταρδεμενο. Η συνειδηση παιζει ρολο και η γλωσσα. Νισσαφι πια.


Αγαπούλα ηρέμησε.
Αν διαβάσεις τα ποστ μου, εγώ δεν αναφέρομαι μόνο στο dna (το οποίο σε τελική ανάλυση μπορείς να πεις ότι δεν έχει αλλάξει και πάρα πολύ). Το σύνολο των πολιτιστικών και λοιπών χαρακτηριστικών που έκαναν τους αρχαίους Έλληνες κάτι το ξεχωριστό και ιδιαίτερο, χάθηκε επί Βυζαντίου. Αυτό λέω εγώ τόσο καιρό. :pardon:

Το αν προστέθηκαν άλλες φυλές και αν άλλαξε το dna είναι αδιάφορο (αυτό το επισημαίνω κυρίως για όσους ονειρεύονται ότι είναι «γνήσιοι», ότι είναι «απόγονοι» κλπ :laugh1: ). Σημασία έχει ότι τα ελληνικά βασίλεια και ο πολιτισμός τους χάθηκαν. Στη θέση τους υπήρξε ο Ρωμιός κι εσύ αγαπούλα Ρωμιός είσαι επί της ουσίας, άσχετα αν φορέσεις χλαμύδες, πας και κάνεις θυσίες στο δωδεκάθεο και φαντασιώνεσαι ότι είσαι ο Λιονάιντας. :D

Η γλωσσική συνέχεια (η μόνη δηλαδή που υφίσταται) δεν λέει κάτι. Τα ελληνικά τότε ήταν κάτι σαν τα αγγλικά σήμερα. Κι αν λχ αύριο γίνει πυρηνικός πόλεμος και η Βρετανία γίνει σκόνη, ο κόσμος θα συνεχίζει να μιλάει αγγλικά, χωρίς απαραίτητα να έχει κάποια καταγωγή από την Αγγλία. :pardon:
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47450
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 11 Μαρ 2021, 21:33

Adminović έγραψε:Αγαπούλα ηρέμησε.
Αν διαβάσεις τα ποστ μου, εγώ δεν αναφέρομαι μόνο στο dna (το οποίο σε τελική ανάλυση μπορείς να πεις ότι δεν έχει αλλάξει και πάρα πολύ). Το σύνολο των πολιτιστικών και λοιπών χαρακτηριστικών που έκαναν τους αρχαίους Έλληνες κάτι το ξεχωριστό και ιδιαίτερο, χάθηκε επί Βυζαντίου. Αυτό λέω εγώ τόσο καιρό. :pardon:


Αυτο ειναι αληθεια, αλλα κανενας πολιτισμος δεν μενει ιδιος μετα απο τοσους αιωνες. Ουτε οι σημερινοι αιγυπτιοι εχουν τον ιδιο πολιτισμο με τους αρχαιους, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι αιγυπτιοι. Η εθνικοτητα ειναι κυριως ζητημα συνειδησης και αυτοπροσδιορισμου.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14324
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό Adminović » 11 Μαρ 2021, 22:05

Λαχουρένιος έγραψε:
Adminović έγραψε:Αγαπούλα ηρέμησε.
Αν διαβάσεις τα ποστ μου, εγώ δεν αναφέρομαι μόνο στο dna (το οποίο σε τελική ανάλυση μπορείς να πεις ότι δεν έχει αλλάξει και πάρα πολύ). Το σύνολο των πολιτιστικών και λοιπών χαρακτηριστικών που έκαναν τους αρχαίους Έλληνες κάτι το ξεχωριστό και ιδιαίτερο, χάθηκε επί Βυζαντίου. Αυτό λέω εγώ τόσο καιρό. :pardon:


Αυτο ειναι αληθεια, αλλα κανενας πολιτισμος δεν μενει ιδιος μετα απο τοσους αιωνες. Ουτε οι σημερινοι αιγυπτιοι εχουν τον ιδιο πολιτισμο με τους αρχαιους, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι αιγυπτιοι. Η εθνικοτητα ειναι κυριως ζητημα συνειδησης και αυτοπροσδιορισμου.


Α γεια σου.
Και οι Αιγύπτιοι είναι ένα ακόμη καλό παράδειγμα.

Άραβες πλέον σε όλα τους, πολιτιστικά, γλωσσικά, θρησκευτικά κλπ. Ακόμα κι αν ένας σημερινός Αιγύπτιος κατάγεται από τους αρχαίους Αιγυπτίους, θα έχει καμία σχέση πολιτιστικά ή σαν νοοτροπία με τους αρχαίους;

Μέχρι και οι Κόπτες (που Κόπτης στη γλώσσα των αρχαίων Αιγυπτίων σημαίνει Αιγύπτιος) που έχουν έστω διατηρήσει την αιγυπτιακή γλώσσα στις λειτουργίες τους, δεν λες ότι είναι αρχαίοι Αιγύπτιοι. Μια μίξη Ρωμιών και Αράβων είναι στην ουσία.

Ο πολιτισμός αντικαταστάθηκε βιαίως και στην Ελλάδα και στην Αίγυπτο, δεν διατηρήθηκε ή / και μετεξελίχθηκε. :pardon:
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47450
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 12 Μαρ 2021, 07:39

Adminović έγραψε:Α γεια σου.
Και οι Αιγύπτιοι είναι ένα ακόμη καλό παράδειγμα.

Άραβες πλέον σε όλα τους, πολιτιστικά, γλωσσικά, θρησκευτικά κλπ. Ακόμα κι αν ένας σημερινός Αιγύπτιος κατάγεται από τους αρχαίους Αιγυπτίους, θα έχει καμία σχέση πολιτιστικά ή σαν νοοτροπία με τους αρχαίους;

Μέχρι και οι Κόπτες (που Κόπτης στη γλώσσα των αρχαίων Αιγυπτίων σημαίνει Αιγύπτιος) που έχουν έστω διατηρήσει την αιγυπτιακή γλώσσα στις λειτουργίες τους, δεν λες ότι είναι αρχαίοι Αιγύπτιοι. Μια μίξη Ρωμιών και Αράβων είναι στην ουσία.

Ο πολιτισμός αντικαταστάθηκε βιαίως και στην Ελλάδα και στην Αίγυπτο, δεν διατηρήθηκε ή / και μετεξελίχθηκε. :pardon:


Μεγαλο μερος ενος πολιτισμου (ειδικα στα αρχαια και μεσαιωνικα χρονια) ειναι η θρησκεια του. Ειναι αναμενομενο πως οταν ενας λαος μετακινειται απο τον παγανισμο στο ισλαμ ή τον χριστιανισμο τοτε αλλαζει δραστικα ο πολιτισμος του. Με την ιδια λογικη αυτο που λες για εμας ή τους αιγυπτιους ισχυει για τους περισσοτερους λαους της Ευρωπης. Μονο χωρες σαν τις ΗΠΑ με 2-3 αιωνες υπαρξης μπορουν να δειξουν σταθερο πολιτισμο.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Τλαξκαλτέκος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3145

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό Τλαξκαλτέκος » 12 Μαρ 2021, 10:29

Όταν ένας λαός αλλάζει την θρησκεία του δεν σημαίνει πως ξεχνάει τους προγόνους του. Το λέει χαρακτηριστικά ο Ευσέβιος Καισαρείας , ο βιογράφος του Μεγάλου Κωνσταντίου. Πως δηλαδή όσοι είμαστε Έλληνες στο γένος ( το γένος Έλληνες όντες ) , αλλά και από κάθε άλλο έθνος , αποστατήσαμε από την προγονική θρησκεία ( δεισιδαιμονία ).

Οι κάτοικοι της Αντιόχειας ήταν ελληνικής ( κυρίως αθηναϊκής ) καταγωγής. Είχαν όμως γίνει χριστιανοί και απέρριψαν τις δοξασίες του Ιουλιανού. Δεν είχαν όμως ξεχάσει την καταγωγή τους. Τους έγραφε λοιπόν ο Ιουλιανός :

Και βέβαια πρωτύτερα σας επαινούσα με όσο μεγαλύτερη θέρμη μπορούσα, χωρίς να σκεφθώ να περιμένω να δω στην πράξη πώς θα ταιριάξουμε μεταξύ μας. Αλλά, επειδή θεώρησα ότι εσείς μεν είστε Έλληνες στην καταγωγή, και εγώ, αν και είμαι Θράκας στο γένος, είμαι Έλληνας στον τρόπο ζωής, νόμιζα ότι θα αγαπηθούμε μεταξύ μας πάρα πολύ. Ντρέπομαι για την απερισκεψία μου.

Η Αθηναία αυτοκράτειρα Αθηναϊς – Ευδοκία, σύζυγος του Θεοδοσίου Β΄, το 438/439, ενώ πήγαινε στα Ιεροσόλυμα για προσκύνημα, πέρασε και από την Αντιόχεια. Η Ευδοκία λοιπόν απευθύνθηκε κατά τον Ευάγριο στους συμπατριώτες της Αντιοχείς εμπνεόμενη από στίχους της Ιλιάδας ως εξής: «Ὑμετέρης γενεῆς τε καὶ αἵματος εὔχομαι εἶναι», τὰς ἐκ τῆς Ἑλλάδος ἐνταῦθα σταλείσας ἀποικίας αἰνιττομένη.

Ο Συνέσιος ο Κυρηναίος ( 5ος αι. ) , επίσκοπος Πτολεμαΐδος , ήταν περήφανος για την αρχοντική σπαρτιατική καταγωγή του και γράφει «Ἀναμνήσθητε γάρ ὑμεῖς τίς ἦν πρώην (πρός ἐμέ τόν, εἰ μηδέν ἄλλο, ἐξ ἐκείνων γενόμενον ὧν ἀπ’ Εὐρυσθένους τοῦ καταγόντος Δωριέας εἰς Σπάρτην μέχρι τοὐμοῦ πατρός αἱ διαδοχαί ταῖς δημοσίαις ἐνεκολάφθησαν κύρβεσιν) ἄνθρωπος οὐκ ἔχων εἰπεῖν ὄνομα πάππου…» και «Ὤ μοι Κυρήνης, ἧς αἱ δημόσιαι κύρβεις μέχρις ἐμοῦ κατάγουσι τάς ἀφ’ Ἡρακλέους διαδοχάς οὐ γάρ ἄν εἴην ἀρχαῖος ἐν εἰδόσιν ὀλοφυρόμενος τήν καταβεβλημένην εὐγένειαν. ὤ μοι τῶν τάφων, ὧν οὐ μεθέξω τῶν Δωρικῶν»

- Ο Νικήτας Μάγιστρος ( 10ος αι. ) πολύ υπερήφανος για την ελλαδική του καταγωγή : Και ημείς …Σπαρτιάται μεν προς πατρός, Αθηναίοι δε προς μητρός γεγονότες . Λέει πως γράφει λακωνικά επεί και Λάκων ο γεγραφώς.. Ενώ δεν ξεχνάει και το ένδοξο ομηρικό παρελθόν : Ἐῶ τὸν Θετταλὸν ἐκεῖνον τὸν πᾶσαν τὴν Ἀσίαν σχεδὸν εἰπεὶν ἐν Ἰλίω μονήρη τρεψάμενον…Οὔκουν ἐμοὶ νῦν δοκεῖ παρακμάσαι τὸ πόλισμα οὐδ΄ ὡς γεγηρακυίαν τὴν πατρίδα μὴ φέρειν τὰ κάλλιστα.

- Τι μας λέει ο Αγαθίας ο Σχολαστικός ( 6ος αι. ) για τους κατοίκους της κατεστραμμένης από σεισμούς Κω : δεν απέμεινε κανένα στολίδι στη πόλη πέρα από το δοξασµένο όνοµα των Ασκληπιαδών και η υπερηφάνεια για τον Ιπποκράτη. ( μηδὲν ἕτερον ὑπολελεῖφθαι πρὸς εὐκοσμίαν τῇ πόλει ἢ μόνον τὸ κλεινὸν τῶν Ἀσκληπιαδῶν ὄνομα καὶ τὴν ἐφ' Ἱπποκράτει μεγαλαυχίαν. )

Ο επίσκοπος Μιχαήλ Χωνιάτης το 1182 … εις τον εισβατήριο λόγο του , «ὅτε πρῶτον ταῖς Ἀθήναις ἐπέστη», συνιστά εις το ποίμνιό του στην Αθήνα: «εὔλογον καὶ ὑμᾶς τὰ πατρῶα φυλάττειν καὶ χρηστὰ ἤθη παρ᾽ ἅπαν ἀδιαλώβητα. Οἶδα γάρ, πάλαι μαθὼν ἐκ βιβλίων εἰκονιζόντων ἀκριβῶς ἀνδρῶν ἤθη, τοὺς ἀρχηγέτας τοῦ γένους ὑμῶν φιλανθρωποτάτους ἁπάντων Ἑλλήνων καὶ φιλοτίμους» ... Δηλαδή ξέρω πως οι αχηγέτες του γένους σας ( δηλαδή οι αρχαίοι Αθηναίοι ) ήταν οι πιο φιλάνθρωποι και οι πιο φιλότιμοι μεταξύ των Ελλήνων.
0 .
Τους μεν κενούς ασκούς το πνεύμα διίστησι , τους δε ανοήτους ανθρώπους το οίημα. ( Σωκράτης [ στον Στοβαίο ] )

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16527

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Μαρ 2021, 11:15

εχει κανει ανεπανορθωτη εγκεφαλικη ζημια η αναγνωση αριστερων κειμενων στους νεοελ και για αυτο φταιει η δεξια
ξεκαθαρα παλευοντας το δογμα της αριστερας οχι με το πνευμα αλλα με καταστολή χιλιαδων αχρηστων μετρων

οπως συμβαινει και σημερα με τα μετρα της καραντινας

ξεκαθαρα λοιπον και οι δεξιοι ειναι τοσο γερα ηλιθιοι οσο και οι αριστεροι ο καθενας με το μεριδιο του


να πω και κατι ακομη στους αριστερους για να αποκτησει δυναμη το κκ αφου εκ των προτερων
ζουσαν πολλες εθνοτητες εχυσε πολυ μελανι για να πεισει οτι δεν υπαρχουν πρωτογενεις
και οτι ολοι ειναι ισοι απεναντι στο κκ -το ιδιο εφαρμοσε και ο χριστιανισμος στον ρωμαικο κοσμο
και η ρωσια τοτε ηταν μια ρωμη μικρες διαφορες σε αναλογιες θα υπαρχουν αλλα τα βασικα μοτιβα ειναι τα ιδια

δεν αναγνωριζω κανενα κκ ή κατι σαν κκ γιατι εχω ηδη μια θρησκεια που με καλυπτει απολυτα
που και αυτη εχει τις βασεις της στην αρχαια μου θρησκεια

οποτε οταν κατι σαν το κκ μου παει να το παιξει πνευματικο του γυριζω μια μουτζα
κατα βαση ο ανθρωπος παρμενει βαθυτατα τοπικιστης

κι δεν χρειαζεται κανενας εθνικισμος για να κηρυχτεί ενας πολεμος το κανουμε απλα για την απληστία
ή για την αναγκαιοτητα
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14324
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό Adminović » 12 Μαρ 2021, 11:52

Λαχουρένιος έγραψε:
Adminović έγραψε:Α γεια σου.
Και οι Αιγύπτιοι είναι ένα ακόμη καλό παράδειγμα.

Άραβες πλέον σε όλα τους, πολιτιστικά, γλωσσικά, θρησκευτικά κλπ. Ακόμα κι αν ένας σημερινός Αιγύπτιος κατάγεται από τους αρχαίους Αιγυπτίους, θα έχει καμία σχέση πολιτιστικά ή σαν νοοτροπία με τους αρχαίους;

Μέχρι και οι Κόπτες (που Κόπτης στη γλώσσα των αρχαίων Αιγυπτίων σημαίνει Αιγύπτιος) που έχουν έστω διατηρήσει την αιγυπτιακή γλώσσα στις λειτουργίες τους, δεν λες ότι είναι αρχαίοι Αιγύπτιοι. Μια μίξη Ρωμιών και Αράβων είναι στην ουσία.

Ο πολιτισμός αντικαταστάθηκε βιαίως και στην Ελλάδα και στην Αίγυπτο, δεν διατηρήθηκε ή / και μετεξελίχθηκε. :pardon:


Μεγαλο μερος ενος πολιτισμου (ειδικα στα αρχαια και μεσαιωνικα χρονια) ειναι η θρησκεια του. Ειναι αναμενομενο πως οταν ενας λαος μετακινειται απο τον παγανισμο στο ισλαμ ή τον χριστιανισμο τοτε αλλαζει δραστικα ο πολιτισμος του. Με την ιδια λογικη αυτο που λες για εμας ή τους αιγυπτιους ισχυει για τους περισσοτερους λαους της Ευρωπης. Μονο χωρες σαν τις ΗΠΑ με 2-3 αιωνες υπαρξης μπορουν να δειξουν σταθερο πολιτισμο.


Δεν είναι η θρησκεία αυτή που εξαφανίζει ή διατηρεί έναν πολιτισμό.

Η θρησκεία σίγουρα επηρεάζει τον πολιτισμό, αλλά δεν είναι από μόνη της αρκετή για την καταστροφή ενός πολιτισμού. Συνήθως έχουμε κατάκτηση από ξένο λαό και εισαγωγή ξένων ηθών και εθίμων εκεί που αφανίζεται ένας πολιτισμός. Εάν έχεις και εκτεταμένες σφαγές και εποικισμούς (όπως στην περίπτωση της Ελλάδας, αλλά σε μικρότερο βαθμό και της Αιγύπτου), τότε η μεταβολή επιταχύνεται και είναι ακόμη μεγαλύτερη.

Παράδειγμα αλλαγής θρησκείας που δεν εκθεμελιωσε έναν πολιτισμό είναι οι Πακιστανοί. Πολύ περισσότερο τους έχουν επηρεάσει ως πολιτισμό οι Άγγλοι που κατείχαν την περιοχή (όπως και τους Ινδούς), παρά το Ισλάμ.

Το αντίστροφο παράδειγμα είναι οι Εβραίοι. Παρότι έχουν όλοι την ίδια θρησκεία, οι πολιτιστικές διαφορές μεταξύ ενός Εβραίου με καταγωγή από την βόρεια Ευρώπη με έναν Εβραίο από αραβικές χώρες ή από Αφρική είναι πρακτικά πολύ μεγάλες.

Ξαναλέω λοιπόν ότι η ξένη κατοχή, σε συνδυασμό με σφαγές των ντόπιων πληθυσμών και τον εποικισμό με ξένους πληθυσμούς είναι αυτό που κυρίως εξαφανίζει και αντικαθιστά έναν πολιτισμό με κάποιο άλλο.

Ανάλογα παραδείγματα είναι και οι προκολομβιανοί πολιτισμοί. Μπορεί ο σημερινός Μεξικανός, ακόμα κι αν κατάγεται από τους Αζτέκους και μιλάει και τη γλώσσα των Αζτέκων, να πει ότι είναι η συνέχεια των Αζτέκων; :pardon: :rolleyes:
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16527

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Μαρ 2021, 12:01

εδω εχουμε ενα ακομη παραδειγμα αφελειας εδω καλα καλα δεν γνωριζουμε τα δικα μας θα παμε σαν νεολ
τυχαρπαστοι να κανουμε και μαθηματα για τους μαγιας στο νεο μεξικο και να τους πουμε και αυτους
οτι δεν καταγοσαστε απο εκει που νομιζετε αλλα απο εκει που θα σας πουμε εμεις
γιατι εμεις τα ξερουμε ολα
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16527

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Μαρ 2021, 12:02

βρε δεν λογατε με τιποτα λεμε ...συνεχιζω -δεν ειναι τυχαιο που ο αγγλος θεωρουταν ο χειροτερος σκλαβος
της αυτοκρατοριας της ρωμης αφου σε λιγους αιωνες αργοτερα θα πραγματοποιουσε την μεγαλυτερη αυτοκρατορια
που γνωρισε ο κοσμος και τους ελ τους θεωρούσε απο τους καλυτερους σκλαβους της
τα ιδια και σημερα τα ιδια και στην αρχαιοτητα που ενα μεγαλο κομματι ελληνων διψουσαν για υποταγη στος περσες
τα ιδια και σημερα να διψουν για υποταγη -μας κανουν να πιστευουμε οτι ειναι εκ προιμιου δουλοπρεπεις

οταν δεν πιστευουν στην συνεχεια τους αιματος
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14324
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Best of anthellinism

Δημοσίευσηαπό Adminović » 12 Μαρ 2021, 14:34

nemo έγραψε:εδω εχουμε ενα ακομη παραδειγμα αφελειας εδω καλα καλα δεν γνωριζουμε τα δικα μας θα παμε σαν νεολ
τυχαρπαστοι να κανουμε και μαθηματα για τους μαγιας στο νεο μεξικο και να τους πουμε και αυτους
οτι δεν καταγοσαστε απο εκει που νομιζετε αλλα απο εκει που θα σας πουμε εμεις
γιατι εμεις τα ξερουμε ολα


Τί λε ρε ανθαίλυνα; :s_mad
Αν δεν εκφέρουμε εμείς γνώμη για τα αδέρφια μας, τότε ποιος θα το κάνει;;
Αφού Έλληνες είναι και οι Αζτέκοι και οι Μάγιας... :elladara:

https://www.scribd.com/doc/69301326/%CE ... E%9A%CE%97


Επίσης, ελληνικότατη θρησκεία έχουμε, καθόσον ο Ιησούς ήτο Έλλην.

https://www.makeleio.gr/%CE%B5%CF%80%CE ... %AD%CE%BB/

Άντε ανίδεοι, ανθαίλυνες και ανιστόρητοι, που δεν ξέρετε ντιπ για ντιπ την πραγματική ιστορία που μας κρύβουν και τρώτε αμάσητο το σανό που σας σερβίρει ο Σόρος. :s_mad
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:


Επιστροφή σε “Κοινωνία”